Bezlepkové řízečky v sýrovém těstíčku | 49. recept | Rady ze života

Máte rádi řízky? Nebaví Vás zdlouhavé obalování? Bezlepkové řízečky v sýrovém těstíčku jsou rychlé a velmi chutné. Ingredience máte většinou vždy doma. A výsledek je zaručený!


Bezlepkové řízečky v sýrovém těstíčku

     U nás doma máme rádi pestrý jídelníček, zkoušíme nové recepty a také si chceme co nejvíce usnadnit práci s přípravou jídla, protože občas se hodí mít po ruce dobrý a přitom rychlý recept. Bezlepkové řízečky jsem vymyslela úplně náhodou, když se mi nechtělo připravovat klasické řízky. Neměla jsem čas, a tak jsem prostě zkusila udělat řízky trochu jinak. Vše jsem smíchala v jedné misce, obalila kousky masa a usmažila. Všichni se olizovali až za ušima. Navíc nikdo ani nepoznal, že je to bezlepkové jídlo. Pojďme na recept ;-).


Recept – bezlepkové řízečky v sýrovém těstíčku

(zdroj: vlastní recept)


Ingredience

600 g kuřecích prsou či vepřové panenky
100 g nastrouhaného sýra (eidam, gouda), případně nivy (pak už ale nedáváme sladkou papriku)
3 vejce
4-5 lžic mouky (podle hustoty těstíčka) – Jizerka, Schär B, rýžová
300 ml mléka 
sůl, sladká paprika


Postup

     Maso opracujte a nakrájejte na malé kousky (medailonky). Lehce je rukou naklepejte a nasolte. V míse rozšlehejte vejce s trochou soli, paprikou a mlékem. Přidávejte mouku, až bude těsto husté asi tak jako na palačinky. Přidejte sýr a promíchejte. Nechte 10 min. odstát. Poté dobře namočte a obalte každý kousek masa v těstíčku a smažte na rozpáleném oleji jako řízky dozlatova. Každý kousek po usmažení osušte od oleje v papírové utěrce. Bezlepkové řízečky v sýrovém těstíčku můžete podávat s bramborou kaší, bramborem či jen se zeleninou.


Dobré chutnání bez povídání 😉


Upozornění

     U bezlepkového vaření/pečení, je nutné upozornit na dvě velmi zásadní věci. Za prvé, vždy používejte přesně ty ingredience, které v receptu uvádíme (tím myslíme hlavně druh a značku mouky). Ale i další přísady je dobré neměnit, neexperimentovat. A za druhé, vždy dělejte postup krok po kroku, jak je napsaný. Při pečení je nutné smíchat vždy sypké suroviny zvlášť, dobře promíchat. Ve druhé míse smíchat „tekuté“ suroviny, promíchat, vyšlehat. A nakonec do tekuté směsi přisypávat zbytek. Pokud budete měnit suroviny či postupy receptů, nemůžeme Vám zaručit, že výsledek bude dobrý. Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!