O nás | O magazínu Rady ze života | Naše hodnoty a motto | Mluvme spolu!

O nás

O nás (About Us)

Něco Vám o nás prozradíme. Sdělíme Vám, proč magazín Rady ze života vznikl a jaké máme hodnoty. Vlastní zkušenost se bude odrážet na každém rohu. Chceme s Vámi mluvit a spolupracovat – jedině tak se můžeme vyvíjet. Máme před sebou mnoho let práce, je nás málo. Uvítáme do našeho klubu někoho stejně zapáleného jako jsme my. Pojďme si vzájemně dát to nejlepší z nás!


O nás | Proč magazín Rady ze života?

     Rádi bychom, kdyby magazín Rady ze života někomu pomohl při rozhodování, byl inspirací nebo jako tip, udělat něco jinak, ušetřit si práci, čas nebo peníze (nebo vše v jednom). Jedním z hlavních cílů bude nezahlcovat tento magazín nesmysly, jakýmkoliv kopírováním (čímž trpí většina webových stránek) a zbytečnými informacemi, ale „vyzobávat“.


Důvěřuj, ale prověřuj

      Vše o čem tu píšeme nebo budeme psát, vzniklo na základně naší vlastní zkušenosti. Jsme typy lidí, který nevěří všemu, co je jim předkládáno. „Důvěřuj, ale prověřuj„. Tím se řídíme celý život a nic se na tom nezmění. Příspěvky, které zde budeme vkládat, budou vždy protkané naší pozitivní zkušeností a dobrých výsledků, a to v mnoha různých kategoriích. Očekáváme menší množství příspěvků, ale o to hodnotnější a smysluplnější. Rady ze života jsou tu pro Vás a my doufáme, že každý, kdo zabrouzdá do těchto vod, vybere si svoji radu, která jej „posune o kousek dál“.


Na základě vlastní zkušenosti

     Velmi rádi bychom ještě rozvedli, co myslíme tím „na základě naší vlastní zkušenosti„. Chtěli bychom poukázat, že se jedná o základní stavební kámen, na základě kterého chceme zde ve virtuálním světě postavit výškovou budovu (možná i mrakodrap), která nemá v České republice obdoby. Z převážné většiny je možné se v tomto virtuálním světě (na internetu) setkat s podobnými webovými stránkami, magazíny, blogy, youtube kanály s tím přívlastkem ale, že se jedná z převážné většiny o převzaté informace či výrazně marketingově orientované informace bez špetky kontroly, prověření, myšlení, logiky, experimentu a racionálního uvažování. Samozřejmě jsme jen lidi a může se nám stát, že uděláme chybu. Vždy, když se tomu tak stane, a my si ji buď uvědomíme, a nebo nás na ni někdo upozorní, chybu napravíme. 


Nekopírujeme, nepřekládáme a nejsme na prodej

     Nehodláme psát o senzacích, kterým jen přepíšeme hlavičku a budeme je vydávat za své. Budeme psát o tom, co si zaslouží naši i Vaši pozornost. Co nám připadá zajímavé, aktuální, praktické, důležité, zdravé, závažné a nebo naopak zábavné (tady budeme často výjimečně pouze prostředníkem informace). Budeme psát o tom, na co jsme sami přišli nebo ve chvíli, kdy se nás nějaké téma, které je propírané, ať mediálně nebo s rodinou, s kamarády či se známými třeba v hospodě zachytilo do spárů a nenechalo nám klidnou hlavu. Nebudeme psát o něčem, o čem nic nevíme, a na co si nemůžeme udělat svůj názor, který by postrádal veškerou racionalitu. Budeme u toho stát oběma nohama na zemi. Nebudeme nikdy psát na povel marketingové „bláboly“, které by nám „za každou cenu“ přinesly potřebné příjmy na provoz. To raději navždy zůstaneme nezávislí a naše psaní bude pro nás jen koníčkem. 


Reklama | Spolupráce | Affiliate

     Rádi uzavřeme spolupráci s někým, kdo má stejné hodnoty. Rádi uděláme reklamu kvalitnímu produktu. Musíme být ale sami přesvědčeni, že se jedná o dobrý produkt, potravinu, restauraci, prodejnu či e-shop, apod. Pokud se u nás objeví nějaký banner, odkaz, reklama nebo doporučení na produkt, bude to buď na základě naší vlastní dobré zkušenosti. Musíme být přesvědčeni, že si to reklamu zaslouží, a že by o tom měli naši čtenáři vědět. Rádi podpoříme cokoliv, co má svoji hodnotu, za čím si budeme moci stát. 


Affiliate prohlášení (13.10.2016)

     Na našich stránkách se v některých článcích objevují affiliate odkazy, díky kterým získáváme malé provize z doporučení. Toto nemá žádný vliv na Vaši cenu – ta je vždy stejná pro každého. Naše stránky se rozšiřují. Náklady na jejich správu a údržbu se zvyšují. Affiliate odkazy jsou způsob, jak můžeme tyto náklady kompenzovat. Tyto odkazy sami používáme a podporujeme jejich užívání – je to dobrý nástroj i myšlenka. Jejich použití nás však nijak neovlivňuje k tomu, abychom uměle odkazovali na něčí stránky bezdůvodně nebo pouze za úmyslem výdělku. Spolupráci uzavíráme pouze na základě naší dobré zkušenosti s produktem, s jeho prodejcem, výrobcem, eshopem, s jejich cenami, dopravou a celkově dobrými službami. To celé dohromady nás musí oslovit. Zcela jistě zde neobjevíte slibné affiliate s vysokými odměnami (např. půjčky, sázky, seznamky, erotika, apod.), které postrádají naše přesvědčení o tom, že se jedná o smysluplné informace. Vždy bude našim hlavním cílem přinášet čtenářům něco hodnotného, čemu při naší dobré vůli důvěřujeme. Naší prioritou jsou kvalitní informace, které jsou podložené pouze vlastní zkušeností, doporučeními a odbornou literaturou (studiemi). Toto je naše affiliate prohlášení, které se zavazujeme plnit navždy. 


Diskuze a vzájemná interakce je více než vítána

     Také bychom tento prostor rádi posunuli do vyšší roviny tím, že bychom společně začali diskutovat a vzájemně si výměnou svých nejlepších zkušenosti pomáhali a posouvali se dopředu. Často při zjišťování některých skutečností a jejich ověřování (platnosti) je zapotřebí spolupráce čtenářů. Pokud bychom zde vytvořili takové klima, že budeme spolupracovat – bylo by to vskutku úžasné.


     Posuďte sami, jestli to, co zde píšeme je pouze nejčastěji se na internetu vyskytující další „blábol na internetu“, který Vám podsouvá nějakou reklamu a nebo smysluplné informace založené na vlastní zkušenosti. 


Motto magazínu Rady ze života (zkrácená verze – O nás):

„Méně článků, více poznání.“


Copy of sign-24118_640

Logo našeho magazínu jsme zvolili na základě několika myšlenek, které se vzájemně s tímto symbolem recyklace prolínají.
3 šipky vycházejí ze 3 slov – Redukuj/Renovuj/Recykluj.

  1. Nechceme psát eseje, ale krátké výstižné hodnotově smysluplné příspěvky (redukujeme).
  2. Máme určitou myšlenku, kterou neustále upravujeme k prospěchu její hodnoty a kvality – snažíme se ji neustále vyvíjet (renovujeme).
  3. Dnešní informace se snaží tvářit inovativně, přitom rady našich předchůdců vychází především ze skutečně prožité vlastní zkušenosti. Zkušenosti, která v sobě často skrývá více pravdy a poznání, než cokoliv nového často spíše teoretického a hodnotově prázdného (recyklujeme). Tím samozřejmě nezavrhujeme to, že něco nového, nemůže být lepší. Všechny 3 body tvoří uzavřený trojúhelník, který vzájemnou silou drží pohromadě a neustává v činnosti. Zároveň bychom tím chtěli také podpořit třídění odpadu – zde vidíme ještě velký prostor. 

Naše principy:

Můžeme o tom psát a Vás inspirovat,
můžete o tom psát a nás inspirovat,
můžeme o tom psát a Vy se tomu můžete smát,
můžete o tom psát a my se můžeme smát,
budeme se ale vždy respektovat,
budeme si spolu povídat a vzájemně si svými myšlenkami a zkušenostmi pomáhat,
pojďme mezi sebou důvěru a vztah budovat,
nenechme se nikým ovlivňovat,
budeme jen selský rozum používat,
nebudeme si žádné pohádky povídat,
budeme si v tom nejlepším úmyslu tyto věci sdělovat.

Samuel Jiří, radyzezivota.cz


 Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv – zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 

0 0 hlasů
Article Rating
Vysoká inflace aneb obchodní retěžce jsou nenažrané
Jsou žvýkačky toxické? Bez obalu a bez pohádek
Nejlepší filmy na HBO v češtině
Nejčastější problém u morčat proč přestane žrát
Proč jsou přední světlomety aut tak ostré?
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x