Bezlepkové chlebové placky | Bezlepkové pečivo | Pro děti | 2. recept

Nedávno byl manžel nakupovat v obchodě se zdravou výživou a kromě bezlepkových surovin a dobrot přinesl domů i naprosto úžasný recept na bezlepkové chlebové placky. Jsou rychle hotové, velmi chutné a ozvláštní svým způsobem omezený výběr pečiva celiaků. Pojďme se spolu podívat na recept (i pro děti)!


Bezlepkové chlebové placky | Rychlé BLP pečivo i pro děti

     Před pár měsíci jsme začali objevovat svět obchodů se zdravou výživou. Manžel se vydal do nejznámějšího obchodu v Českých Budějovicích a u jednoho z regálů trochu tápal. Hledal bezlepkový vanilkový cukr, ale našel jen 40 g balení za 85 Kč. Ostatní vanilkové cukry byly bez symbolu přeškrtnutého klásku. Proto se manžel zeptal paní prodavačky. Dala mu na výběr buď ten drahý, nebo levnější, ale bez symbolu klásku. Rozhovor zaslechla jiná zákaznice (Jana B.), která manželovi poradila tip, jak si doma udělat vanilkový cukr bez lepku a hlavně levně. Právě od Jany B. jsme získali tento recept na bezlepkové chlebové placky, které jsou rychle hotové a jejich příprava nevyžaduje speciální kuchařské dovednosti – prostě je svede každý. Paní Jana souhlasila se zveřejněním jejího receptu a tímto jí mnohokrát děkujeme!


tip

Důležité zjištění plynoucí z tohoto nákupu pro nás bylo, že výrobek nemusí být označen symbolem klásku, ale je nutné si pečlivě přečíst etiketu. Od 13.12.2014 musí být na etiketě potraviny uvedeno, že obsahuje alergen (vč. lepku). Máme potvrzeno z mnoha zdrojů, že to výrobci dodržují. Pro upřesnění – jedná se o § 8 odst. 10 vyhláška o způsobu označování potravin a tabákových výrobků 113/2005 Sb. + Příloha č.1 obsahující seznam alergenních složek (odkaz na Portál veřejné správy). 


Recept – bezlepkové chlebové placky

(recept podle Jany B.)


Ingredience

330 g mouky Schär Mix B (lze smíchat s pohankovou moukou)
2 lžičky soli
1 lžička mletého kmínu
½ kostky droždí Fala
1 lžička prášku do pečiva
1 vajíčko
4 lžíce oleje
2 dcl teplé vody na kvásek


info 2

U bezlepkového pečiva je vždy dobré nejprve smíchat suché suroviny.  Až poté přidáváme tekutiny, vejce, olej, apod. Postup

     Do teplé vody rozdrobíme droždí a dáme lžičku cukru, promícháme a necháme vzejít kvásek (tzn., že droždí začne „pracovat“). Smícháme všechny ostatní suroviny, nejprve promícháme suché, pak přidáme zbytek surovin a kvásek. Šlehačem promícháme. Těsto nekyne, můžeme s ním hned pracovat. Nahřejeme troubu na 180°C. Na plech dáme pečící papír, potřeme lehce olejem. Lžící namočenou ve studené vodě klademe na plech malé hromádky. Hromádky lžící či rukou rozplácneme do placičky. Pečeme z každé strany asi 8 min. Musíme hlídat, aby se nespálily. 


 Tip: Naše dcera je miluje suché, ale i namazané lučinou, máslem atd.


Dobré chutnání bez povídání 🙂


     U bezlepkového vaření/pečení, je nutné upozornit na dvě velmi zásadní věci. Za prvé, vždy používejte přesně ty ingredience, které v receptu uvádím (tím myslím hlavně druh a značku mouky). Ale i další přísady je dobré neměnit, neexperimentovat. A za druhé, vždy dělejte postup krok po kroku, jak je napsaný. Při pečení je nutné smíchat vždy sypké suroviny zvlášť, dobře promíchat. Ve druhé míse smíchat „tekuté“ suroviny, promíchat, vyšlehat. A nakonec do tekuté směsi přisypávat zbytek. Pokud budete měnit suroviny či postupy receptů, nemohu Vám zaručit, že výsledek bude dobrý. 


Poslední aktualizace dne: 14.10.2018, Důvod: Úprava textu.

(4960)Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!

Zabere Vám to pár sekund, přitom pro nás je to obrovská motivace. 


Dejte nám like a sdílejte nás na Facebooku


Sdílejte nás i na ostatních sociálních sítí (postranní panel nalevo)


Děkujeme za jakoukoliv formu podpory!


Mohlo by Vás zajímat - 5 top článků na Rady ze života:


1) Křemelina

Křemelina | Přírodní detox | Pryč s parazity! | Zdraví


2) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)Zdravé žvýkání bez éček | Bez zdraví škodlivého aspartamu | Zdraví


3) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví


4) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ | Zdraví


5) Knihy pro děti (2-5 let) - Jak naučit barvy hrou? 

Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4 roky) | Děti

 


Hlavní strana     Dům | Domácnost     Finance     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     Ostatní     Kraťasy     Vše


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života!