Rýma a její hlavní příčina | Zdraví | Rady ze života

Článek „Rýma a její hlavní příčina“

Rýma (zadní) způsobuje většinu respiračních onemocnění horních i dolních cest dýchacích. Vy to nevíte – to je holý fakt. Často léčíte jen následky, ale neznáte příčinu. Poznejte své tělo a předcházejte onemocnění. Já vám řeknu, jak na to. Uši jsou vaše Achillova pata – chraňte je.  

Rýma a její hlavní příčina

Zdá se mi, že v dnešní době nikdo neví, že zadní rýma je hlavní příčinou respiračních onemocnění. Nevím o tom, že by probíhala vzdělávací osvěta. Ani nevím, že by lékaři v tomto směru vzdělávali své pacienty. Obecně není zdroj, kde se tuto důležitou informaci dozvědět. Ale zpátky k věci. K čemu je pro vás dobré vědět, že rýma je toho všeho příčinou? Je to z mnoha důvodů. Dnes léčíte jen následky a vůbec nehledáte příčinu, co respirační onemocnění způsobilo. To znamená, že nejste schopni se účinně léčit.

Pro prodej léčiv je to ale dobrá zpráva. Nikoho vlastně neléčí a když už léčí, tak dlouhodobě nefunkčně. Ve směs dochází pouze k tomu, že se z toho tělo dostane samo. Anebo se v tom vaše tělo delší dobu plácá, dokud lékař nenasadí širokospektrální antibiotikum, které je pak schopné rýmu z těla vypudit. To, že antibiotikum není ve většině případů potřeba a že ztrácí častějším používám schopnost nás léčit, to už víme. Běží o tom informační kampaň v televizi – antibiotika ztrácejí sílu.  

Rýma (zadní)

Je velmi důležité vám přesně vysvětlit, co je podle mne rýma*. Není to ta klasická rýma, která je v nose. To je opět až následek. Rýma začíná mnohem dříve a v jiné části našeho těla než v nose. Je často označovaná za „zadní rýmu„, já ji ale budu označovat jako „rýma“. Kde tedy rýma vzniká a jak k ní dochází?

Uši jsou vaše Achillova pata

Počátek rýmy je v uších. Ano, je to trochu jinak, než jste dosud slyšeli nebo si mysleli. Uši jsou naše Achillova pata – tj. zranitelné místo. Dle mého názoru jsou uši zdrojem většiny nachlazení.

Jak k rýmě dochází?

Na uši moc nemyslíme, chráníme zejména hlavu. Nevíme o tom. Nejčastěji naše uši prochladnou, profouknou a vznikne malý zánět v útrobách uší, který je schopen z důvodu dlouhodobého neléčení způsobit mnoho problémů v podobě respiračních onemocnění – tj. zadní rýmu, rýmu, zánět středního ucha, zánět Eustachovy trubice, bolest hlavy, alergické reakce, migrény, teploty, horečky, zápal plic, apod.

A když se vytvoří zánět v útrobách hlavy (uší), jen velmi těžko se jej zbavujeme – je to uzavřené místo, ke kterému se těžko dostane vzduch a těžko se z tohoto místa dostane pryč vlhkost. Je to skoro jako když máte plíseň nebo vodu uzavřenou ve sklenici. Velmi obtížně se tohoto problému budete zbavovat a to je hlavní důvod, proč těmto situacím je důležité předcházet. 

Ochrana uší

Každý máte jinou citlivost, ale je vás mnoho, kdo jste velmi citliví na uši. Každá teplotní či povětrnostní změna včetně různých alergických reakcí může být příčinou rýmy (zadní rýmy). Vy citlivější se musíte přizpůsobit, nebo se budete opakovaně trápit s nemocemi. V chladnějších a vlhčích obdobích nestačí mít běžnou čepici, která pouze udrží teplo vašeho těla. Vašim cílem je mít čepici, která je schopna především chránit vaše uši před větrem

Konečně teď víte, co je příčinou vašich obtíží. Teď už jste schopni lépe předcházet neustále se opakujícím respiračním onemocněním. Je to jednoduché – chraňte si své uši nebo je chraňte svým blízkým. 

Většina příčin zánětů v uších, které způsobují zadní rýmu:

  • Prochladlé uši z větru
  • Prochladlé uši z teplotních změn
  • Voda v uších
  • Přechody z bazénů ven do studeného prostředí
  • Necitlivé odstraňování ušního mazu
  • Dlouhodobý průvan

Čepicí to nekončí. Pokud jste citlivější, zjistěte, co vám rýmu způsobuje a předcházejte tomu.

Podrobné informace – doporučení:

1) Voda v uších, plavání, potápění a přechody z bazénů

Když jdete plavat – doporučuji se nepotápět. Pokud se potápíte a nebo rádi plavete – kupte si silikonové špunty do uší. Když jdete na bazén, zaplavete si se svými dětmi a pak jdete domů – myslete na dobrou ochranu uší! Vaše tělo, uši, i útroby jsou ohřáté na vyšší teplotu a venku může být často zima a vítr – to jsou ideální podmínky pro prochladnutí uší!

Odstraňování ušního mazu

Buďte opatrní s odstraňováním ušního mazu – nevrtejte do svých uší nebo uší vašich děti hluboko. Není nutné jít do hloubky, vaše uši se sami očišťují. Čistěte jen viditelný maz a učte to své děti, aby se v uších nevrtaly.

Průvan

Pozor na průvan. Po omytí se nevystavujte průvanu – podobná situace jako když jdete z bazénu. Dlouhodobý průvan také neprospěje citlivějším osobám. Například mě nedělá dobře sedět v práci v kanceláři, mít otevřené okno (podzim, zima) a nechat si do kanceláře otevřené dveře. 

Upozornění:

Tento článek nemá sloužit zdravým lidem nebo těm, kteří nemají neustále opakující se respirační problémy. Sami si vypozorujte, na co je vaše tělo citlivé a jak předcházet vzniku rýmy (zadní rýmy). Není dobré být přecitlivělý, snažit se být neustále v teple, bez vzduchu a navlečený. Každé tělo potřebuje být v nepohodlí. Když jej necháte jen v pohodlí, ve stálé teplotě, bude líné se bránit – oslabíte tím imunitu.

Dávejte mu rozumné šoky. Sportujte. To, že máte problémy s ušima a s respiračními chorobami neznamená, že se nemůžete otužovat. Jen přitom dávejte pozor na své uši a na profouknutí. Větrejte v místnosti kde jste, větrejte v práci. Neseďte v průvanu.

Mohlo by vás také zajímat:

Zadní rýma jako hlavní původce běžných onemocnění | Rýma – 1.díl

Zadní rýma | Příčina respiračních onemocnění | Zdraví | Rýma – 2.díl

Zadní rýma a její léčba | Funkční postup | Bez chemie | Rýma – 3.dílPokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments