Zadní rýma | Příčina respiračních onemocnění | Zdraví | Rýma – 2.díl

Ilustrativní foto pro článek Zadní rýma - příčina respiračních onemocnění | Žena a muž sedící doma nachlazení - v rukou drží bílé kapesníky majíc červené nosy - mají rýmu a nevypadají vůbec dobře (Zdroj: shutterstock.com)

článek „Zadní rýma“

Většina respiračních onemocnění začíná zadní rýmou. Nemluví se o tom – nevím proč. Každý řeší běžnou rýmu, která teče z nosu. To je už ale pozdě. Rýma je až následek. Rodiče malých dětí mají tu možnost sledovat své děti při spánku, kdy se zadní rýma projevuje. Proto tolik rodičů je schopno zadní rýmu identifikovat. Na sobě samých je těžší si toho všimnout. Když ale budete této myšlence otevřeni – dokážete identifikovat již zadní rýmu, a to nejen na svých dětech, ale i na sobě, . Pak dokážete nastavit včas účinnou léčbu a předejít následkům, tedy respiračním onemocněním. 


Zadní rýma

     Dlouho jsem si myslel, že za všechno může běžná rýma. Mnoho let jsem ji pozoroval, až jsem si uvědomil, že běžná rýma je jen následek. Byl jsem velmi často nemocný a přestalo mě to bavit. Začal jsem hledat příčinu svých respiračních onemocnění. Doktoři mi opakovali pořád to samé a já přestal důvěřovat tomu, že v dnešní době v 21. století nemáme skutečný lék na rýmu. Raději nebudu zacházet do detailů, ale při hledání příčiny jsem zjistil, že před vypuknutím respiračního onemocnění, tj. před běžnou přední rýmou, teplotou, kašlem, zánětem v krku či zánětem průdušek, je ještě jeden krok – zadní rýma.


Moje představa – Co je zadní rýma?

     Zadní rýma je pro mne cosi jako zánět, který z nějakého důvodu vznikne „v trubkách“ v hlavě. Představuji si to jako zarudnutí, nějaká část opuchne, cesty se zúží, né-li zacpou, dokud nedojde k úplnému odeznění. Může to být např. někde v Eustachově trubici, ve středních uchu, nosohltanu, atd. Dojde k tomu nějakou změnou – třeba alergickou reakcí, kdy se nějaká „trubka“ zanítí/ucpe. Pokud není řešena nebo pokud se tělo samo neubrání – dojde k ucpání a zánět začne ovlivňovat další funkce – dojde k reakci těla. Tělo se brání zvýšenou teplotou, kdy chce omezit/zlikvidovat vznikající/vzniklou infekci v těle. Je neuvěřitelné, jak je tělo dokonalé.


Vložená upoutávka – Jak léčit zadní rýmu

  Zadní rýma a její léčba >>  


Eustachova trubice

     Spíše bych nejčastější problémy připisoval zánětu v Eustachově trubici, která slouží k vyrovnávání tlaku středního ucha. Představte si, že takto důležitá činnost v těle je omezena. To musí vyvolat reakci těla. Zejména u citlivějších či náchylnějších je potřeba tento zánět co nejdříve identifikovat a ihned začít preventivně cesty pročišťovat. Jak? To se dozvíte v článku níže. 


Příčina respiračního onemocnění – zadní rýma

     Zadní rýmu nepovažuji za prvotní příčinu respiračního onemocnění. Je následkem alergie nebo prochladnutí. Alergie hraje významnější roli, než si dokážete představit. Dle mého názoru je alergie nejčastějším spouštěčem zadní rýmy (90%). Přišel jsem na to ve chvíli, kdy jsem si své nachlazení zapisoval. Zjistil jsem, že mě navštěvuje opakovaně každý rok ve stejnou dobu a to již několik let. To samé pozoruji i u ostatních rodinných příslušníků či známých. S alergii ale nic nenaděláme, tedy pokud nechcete papat opět nějaké pilulky (chemii). Proto jsem se zaměřil na zadní rýmu jakožto na příčinu, kterou můžete účinně ovlivňovat a oslabovat ji i její následky.  


Proč se zabývat příčinou?

     Proč zde píši o příčině, kterou můžete ovlivnit? Ve chvíli, kdy budete schopni identifikovat příčinu Vašich respiračních onemocnění, budete schopni ji výrazně oslabit, nebo zkrátit její působení či následky. To stojí za to nebo ne? 🙂


Co to znamená?

     Když si uvědomíte, že Vaším spouštěčem respiračního onemocnění není rýma, ale zadní rýma – pomůže Vám to. Nebudete hasit již rozsáhlý požár, ale právě zažehlý  plamínek. Díky postupu, který Vám sdělím v odkaze dole, budete schopni předcházet tomu, aby zadní rýma napáchala u Vás nebo i u Vašich dětí následnou paseku v podobě rýmy, zánětu/bolesti v krku, teploty/horečky či dokonce zánětu průdušek. S prvotní příčinou nic neuděláte. Alergii neutečete. Co ale můžete identifikovat zavčas, a s čím můžete něco dělat, je zadní rýma.


Zelená zombie šplhající na velkou hromadu barevných všemožných prášků dychtivě hledající ten správný, který určitě pomůže (je to z mého pohledu spíše vtip - narážím na hloupost dnešního systému cpát lidem prášky a ničit si zdraví a ničit svůj imunitní systém, my jsme ale pohodlní - chceme raději pilulku) | Hledejte alternativu, co povzbudí Vaši imunitu a nebude ji přímo zabíjet
Úsměvný obrázek narážející na honbu za pilulkou, která nás spasí (lidé zapomněli, že tělo se dokáže bránit samo, zejména při menších potíží jako jsou respirační onemocnění)

Jak na zadní rýmu?

     Upřímně řečeno, vyzkoušel jsem spousty preparátů, nic na zadní rýmu nefunguje na 100 %. Opět existuje díky naší komerční farmacii mnoho nefunkčních kapek, pilulek, mastiček, sirupů – většina v dlouhodobém horizontu bez efektu. Komercionalismus likviduje kvalitu. Nechápu, jak se mohou některé preparáty vůbec prodávat. Sám jsem měl tu čest užívat nosní kapky, na kterých jsem se stal závislý… Nakonec jsem se z toho dostal – připadal jsem si jak kuřák, co se zbavuje závislosti na nikotinu. 

     Občas si vyberete z lékárny něco, o čem si myslíte, že je funkční. Pak ale přijde další onemocnění, Vy se na ten Váš preparát spoléháte, přesto nezabere. Vám ale nezbývá nic jiného, než tomu stále věřit a příště znovu použít. Nic jiného Vám totiž stejně nepomůže. To si ale mylně myslíte. Na respirační onemocnění a na zadní rýmu krabici léků doma nepotřebujete!


Vložená upoutávka – Jak léčit zadní rýmu

  Zadní rýma a její léčba >>  


K zamyšlení

     Jen taková krátká odbočka. Všimli jste si, co se poslední dobou děje v lékárnách a v médiích? Co to je za masáže na nakupující ovečky prahnoucí po pilulkách? Za naprostý vrchol považuji například reklamu na „vaginální mykózu“. Nemám nic proti otevřenosti ohledně sexu, sexuální výchovy, nemám nic proti obchodu ani marketingu – ale abychom během 1 hodiny slyšeli 5x slovo vagína – není úplně normální. Nejde o žádný typ konzervatismu. K tomu stačí selský rozum. Prostě je to příliš.

Když to lidem připadá normální, nepřijde ani vlna nevole. A ona zřejmě nepřišla. Jinak by ji z TV stáhli. Ale ona tam pořád je.

Nebo ty reklamy typu, vezmi si pilulku, bude ti lépe. Opět to lidem připadá v pořádku. Lidé tomu věří. Jakýkoliv problém je přeci normální zahnat pilulkou. Huntujme si těla! Kdo si uvědomuje, že každá pilulka Vám s něčím pomůže a někde zase naopak. 


Odkaz na článek – Zadní rýma a její léčba (3. díl)

  Zadní rýma a její léčba – 3.díl >>  

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Lidé:
Víkendový pobyt pro načerpání energie v České Kanadě s léčitelem Zbyňkem Mikešem
Jsou žvýkačky toxické? Bez obalu a bez pohádek
Nejčastější problém u morčat proč přestane žrát
Jak na trombózu? | Vedlejší účinky při požívání léků na srážení krve
Vysoký krevní tlak z pití kafe

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz, zdravezvykacky.cz, healthychewinggum.com. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x