Zadní rýma | Příčina respiračních onemocnění | Zdraví | Rýma – 2.díl

článek „Zadní rýma“

Většina respiračních onemocnění začíná zadní rýmou. Nemluví se o tom – nevím proč. Každý řeší běžnou rýmu, která teče z nosu. To je už ale pozdě. Rýma je až následek. Rodiče malých dětí mají tu možnost sledovat své děti při spánku, kdy se zadní rýma projevuje. Proto tolik rodičů je schopno zadní rýmu identifikovat. Na sobě samých je těžší si toho všimnout. Když ale budete této myšlence otevřeni – dokážete identifikovat již zadní rýmu, a to nejen na svých dětech, ale i na sobě, . Pak dokážete nastavit včas účinnou léčbu a předejít následkům, tedy respiračním onemocněním. 


Zadní rýma

     Dlouho jsem si myslel, že za všechno může běžná rýma. Mnoho let jsem ji pozoroval, až jsem si uvědomil, že běžná rýma je jen následek. Byl jsem velmi často nemocný a přestalo mě to bavit. Začal jsem hledat příčinu svých respiračních onemocnění. Doktoři mi opakovali pořád to samé a já přestal důvěřovat tomu, že v dnešní době v 21. století nemáme skutečný lék na rýmu. Raději nebudu zacházet do detailů, ale při hledání příčiny jsem zjistil, že před vypuknutím respiračního onemocnění, tj. před běžnou přední rýmou, teplotou, kašlem, zánětem v krku či zánětem průdušek, je ještě jeden krok – zadní rýma.


Moje představa – Co je zadní rýma?

     Zadní rýma je pro mne cosi jako zánět, který z nějakého důvodu vznikne „v trubkách“ v hlavě. Představuji si to jako zarudnutí, nějaká část opuchne, cesty se zúží, né-li zacpou, dokud nedojde k úplnému odeznění. Může to být např. někde v Eustachově trubici, ve středních uchu, nosohltanu, atd. Dojde k tomu nějakou změnou – třeba alergickou reakcí, kdy se nějaká „trubka“ zanítí/ucpe. Pokud není řešena nebo pokud se tělo samo neubrání – dojde k ucpání a zánět začne ovlivňovat další funkce – dojde k reakci těla. Tělo se brání zvýšenou teplotou, kdy chce omezit/zlikvidovat vznikající/vzniklou infekci v těle. Je neuvěřitelné, jak je tělo dokonalé.


Vložená upoutávka – Jak léčit zadní rýmu

  Zadní rýma a její léčba >>  


Eustachova trubice

     Spíše bych nejčastější problémy připisoval zánětu v Eustachově trubici, která slouží k vyrovnávání tlaku středního ucha. Představte si, že takto důležitá činnost v těle je omezena. To musí vyvolat reakci těla. Zejména u citlivějších či náchylnějších je potřeba tento zánět co nejdříve identifikovat a ihned začít preventivně cesty pročišťovat. Jak? To se dozvíte v článku níže. 


Příčina respiračního onemocnění – zadní rýma

     Zadní rýmu nepovažuji za prvotní příčinu respiračního onemocnění. Je následkem alergie nebo prochladnutí. Alergie hraje významnější roli, než si dokážete představit. Dle mého názoru je alergie nejčastějším spouštěčem zadní rýmy (90%). Přišel jsem na to ve chvíli, kdy jsem si své nachlazení zapisoval. Zjistil jsem, že mě navštěvuje opakovaně každý rok ve stejnou dobu a to již několik let. To samé pozoruji i u ostatních rodinných příslušníků či známých. S alergii ale nic nenaděláme, tedy pokud nechcete papat opět nějaké pilulky (chemii). Proto jsem se zaměřil na zadní rýmu jakožto na příčinu, kterou můžete účinně ovlivňovat a oslabovat ji i její následky.  


Proč se zabývat příčinou?

     Proč zde píši o příčině, kterou můžete ovlivnit? Ve chvíli, kdy budete schopni identifikovat příčinu Vašich respiračních onemocnění, budete schopni ji výrazně oslabit, nebo zkrátit její působení či následky. To stojí za to nebo ne? 🙂


Co to znamená?

     Když si uvědomíte, že Vaším spouštěčem respiračního onemocnění není rýma, ale zadní rýma – pomůže Vám to. Nebudete hasit již rozsáhlý požár, ale právě zažehlý  plamínek. Díky postupu, který Vám sdělím v odkaze dole, budete schopni předcházet tomu, aby zadní rýma napáchala u Vás nebo i u Vašich dětí následnou paseku v podobě rýmy, zánětu/bolesti v krku, teploty/horečky či dokonce zánětu průdušek. S prvotní příčinou nic neuděláte. Alergii neutečete. Co ale můžete identifikovat zavčas, a s čím můžete něco dělat, je zadní rýma.


Zelená zombie šplhající na velkou hromadu barevných všemožných prášků dychtivě hledající ten správný, který určitě pomůže (je to z mého pohledu spíše vtip - narážím na hloupost dnešního systému cpát lidem prášky a ničit si zdraví a ničit svůj imunitní systém, my jsme ale pohodlní - chceme raději pilulku) | Hledejte alternativu, co povzbudí Vaši imunitu a nebude ji přímo zabíjet
Úsměvný obrázek narážející na honbu za pilulkou, která nás spasí (lidé zapomněli, že tělo se dokáže bránit samo, zejména při menších potíží jako jsou respirační onemocnění)

Jak na zadní rýmu?

     Upřímně řečeno, vyzkoušel jsem spousty preparátů, nic na zadní rýmu nefunguje na 100 %. Opět existuje díky naší komerční farmacii mnoho nefunkčních kapek, pilulek, mastiček, sirupů – většina v dlouhodobém horizontu bez efektu. Komercionalismus likviduje kvalitu. Nechápu, jak se mohou některé preparáty vůbec prodávat. Sám jsem měl tu čest užívat nosní kapky, na kterých jsem se stal závislý… Nakonec jsem se z toho dostal – připadal jsem si jak kuřák, co se zbavuje závislosti na nikotinu. 

     Občas si vyberete z lékárny něco, o čem si myslíte, že je funkční. Pak ale přijde další onemocnění, Vy se na ten Váš preparát spoléháte, přesto nezabere. Vám ale nezbývá nic jiného, než tomu stále věřit a příště znovu použít. Nic jiného Vám totiž stejně nepomůže. To si ale mylně myslíte. Na respirační onemocnění a na zadní rýmu krabici léků doma nepotřebujete!


Vložená upoutávka – Jak léčit zadní rýmu

  Zadní rýma a její léčba >>  


K zamyšlení

     Jen taková krátká odbočka. Všimli jste si, co se poslední dobou děje v lékárnách a v médiích? Co to je za masáže na nakupující ovečky prahnoucí po pilulkách? Za naprostý vrchol považuji například reklamu na „vaginální mykózu“. Nemám nic proti otevřenosti ohledně sexu, sexuální výchovy, nemám nic proti obchodu ani marketingu – ale abychom během 1 hodiny slyšeli 5x slovo vagína – není úplně normální. Nejde o žádný typ konzervatismu. K tomu stačí selský rozum. Prostě je to příliš.

Když to lidem připadá normální, nepřijde ani vlna nevole. A ona zřejmě nepřišla. Jinak by ji z TV stáhli. Ale ona tam pořád je.

Nebo ty reklamy typu, vezmi si pilulku, bude ti lépe. Opět to lidem připadá v pořádku. Lidé tomu věří. Jakýkoliv problém je přeci normální zahnat pilulkou. Huntujme si těla! Kdo si uvědomuje, že každá pilulka Vám s něčím pomůže a někde zase naopak. 


Odkaz na článek – Zadní rýma a její léčba (3. díl)

Přidám ve chvíli, kdy budu 3. díl publikovat (do konce února 2019). 


Poslední aktualizace dne: 15. 9. 2019Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Zadní rýma | Příčina respiračních onemocnění | Zdraví | Rýma – 2.díl […]

trackback

[…] 🆕▶️ Zadní rýma – nový článek (2.díl) […]

trackback

[…] předchozích článcích (Zadní rýma jako hlavní původce běžných onemocnění (1.díl), Zadní rýma | Příčina respiračních onemocnění (2.díl). Zde se můžete dozvědět, jak jsem došel k postupně k závěru, že příčinou respiračního […]