Zadní rýma jako hlavní původce běžných onemocnění | Rýma – 1.díl

Rýma | Zadní rýma

MRýma patří mezi nečetněji se vyskytující onemocnění/nachlazení lidské populace. Myslím si, že je všeobecně velmi podceňovaná. Proč tomu tak je – vážně nevím a nechci zde rozebírat konspirační teorie. Prostě to nechápu – takto bych to ukončil – každý si o tom udělejte úsudek sami. Ale vraťme se zpátky k rýmě, konkrétně k zadní rýmě. Zadní rýma je dle mého názoru málo skloňovaná jako původce rozsáhlejšího onemocnění horních či dolních cest dýchacích – ať už mluvíme o bolesti v krku; různých zánětech krku, mandlí, středního ucha; kašli, teplotách až horečkách; následném přesunu hlenů do oblasti průdušek, zánětu průdušek, atd. Nejsem odborník, ale snažím se již několik let porozumět tomu, jak mé tělo funguje, a to tím, že mu naslouchám.

🆕▶️ Zadní rýma – nový článek (2.díl)

Vše, co zde píši, je výsledkem mého sledování se, naslouchání tělu, experimentování na sobě (je důležité uvést, že se nejedná o žádné experimenty, které by mohly být nebezpečné pro mé zdraví – jen je to méně pohodlné, protože při onemocnění se snažím nechat tělo, aby si poradilo samo – nešlo mi to hned, ale postupně – k tomu se ještě dostaneme. Od prosince 2015 zkoumám na svém těle rýmu, konkrétně zadní rýmu. Moje současná hypotéza je ta, že zadní rýma je hlavní příčina všech navazujících běžných onemocnění horních i dolních cest dýchacích. Tzn. že nejprve máte zadní rýmu a když ji necháte být, může se k tomu nabalit různé záněty, teploty (viz 1. odstavec). Připravuji pokračování v podobě 2.dílu – tj. příspěvek o zadní rýmě a jeho léčbě, která alespoň na mě a na pár lidech kolem mě funguje. V tuto chvíli mi ale chybí finance, díky kterým bych mohl svoji hypotézu testovat. Pokud mě budete chtít podpořit, budu rád – testování se urychlí.  


Vložená upoutávka – Jak léčit zadní rýmu

  Zadní rýma a její léčba >>  


Zadní rýma jako hlavní původce běžných onemocnění | Špatná zkušenost

      Moje experimentování vzešlo především z mé zkušenosti s doktory či s předepsanými medikamenty, které jsem mnohokrát obdržel. Často jsem měl pocit, že to postrádalo nejen odbornost na straně doktora, ale také v nicotné úspěšnosti v podobě vyléčení těchto nemocí, zejména jejich předcházení. Neexistence snahy pochopit, co se s tělem nemocného děje, a nulová potřeba pokusit se eliminovat neustále se opakující nemoci, které měly často absolutně stejný průběh. Je důležité říci, že zde mluvím o běžném onemocnění horních či dolních cest dýchacích, které navštěvuje většinu populace několikrát ročně. 


     Nepíši zde o závažnějších onemocnění – jako je například angína, zápal plic, tuberkulóza, apod. Všechny závažnější onemocnění vždy doporučuji řešit s doktorem. Ale to běžné, které se nejčastěji opakuje – na tom si trvám – zde si můžete pomoci sami. Vždy je to především na Vašem zdravém úsudku – rozhodně nehazardujte se svým tělem nebo s dětmi. Je to Vaše odpovědnost a Vaše tělo (děti) a zdraví. Ale teď zpátky k mému experimentování.


Můj experiment (pro příklad)

     Stávalo se mi, že jsem zažíval neustále dokola stejné příznaky onemocnění – přišla rýma (zadní rýma), ta se zhoršovala, hleny se mi obzvláště přes noc hromadily v krku, následoval zánět v krku různého typu, poté přišly teploty až horečky a pak různé nuance k tomu – zánět středního ucha, hleny putující do průdušek, zánět průdušek, apod. Vzhledem k tomu, že jsem zažíval tento průběh vždy ve stejné posloupnosti, navíc doktoři nebyly schopni mi s tím pomoci – začal jsem jednoduše experimentovat s tímto neustále stejným typem onemocnění. Nerad stojím bokem a pozoruji nesmyslnost, které přihlížím – a zejména ve chvíli, kdy se mě to osobně týká.

     Věřím tomu, že se jedná o onemocnění, které postihuje většinu populace několikrát ročně. Zkoušel jsem snad vše, co se dalo, abych tomu předešel. Nebudu se o všech metodách rozepisovat, bylo toho skutečně hodně – snažil jsem se využít snad všechny postupy, které mě napadly i ty, co mi byly doporučovány doktory (mluvím o cirka 20 letech – byl jsem nachlazený poměrně často ve srovnání s mými vrstevníky). Když jsem stále na nic nepřicházel, byl jsem z toho všeho zoufalý. Na popud této zoufalosti, mě k mému štěstí napadla hypotéza, že vše je způsobeno zadní rýmou – tedy původcem toho neustálého kolotoče.


Původce běžného onemocnění –> zadní rýma

      Místo, abych řešil onemocnění až ve chvíli, kdy je v plné síle, a je těžkého se zbavit, začal jsem jej řešit na jeho počátku. Proč řešit onemocnění až vypukne, když jej můžete řešit již v jeho zárodku? A tak jsem vždy, když přišla rýma (zadní rýma) – začal okamžitě sílu rýmy oslabovat. Prostě se začnete soustředit na příčinu – neřešíte až následky – což v dnešní době dělá 99% lidí. Hledal jsem různé alternativy zastavení/léčby rýmy. Zjistil jsem, že skutečný lék na rýmu neexistuje. Chápete, proč není 100% lék na zastavení rýmy v 21. století? Opět se dostávám někam, kde mé nepochopení získává na obrátkách. Nebudu pokračovat ve filosofiích. Kde jsme skončil – ano tady……

     Léčení zadní rýmy bych chtěl popisovat v připravovaném článku – až ve chvíli, kdy nasbírám dostatek dat z testování. Pracuji na tom, ale nedostatek financí mě brzdí. Když máte omezené možnosti, jde vše velmi pomalu a nebo se zaměřujete jen na velmi úzkou škálu, která je finančně dostupná.


„Plné zuby“

     Důležité je říci, že jsem byl vcelku prošpikovaný prášky (za těch 20 let) a už jsem toho měl „plný zuby“ – přestal jsem věřit ve smysl předepisování léků (při běžném nachlazení dýchacích cest!). Začal jsem mít pocit, že se musím za každou cenu především vyhnout pojídání barevných pilulek (při běžném nachlazení!). A to jsem taky učinil. Opakuji se v závorkách, ale je důležité upozornit na to, o čem zde píši. 

     Postupem času se, dle mého názoru, mé tělo vyčistilo od chemikálií a získalo větší odolnost. Myslím si, že jsem se stál méně závislý na prášcích, a tělo si tak mohlo vytvořit alespoň nějakou imunitu. Opustil jsem svět léků a snažil jsem se naprosto vyhýbat cpaní čehokoliv zbytečně do sebe, a když už, tak užívat spíše bylinky, studené obklady, mořskou vodu, apod. Popravdě, nevím, co způsobilo, že po více jak 30 letech, jsem poprvé zažil 1 rok naprostého zdraví – kromě angíny, kterou jsem léčil antibiotiky a občas rýmičky, která se ale nerozjela do stádia běžného onemocnění, na které jsem byl zvyklý. Teď už mohu říci, že jsem kromě pár rýmiček zdraví 3 roky.


Zdraví a hodně proměnných | Zbavme se prášků a zlozvyků

      Je zde hodně proměnných – takže těžko mohu posoudit, zda nastartování mé imunity bylo způsobeno něčím konkrétním – třeba právě vynecháním pilulek při běžném onemocnění cest dýchacích. Ale vnitřně cítím, že nekonzumací prášků kdykoliv kdy na mě lezla rýmička, nebo kdy moje teplota přesáhla 37,5°C, se moje tělo očistilo a stalo se postupem času odolnějším. Paradoxně jsem tím, že jsem se přestal „cpát“ pilulkami, posílil svůj imunitní systém. Upozorňuji ale, že jít proti velmi silnému zvyku, který má mnoho lidí v sobě roky pěstováno v podobě pojídání prášků, je vskutku velmi nepohodlná cesta, kterou je ale možné projít – sám jsem toho důkazem. Dá se to a všem vřele doporučuji. 

     Zbavení se tohoto zlozvyku není jednoduché – chce to mít vůli a odhodlání jít sám proti sobě i všeobecnému myšlení v dnešní společnosti. To je ale na druhou stranu častý úkaz jakékoliv zásadnější změny našich zlozvyků, kterých když se chceme zbavit, bude nás to stát naši pohodlnost. Nezbavíte se totiž, jak jste byly zvyklí, příznaků nemoci – což je obzvláště ze začátku, celkem bolestivé. Tato cesta se Vám ale vyplatí. Na konci této změny, ve Vašem přístupu k tělu, bude čekat odměna v podobě zdraví. A to v takové míře, že Vás jedna rýmička nepoloží na lopatky, ale pouze pár dní pozlobí, bez známek zvyšování teplot a tvorby zánětů v různých částech Vašeho těla. Začne Vám fungovat imunita – což je ten největší přínos, který to celé vyvolá. To stojí za zkoušku, co myslíte? 


Pohodlnost nás „zabijí“

     Pohodlnost je to, co nás „zabijí“. Berte to prosím s nadhledem – tuto moji myšlenku. Vidím to na každém kroku. Když Vám není dobře, pojídáte automaticky prášky. Venkuyž je venku nevlídno, sedíte doma. Když se sprchujeme, je to jen teplou vodou. Máte v rodinném domě někde chladněji – zatopíte. Když chcete někam dojet, vezmete si na to automobil – ikdyž byste mohli jet na kole. Když máte vyjít do 3. patra – využijete výtah. Tím se stáváte méně odolnějším a podkopáváte své zdraví. Tělo je slabší a nemoce mají větší šanci. Tělo se neučí bránit, není tak flexibilní (pružné), vůbec ho netrénujete. Když něco netrénujete, oslabujete to. Je to stejné jako se svalem. Neposilujete jej, neučíte ho reagovat – oslabujete ho. Nakonec je to ochablý sval, který nefunguje tak, jak má.  


Rýma možná není primární problém | Zadní rýma!?

     Zatím nemohu pokračovat v připravovaném článku, neboť přemýšlím a zkoumám/experimentuji, zda ten výše uvedený původce „rýma“ je tím pravým a posledním původcem běžných navazujících onemocnění, o kterém chci psát. Nemohu se ubránit myšlence, že se spíše jedná o „zadní rýmu“, o které se zase tak moc nemluví (když pominu diskuze). Rýma může být tím prvotním impulzem. Pokud to skončí u rýmy, prakticky se nic neděje.

     Problém nastává ve chvíli, kdy se z rýmy vyklube „zadní rýma“. Teprve zadní rýma způsobuje vytékání hlenu ve spánku – samozřejmě i během dne. Ale to nepovažuji zase za tak problematické, protože ve dne se tomu tělo může bránit tvorbou slin (odtékáním), polykáním, odkašláváním a pšikáním. Také jsme v lepší poloze, než když spíme. Zadní rýma poté způsobuje dráždění v krku, různé krční a ušní záněty (zánět středního ucha). Až si budu jistější, budu pokračovat v definici zadní rýmy, a budu se také snažit najít skutečný lék či postup, jak se zadní rýmy zbavit. Nemyslím najít prostřednictvím vědeckých experimentů zázračný preparát. Věřím tomu, že něco pomáhá – kolikrát se stačí podívat na postupy, které používaly naše babičky. Budu pátrat. Už mám pár verzí, jen to bude chvíli trvat……


Mohlo by Vás také zajímatIlustrativní foto pro článek Zadní rýma - příčina respiračních onemocnění | Žena a muž sedící doma nachlazení - v rukou drží bílé kapesníky majíc červené nosy - mají rýmu a nevypadají vůbec dobře (Zdroj: shutterstock.com)

 

💣🆕▶️  Zadní rýma – nový článek (2. díl) >>

 

 

 


Vložená upoutávka – Jak léčit zadní rýmuIlustrativní foto pro článek Zadní rýma a její léčba | Žena a muž sedící doma nachlazení v rukou držící nosní kapky či sprej majíc červené nosy - mají rýmu a nevypadají vůbec dobře (Zdroj: shutterstock.com), článek: Zadní rýma a její léčba

  Zadní rýma a její léčba >>  

 

 

 

 

 


Další odkazy v rubrice Zdraví:

1) Výborný pomocník se zadní rýmou – kontrastní sprcha (jen jako prevence!) 

Kontrastní sprcha | Přínos pro tělo i psychiku – odkaz zde.


2) Přírodní detox

Přírodní detox – Zbavte se parazitů prostřednictvím přírodní křemeliny – odkaz zde.


3) Jak žvýkat a nekazit zuby?

Žvýkejte zdravě – vyhněte se žvýkačkám s éčky! – odkaz zde.

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Lidé:
7 tipů: Jakou kompresní punčochu zvolit? | Pomůže vám? | Předpis | Trombóza - 2. díl
Víkendový pobyt pro načerpání energie v krásné přírodě na Třeboňsku s léčitelem Zbyňkem Mikešem
Jsou žvýkačky toxické? Bez obalu a bez pohádek
Nejčastější problém u morčat proč přestane žrát
Jak na trombózu? | Vedlejší účinky při požívání léků na srážení krve

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz, zdravezvykacky.cz, healthychewinggum.com. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline Feedbacks
View all comments

[…] na kolo | Ochrana hlavy | Dětská helma | Nedostatečné upevnění  Rýma jako hlavní původce běžných onemocnění | Možná zadní rýma! | 1.díl  Teplá sprcha | Proč sprchování teplou vodou? | Špatný (zlo)zvyk | 2.díl  Sprcha | Jak […]

1
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x