Zánět středního ucha | Jak jej léčit u dětí i dospělých? | Pomozte ostatním

Zánět středního ucha | Netřesk střešní

 

Zánět středního ucha trápí dospělé ale i naše děti po celá staletí. V dnešní době nakonec zjistíte, že vlastně nic nepomáhá a že jediné řešení jsou antibiotika nebo návštěva na ORL. My jsme se ale přesvědčili, že tak špatné to ve skutečnosti není. Vracíme se k přírodě. Vyzkoušejte bylinku, která Vás okouzlí, stejně jako naše babičky. Ušetříte peníze a navíc budete šetrnější ke svému tělu. Můžete ji pořídit od sousedů, co mají skalku nebo koupit v nějakém hobbymarketu. Je možné ji pěstovat kdekoliv – na zahradě i na balkóně. Ověřte si účinek na vlastní kůži a napište nám o tom, ať o tom všichni ví a více důvěřují. Pomáhejme si vzájemně. Přidejte se k nám!


Zánět středního ucha | Místo antibiotik bylinku?

     Mezi další onemocnění, jehož původcem je rýma (zadní rýma), je často se vyskytující zánět středního ucha. Tento zánět mě provázel nejen od útlého dětství, ale bohužel mě navštěvuje i po 30-cítce. Na léčbu jsem vyzkoušel snad všechno – většinou bez okamžitého či konečného výsledku. Nakonec jsem měl štěstí, když mi moje bývalá doktorka předepsala kapky – to je pár let. Ty mě zánětu zbavily, když se objevil. Sice to trvalo kolem týdne a 14 dní jsem ještě pociťoval určité následky, ale byl jsem rád, že mi něco skutečně pomáhalo.

     Na veřejných diskuzí se vyskytuje enormní množství dětí i dospělých, kteří se se zánětem středního ucha také potýkají. Řešení ale žádné – kromě doporučení návštěvy lékaře. To mi také bylo v konečném důsledku motivací, proč jsem tento příspěvek napsal. Rád bych, kdyby tento článek přispěl ke snížení výskytu a obtíží spojených se zánětem středního ucha. Plně věřím tomu, že to tak bude.  


Vložená upoutávka – Jak léčit zadní rýmu

  Zadní rýma a její léčba >>  


     Před několika měsíci jsem dostal tip od mé sestry na léčbu zánětu středního ucha. Její 3-letý syn jej měl často a nic mu nezabíralo. Stejně tak jako ostatním dětem. Takže v konečném důsledku mu byla předepsána antibiotika. To je snad nejčastější postup při léčbě ve chvíli, kdy zánět sám neodezní. Nebo dokonce dojde i na propichování uší. Ale zpět k té léčbě. Sestře nějaký známý doporučil vyzkoušet bylinku – netřesk střešní. Nebála se a netřesk vyzkoušela na svém tříletém synovi. K jejímu překvapení extrakt z netřesku mu pomohl. Stačily 3 dny. Žádná antibiotika, žádné kapky. Jen bylinka, kterou můžete sami pěstovat na zahrádce, ale i na balkóně.


Náhoda a nebo skutečnost?

     Sám jsem musel netřesk vyzkoušet. Moc jsem tomu nevěřil. Spíše jsem si myslel, že to byla náhoda. Ale věděl jsem, že to synovci pomohlo několikrát. Jak už jsem jednou psal jednou, když se otevřeme nové věci, člověk se může něčemu naučit. Zlepšit své návyky nebo řešit problém vhodnější způsobem. To je moje pravidlo – jsem otevřený a experimentuji v rámci možností a selského rozumu. Proto jsem to musel zkusit. Uvažujte podobně, otevřete se novým možnostem. Za zkoušku nic nedáme. 


Po 3 dnech je zánět středního ucha pryč | x-krát jsem vyzkoušel sám na sobě

     Shodou náhod netrvalo dlouho, abych si mohl netřesk sám na sobě otestovat. Trošku jsem při malování chodby prochladl v průvanu. Rodiče ženy mají netřesk na zahradě, a tak jsem jej u nich vyzvedl a zasadil i na své zahrádce. 3 dny po sobě jsem si na spaní kápl 3 kapky extraktu z netřesku do postiženého ucha a snažil jsem se na druhém při usnutí ležet tak, aby v tom postiženém netřesk mohl pěkně pracovat (léčit). K mému velkému překvapení, jsem hned 1. den po aplikaci pocítil úlevu. Měl jsem pocit, že jsem se toho zbavil. Z předané zkušenosti sestry, jsem ale ještě 2 dny pokračoval. Po 3 dnech byl zánět pryč. Když jsem před mnoha letech narazil na kapky, které mi konečně pomáhaly, léčba trvala minimálně týden. Navíc to byla (je) chemie.

     Tato bylinka mě úplně dostala. Zánět jsem zažil ještě x-krát poté a výsledek byl vždy stejný. Vždy mi netřesk pomohl. Zánět středního ucha byl pryč. K tomu ještě zajímavá informace – již delší dobu jsem zánět neměl. Možná mě ta chemie oslabovala, možná ne. Já raději zvolím bylinku, než něco umělého. To rozhodnutí je na každém z nás. Je mi jasné, že to někdo ani nezkusí, možná se nedostane ani přes úvodních pár řádků. Je to ale škoda. Výsledek překvapí každého. 


Postup

     Stačí si utrhnout jednu hlavičku netřesku a důkladně ji omýt od hlíny a písku. Odlomte pár lístečků a dokonale rozmělněte pomocí 2 lžiček nebo hmoždíře. Zbytek netřesku dejte do potravinové fólie a skladujte do dalšího dne v lednici (škoda vyhodit). Prostřednictvím důkladného vymačkávání dužniny získáte čerstvý extrakt zelené barvy. Kapátkem natáhnete veškerý extrakt a aplikujete do ucha. Nic jiného, než extrakt z bylinky do ucha nedávejte. Bylinka nemůže uchu ublížit žádným způsobem.


     Netřesk (odkaz na stránky doktorka.cz) je v odborných teoretických článcích uváděn jako lék na záněty středního ucha – ověřte si to. Často jsou články pouze kopírovány a rozšiřovány – tak už to bývá. Našel jsem snad jeden blog, kde někdo píše o vlastní zkušenosti. To je vše, co je ohledně praxe při užívání netřesku na internetu k nalezení. Jak jsem již uvedl, v diskuzích jsem o této léčbě četl jen velmi zřídka, ne-li vůbec. To je smutné a překvapivé zároveň. Když něco tak dobře funguje, měli by o tom lidi vědět. A tak jsem si řekl, že toto šetrné řešení často vyskytovaného zdravotního problému, který jsme moje sestra i já osobně několikrát vyzkoušeli, pomohu rozšířit. Pro lepší představu vkládám fotografie postupu.


Postup na fotkách

Každý má doma 2 kávové lžičky, zbytek uskladníme v potravinové fólii nebo v sáčku do ledničky (obr.1). Pořádně vymačkáme listy netřesku (obr.2).

Necháme skapat třeba do panáku a máme připravený extrakt (obr.3). Nyní stačí jej nasát do kapátka (obr.5), nakapat do postiženého ucha a nechat působit. Nezbývá než popřát všem hodně zdraví a málo bolavých uší 😉


Výzva pro všechny | Sdílejte s námi Vaše zkušenosti – napište do diskuze pod článkem!

     Tímto vyzýváme všechny, kteří vyzkoušeli netřesk, aby s námi sdíleli svoje zkušenosti! Pokud Vám nic jiného, než chemie nezabírá – vyzkoušejte tuto možnost v podobě této „zázračné“ bylinky – netřesku. Napište do diskuze pod článkem, zda Vám netřesk na zánět středního ucha pomohl či nikoliv. Když ostatní uvidí, že skutečně pomáhá širší veřejnosti – bude to potvrzení, díky kterému i ti méně důvěřiví získají sílu uvěřit a vyzkoušet. Celý tento příspěvek bude moct nabrat na vyšší hodnotě a pomoci více lidem. Pojďme si vzájemně pomáhat. Pomozte společné věci! 


Příjemnější příprava

      Místo kovových lžiček vyzkoušejte dětské umělohmotné lžičky, které jsou při rozmačkávání listů a extrakci o jednu úroveň příjemnější (při tření o sebe). Uvidíte sami 😉 Jestli máte ještě nějaký lepší způsob, jak extrahovat tekutinu z listů netřesku – budeme rádi, když se s námi podělíte.

pvc-lzicky


Vylepšený postup extrakce netřesku | Hmoždíř a jemné sítko | 1 extrakce na celou léčbu

     Připravil jsem pro Vás nový postup pro extrakci netřesku, který Vám ušetří spousty času a zpříjemní Vám celou tuto přírodní léčbu zánětu středního ucha. Budete k tomu potřebovat netřesk, hmoždíř, malé jemné sítko, štamprdle (malou skleničku), potravinovou fólii a kapátko.

  1. Postup je jednoduchý. Utrhnete si ze svého netřesku 2-4 hlavičky (záleží na jejich velikosti). Dokonale je očistíte a umístíte je do hmoždíře. Já si koupil hmoždíř od mého oblíbeného českého výrobce – zde – jsem s ním velmi spokojený. V zimním období mám široký květináč s netřeskem umístěný na zahradě (dostal jsem dotaz – proto o tom píši). Zima není pro netřesk problém. Je na něm ale patrné, že neobsahuje tolik tekutiny – takže je potřeba použít více hlaviček, než v létě. Hlavičky rozdrtíte na jemno. Přidáte malinko vody (odhadem 1/2-1 lžičku) a promísíte s rozdrcenou dužninou, až Vám vznikne dokonalý zelený extrakt bez hrudek.
  2. Postupem času jsem přišel na další vylepšení extrakce nejen použitím hmoždíře, ale také použitím malého jemného sítka zde. Tím odstraníte veškerý zbytkový materiál z dužniny netřesku. 
  3. Mám již dlouhodobě vyzkoušené, že z 2-4 hlaviček vytvoříte extrakt, který Vám postačí na 3-4 dny léčby zánětu středního ucha. Déle než 4 dny jsem si nikdy do ucha kapat nemusel. Vždy mi to zabralo. Máme podobné velmi pozitivní reakce našich čtenářů. Extrakt nalijete do štamprdle/malinkaté skleničky, natáhnete si do kapátka na noční kápnutí a zbytek, který Vám zůstane ve skleničce, přikryjete potravinovou fólii a uschováte v lednici. Mám odzkoušené, že extrakt v lednici vydrží. Tímto postupem ušetříte spousty času a bude Vám celá léčba příjemnější.
  4. Pro inspiraci, aby návod byl kompletní, uvádím také, jak netřesk aplikuji. Naplněné kapátko si položím na malý talířek a dám si jej na noční stolek. Když jdu spát, kápnu si do jednoho ucha, a snažím se spát na druhé straně, aby mi extrakt v uchu pěkně pracoval proti zánětu. Většinou se mi povede během noci kápnout ještě do druhého ucha a opět se snažím ležet na druhé straně. Výrazné bolesti, která provází zánět středního ucha, jsem se vždy zbavil již po 1. noci. Tak snad to pomůže i Vám 😉

Postup v obrazech


Vylepšená aplikace netřesku do uší | bez zašpiněného polštáře

Netřesk připravený na aplikaci do uší
Po aplikaci netřesku do ucha si můžete vložit vložit kousek kapesníčku – nezašpiníte si tak polštář

Video – Příprava netřesku na zánět středního ucha


Řešení

     Pokud netřesk potřebujete stejně jako já mít pořád při ruce (náchylnější na záněty), doporučuji přesadit si část do květináče a mít jej přes zimu v místech, kde nemrzne. On na zahradě nebo na skalce přežije, ale pro účinné látky si ho nechte ještě někde jinde. 


Mráz a netřesk


    Moje sestra mě nedávno upozornila na to, že pokud netřesk projde mrazem, má menší účinek. Během 3 let používání jsem si toho nevšiml, ale tento rok ano. V roce 2018 dosahoval mráz na naší zahradě -15-(-20)°C. I přesto, že netřesk je mrazu velmi odolný, skutečně se na něm mráz podepsal. On mráz přežil, ale jeho účinek je podstatně nižší, ne-li žádný. Už když jsem extrahoval jeho listy, všiml jsem si že polovina listů byla seschlá. Listy, které přežily, byly spíše suché, než plné tekutiny. Bylo to poprvé, co mi netřesk nepomohl. 


     Také si díky této nepříjemné zkušenosti uvědomuji, že pokud si se zadní rýmou a zánětem ucha neporadíte hned na začátku, pak už se netřesk těžko dostává přes hustější hlen (žlutý/zelený) k zánětu. To znamená, že netřesk je funkční především na začátku nemoci. Jakmile indentifikujete, že Vám začíná zadní rýma/zánět v uchu, hned jej aplikujte. Čím dříve, tím lépe. Běžně se zánětu uší (dutin) zbavím do 3-4 dní – bolestí/hučení/tlaku dokonce z větší části hned 1.den po nakapání do uší. Tentokrát se mě kvůli oslabenému účinku netřesku zánět drží již 2 týdny. Takže pozor na mráz, který se na účinku netřesku dle mých zkušeností projevuje!


Zalívejte a starejte se o netřesk / účinnost různých typů netřesku

Také jsem časem zjistil, že když chcete využít netřesku, který jste zapomněli zalévat – sice extrakt získáte, ale bylinka není v dobré kondici. Účinnost se výrazně sníží. Bál jsem se také, že jiný typ netřesku není stejně funkční. Vyzkoušel jsem druhý netřesk – má jinou velikost lístečků a je jinak zbarvený. Je ale stejně účinný. 


Mohlo by Vás také zajímat

Kožní praskliny na prstech | 3 pravidla | Jak na ně? | Zdraví | RadyZeŽivota

Rýma a její hlavní příčina | Zdraví | Rady ze života

Afty v puse | Jak na ně? | Prevence | Správné návyky | Co funguje? | Zdraví

Jak na zánět prstu ruky | Rada bez obalu | Zdraví

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Lidé:
Jsou žvýkačky toxické? Bez obalu a bez pohádek
Nejčastější problém u morčat proč přestane žrát
Jak na trombózu? | Vedlejší účinky při požívání léků na srážení krve
Vysoký krevní tlak z pití kafe
Jak na zánět prstu ruky | Rada bez obalu | Zdraví

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline Feedbacks
View all comments

[…] pH, žaludeční šťávy uklidněné, snížená rizika sucha v ústech, naipregnované sliznice, snížení rizika onemocnění středního ucha a ještě zbývajících 11 žvýkaček v krabičce, které můžete kdykoliv použít. Dáte si to […]

Petra Procházková

Dobrý den, když mě pobolívalo ucho, moje babicka vzdycky vzala velky list u netresku, podelne ho zlomila a strcila mi do ucha cely ten list toho netresku 🙂 Takhle mi to tam nejakou dobu nechala a asi vzdycky dobry, protoze si nepamatuju ze bysme museli domu (jezdila sem k babice na prazdniny a nekdy vikendy na chatu) /nebo do nemocnice…
Dneska moje dcera (3.roky) plakala ze strasne boli ucho, dala sem na to teply obklad a usnula. Ted sem si podle vas pripravila extrakt a hned jak se zase s placem probudi tak zkusim nakapat. Kez by to prestalo bolet, do nemocnice pro antb rozhodne jet nechceme.
Tak nam drzte palce

Lucie Grundová

Přišla jsem na to, jak pohodlněji extrahovat šťávu z netřesku – místo lžiček (pomocí nich mi to vůbec nešlo) používám ruční lis na česnek…..omyté a usušené lístečky netřesku vložím do lisu a vytékající šťávu potom chytám do malé skleničky-na aplikaci potom kapátko…..zatím moc ale nemohu posoudit účinek extraktu…..zatím jsem zkoušela jednu noc a zda se, že bolest trochu polevila, nicméně je pořád, takže se nevzdávám a těším se, že si na dnešní noc kápnu extra do ucha znovu 🙂

Jiří Samuel

Dobrý den paní Šmídová,
nějakým nedopatřením mi zapadl Váš příspěvek. Zajímalo by mě, zda Vám netřesk pomohl?
Kdy byste měla jakýkoliv dotaz – napište – budeme rádi.

Monika

Děkuji za tento článek a rady, zkusím obojí. Trápíme se s opakovanými záněty s dcerou už skoro rok a pokaždé to skončí píchnutím 🙁 Hezký den.

Kája

Děkuji za článek i za tip od paní Dagmar. Moje dcera měla zánět ucha před 14 dny. Zkusili jsme ten Bactoral a bylo to fajn. Bavila jsem se o tom i s lékařkou a ta mi ho také doporučovala.

Jiří Samuel

Dobrý den Dagmaro,
děkujeme za tip a inspiraci pro naše čtenáře i pro nás.
Hned jsem si o Bactoralu začal něco hledat. Velmi mě zaujal tento článek paní Wiležinské. Jedná se o patentované orální probiotikum – to se mi líbí. Myslím, že za zkoušku nic nedáme. Článek zde – http://www.homeopatietrutnov.cz/?16102015-i-bactoral-prevence-infekci,47.

7
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x