Párátka s nití | Námi odzkoušené – dokonalé | Dentální hygiena | Zdraví

příspěvek Párátka s nití

Během 20 let jsem vyzkoušel snad všechny druhy párátek včetně všech jejich alternativ. Nebudu se zabývat rozepisováním značek, které mi prošly zuby (doslova) 🙂 Bylo jich skutečně hodně. Zjistil jsem, že pouze 1 druh párátek od jedné značky mi naprosto vyhovuje. Jsem si jistý, že to samé bude platit všeobecně pro každého (s různými nároky, různými mezerami v zubech). Tato párátka s nití předčí ostatní druhy svojí odolností, šířkou, praktičností, tvarem i cenou. Ostatní druhy se mohou dle mého názoru jen zařadit na další místo v pořadí. Toto není reklama pro značku – to je můj názor a moje zkušenost. *


Párátka s nití | Vlastní zkušeností ověřeno

     Když jsem byl hodně malý, můj děda používal párátka velmi často. Moc jsem to nechápal, ale inspiroval jsem se tím. Děti opakují své vzory. Zuby si nečistil a vždy po jídle párátkem opatrně vyčistil všechny mezizubní prostory. Dávalo mi to smysl, protože jsem věděl, že i když si po jídle vyčistím zuby kartáčkem, přesto mi v mezizubních prostorech něco zůstane. To mi bylo nepříjemné. A proto jsem párátka začal používat. To nejlepší, ke kterému jsem se během let používání a experimentování dostal, Vám chci doporučit. Ale nespěchejme, pěkně postupně. 


Dřevěná párátka (klasika)

     Když jsem začínal s čištěním zubů pomocí párátek, mezizubní kartáčky ještě neexistovaly, nebo jsem o tom nevěděl. Začínal jsem klasickými plochými dřevěnými párátky, které byla na jedné straně širší a na druhé užší. Jejich kvalita byla horší. Nebylo výjimkou, že jsem si jimi poranil dásně, snadno se zlomila v ruce nebo zasekla mezi zuby, někdy byla špatně opracovaná a píchala mě do rukou – přitom jsem je ještě ani nepoužil.


Párátka kulovitého tvaru (špejle – párty na jednohubky)

     Jakmile jsem ale narazil na párátka, která byla kulovitého tvaru (špejle), okamžitě jsem je s radostí vyměnil. Velmi dlouho jsem jimi prováděl zubní hygienu. Také jsem ale cítil, že tato hygienická pomůcka má prostor ke zlepšení. Stále jsem doufal, že najdu něco šikovnějšího.Dentální nit (zubní)

     Pak jsem narazil na dentální nit (mezizubní) a snažil se ji začít používat. Manipulace se zubní nití mi ale po několika týdnech používání připadala natolik “otravná”, nepříjemná a nepraktická, že jsem byl nucen vrátit se zpátky ke klasickému dřevěnému párátku kulovitého tvaru. Kolikrát se mi stalo, že se mi zubní niť zasekla o zuby a nemohl jsem ji dostat pryč. Navíc očištění zubů trvalo velmi dlouho a bylo vždy nutné umýt si ruce. Společensky to bylo neúnosné – strkat si ruce do pusy, ideální bylo vyhledat místo, kde budu mít soukromí. A to se mi prostě nechtělo – odcházet speciálně někam jen kvůli vyčištění zubů.     


Párátka z umělé hmoty

     Tím to ale neskončilo. Měl jsem štěstí a narazil ani nevím kde na párátka z umělé hmoty. Okamžitě jsem je musel vyzkoušet. Byly o něco plošší než ty kulovité, takže jsem se s nimi dostal i na místa, kde kulovitá neměly šanci. Manipulace byla jednodušší a byly podstatně odolnější. Myslel jsem, že lepší už neobjevím. Byl jsem spokojený. Časem jsem ale opět zjistil, že jsou situace, kdy ani tato párátka nepomohou. Pak jsem vzal zbytek nitě a musel si pomoci nečím, o čem jsem byl přesvědčen, že už nikdy nepoužiji. Nit se dostane skutečně kamkoliv. To se mi potvrdilo. Ale je potřeba ji mít s sebou, zabírá místo a opět musíte trochu myslet na to, že je nutné použít obě ruce, ty si nejlépe umýt a mít k tomu soukromí. A tak jsem jednoho dne objevil má nejoblíbenější párátka, která používám doteď.


Párátka s nití

Párátka s nití | Zubní hygiena | Zdraví

     Nepamatuji se, kde jsem na ně narazil, ale byl jsem z nich nadšený, a to mi zůstalo až dodnes. Máte při sobě párátko a dokonce můžete v případě nutnosti použít nit, která je na párátku napevno přidělaná. Při použití párátek není při troše zručnosti nutné si umývat ruce a tolik soukromí už také není potřeba (ve srovnání s dentální nití). Společnost uvítá zakrytí pusy rukou. Je nutné upozornit na to, že ne všechna párátka s nití mají stejně dobré parametry pevnosti, odolnost, vhodný tvar, díky kterému se dostanete skutečně kamkoliv. Opět jsem vyzkoušel nespočteně druhů (značek) párátek s nití.


Jen jeden typ je nejlepší

     Našel jsem jen jeden druh, který bych označil za skutečně funkční až dokonalý ve srovnání s ostatními. Možná nemusí vyhovovat všem, může to být subjektivní. Ale vzhledem k tomu, že mám mezi zuby skutečně všechny druhy mezer, dovoluji si tvrdit, že tato párátka s nití jsou skutečně nejlepší. Všechny ostatní jsou jen další v pořadí. Pokud vyzkoušíte, sami uvidíte, že se s ostatními nedá srovnávat. 


Odkaz na nákup párátek s nití

Nejlepší párátka s nití (odzkoušeno) – 50 ks – kupujte zde.

Dentální nit – zde.


Vyzvedněte si objednávku na více jak 600 odběrných míst – ušetříte za dopravu – mapa odběrných míst – zde.Odolnost | Mobilita | Praktičnost – párátko s nití

     Když se s ním naučíte pracovat, vydrží Vám jedno párátko s nití klidně týdny. Záleží na četnosti používání a zručnosti. Pro vyšší flexibilitu mám při sobě vždy párátko s nití, které mohu použít (mám 1 v autě, v práci, doma na jídelním stole). Při čištění zubů (ráno a večer) používám místo párátek šetrnější mezizubní kartáčky (mají štětinku) Ta je ale složitější mít vždy při sobě a používat je “v terénu”. Mezizubní kartáčky je také nutné očistit vodou a osušit – z hygienických důvodu a prodloužení jejich trvanlivosti. S párátky s nití jsem vždy připraven a nemusím řešit tyto detaily. To je ale na každém, co mu vyhovuje. Málem bych zapomněl na praktický uzavíratelný ZIP obal, ve kterém jsou párátka zabalena. 


Základní hygiena sníží výskyt zubního kazu!

     Jak jsme již doporučovali v příspěvku o zdravém žvýkání, ideální je, abyste si po jídle vyčistili zuby, nebo použili žvýkačku. Pokud nemáte ani jednu možnost, aspoň se napijte vody. Já se ale bez párátka / mezizubního kartáčku (večer/ráno) neobejdu. Občas požvýkám v autě zdravé žvýkačky a jsem si jist, že mi zuby vydrží o něco déle, než kdybych to vůbec neřešil. Problémům se zuby je lepší předcházet.


Párátka s nití je vyrobeno z tvrzené umělé hmoty. Pokud Vám vyhovují párátka vyrobená z měkké umělé nebo gumové hmoty, tento produkt nekupujte. 


Odborníci doporučují spíše mezizubní kartáčky a nitě, nebo další varianty. Pokud Vám je ale blízké použití párátek, vyzkoušejte námi doporučené. Myslíme, že toho nebudete litovat. Pokud bude existovat ještě nějaká lepší varianta, budeme rádi, když nám dáte tip. Velmi rádi vyzkoušíme a třeba se propracujeme ke změně našeho názoru. Jsme otevřeni novým kvalitním názorům a možnostem.


* Pokud výrobce bude mít zájem o reklamu – velmi rád ji na tato párátka poskytneme. Nebyly jsme však nikým osloveni jako první. Toto je pouze náš názor založený na několikaletých zkušenostech a testování. Nejedná se o žádnou studii, ani profesionálně provedený experiment. K výsledku jsme došli pouze na základě selské logiky. Tento příspěvek má sloužit pro lidi, aby ušetřili a využili smysluplného produktu při koupi ústní hygienické potřeby (párátko s nití).  Toto je rada ze života – jak si čistit zuby těmi správnými párátky. 


Poslední aktualizace dne: 25.11.2018, Důvod: Úprava textu.

(576)Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!

Zabere Vám to pár sekund, přitom pro nás je to obrovská motivace. 


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na Facebooku

Nebo za sdílení na ostatních sociálních sítí Mohlo by Vás zajímat - 5 top článků na Rady ze života:


1) Křemelina

Křemelina | Přírodní detox | Pryč s parazity! | Zdraví


2) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)Zdravé žvýkání bez éček | Bez zdraví škodlivého aspartamu | Zdraví


3) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví


4) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ | Zdraví


5) Knihy pro děti (2-5 let) - Jak naučit barvy hrou? 

Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4 roky) | Děti

 


Hlavní strana     Dům | Domácnost     Finance     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     Ostatní     Kraťasy     Vše


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Sledujte nás

Jiří Samuel

Jsem admin a koordinátor pro magazín radyzezivota.cz. Byla a je to pro mě velká výzva postavit tento web na zelené louce. Veškeré aktivity si dělám sám, teď už vím, že je to neudržitelné - to jsem ale na začátku nevěděl. Člověk se neustále vyvíjí. Proto budu časem rozšiřovat tým našeho magazínu, o lidi kteří ví, co dělají, a dělají to s radostí a vervou. Mám radost, že moje žena přispívá do kategorie Bezlepkové recepty. Baví mě psát články, příspěvky, tweety, tvořit, učit se novým věcem, jako pro měl byla a stále je tvorba stránek, SEO marketing, linkbuilding, propojování webu se sociálními sítěmi, Google Analytics, do budoucna AdSense, časem možná AdWords, apod. Je skvělé, když sami zjistíte, jak zvýšit hodnotu stránek, když o tom nikdo nepíše. Je to tvůrčí činnost a pro mě můj největší koníček, který bych rád přetavil do práce na plný úvazek. Nemám potřebu nechávat si své letité zkušenosti pro sebe, chci se o ně podělit. Největší radost mi dělá dobrá zpětná vazba.
Jiří Samuel
Sledujte nás