Co na afty | Prevence | Včasný zákrok | Zdraví

Pokud trpíte na afty v puse, které vás občas navštíví, mám pro vás doporučení, které vám může s tímto nepříjemným nešvarem pomoci. Naučte se vnímat své tělo, poslouchejte první příznaky v podobě bolesti v ústech. Jakmile pocítíte již vámi známou bolest na dásních či na jazyku, mějte připravené doma čerstvé kvasnice. 

Co na afty

Velmi důležité je poznat, že se vám v ústech aft/afty připravují. Okamžitě po rozeznání bolesti na dásních nebo jazyce, mějte v lednici připravené čerstvé kvasnice. Mějte české, německé  a nebo alespoň maďarské. Ty polské nejsou moc dobré kvalitou – mám vyzkoušené (píši jen o těch dovážených k nám). I malé děti si kvasnice rády dají.

Jak dávkovat droždí?

Stačí si vzít na malou mocca lžičku, chvíli po snídani. Nic se nesmí přehánět. Větší množství kvasnic způsobuje nadměrné říhání. Tím si už naše rodina prošla – proto na to upozorňuji. Kvasnicemi si afty či postižené místo potřete a nechte zde co nejdéle.

Včasná dávka vitamínů zažene afty k ústupu

Když začnete včas, stačí pár dní a afty budou na ústupu. Tímto předejdete rozrůstání aftu do větších rozměrů. V podstatě je „zaženete“. Samozřejmě je ideální nasadit větší přísun tekutin, zelené zeleniny (papriky, okurky) a červené papriky. Kapie není červená paprika – ta vám s afty nepomůže. Naopak vynechte ostrá jídla, rajčata, čokoládu, cukroví, sladké celkově, mléko, oříšky, exotické ovoce – např. ananas, kiwi. Do aftu se nekousejte, nevypalujte je – nemá to žádný pozitivní efekt. 

Fotografie kvasnic v pozadí lednice | Fotograf a majitel fotografie: Jiří Samuel | radyzezivota.cz

Kvasnice jsou přirozeným zdrojem vitamínu B

Čerstvé kvasnice jsou přirozeným vitamínem B. Jejich přínos je výrazně vyšší, než jakékoliv preparáty, které můžete zakoupit v lékárnách. Pokud zjistíte, že vám čerstvé kvasnice nedělají dobře (v případě nadměrného říhání, běžné říhání je po kvasnicích v pořádku) – udělejte si polévku s drožďovými knedlíčky nebo kvasnicovou pomazánku. Vše co je tepelně zpracované, není tak výrazné a může vám to pomoci. Jejich účinek je ale samozřejmě o něco menší. 

Nepoužívejte preparáty s alkoholem

Rozhodně doporučuji nepoužívat preparáty, které obsahují alkohol v jakékoliv formě. Např. mazat afty slivovicí je naprosto nefunkční postup, který sice na krátkou chvíli sníží bolest. Alkohol ložisko aftu vysuší a jeho stav většinou zhorší. Kromě masti solcoseryl bych se vyhnul všemu. Za život jsem vyzkoušel snad vše, nic dlouhodobě nepomáhalo, naopak, situaci zhoršovalo. 

Preparáty neřeší příčinu aftů

Většina preparátů je založena na principu pomoci od bolesti, avšak vůbec se nezaměřuje na příčinu. Tím, se životnost aftů paradoxně prodlužuje. Od bolesti uleví, ale stav často zhorší. Příčina aftů je způsobena nedostatkem vitamínu B a často také špatným stavem v dutině ústní způsobený různými příčinami – stres, málo tekutin, nedostatkem vitamínů, apod. Čerstvým přísunem droždí obsahující vitamín B dochází k velmi rychlému posílení regenerace dásně a k navrácení stavu mikroorganismů v dutině. Tím se situace ve většina případů zlepší, afty se zacelí a nebo dokonce tvorbě, pokud varovné signály zachytíte dostatečně včas, úplně předejdete.

Pomohl jsem vám zbavit se aftů – napište to ostatním!

Přeji všem rychlý ústup od aftů! Budu rád, když zjistíte, že vám tento postup pomohl, že do komentáře pod článkem napíšete, že to funguje. Pomůžete tím ostatním, kteří se bojí kvasnice vyzkoušet nebo nevěří. 

Afty na wikipedii

https://cs.wikipedia.org/wiki/AftaPokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments