Výmalba | Co k výmalbě potřebujete? | Zvládnu to sám? Určitě ano!

Vždycky jsem to chtěl vyzkoušet, a když už jsem měl možnost, neutekl jsem před ní. Máme větší barák a metrů čtverečních spousty, kde je zkušená ruka malířova zapotřebí. Ta zkušená ruka ale nebyla po ruce 🙂 Tak jsem se k ní chtěl propracovat a trochu se s výmalbou seznámit. Čeká nás v našem rodinném domě ještě mnoho let a umět malovat se bude mnohokrát hodit. Proč kvůli tomu volat neustále malíře, když si něco člověk může udělat sám. Samozřejmě pokud chci, aby výmalba dosahovala nějaké úrovně, a pokud nemám dostatek volného času, je vhodnější si na to někoho objednat. Ale pro mě to byla jasná volba. Když se něčemu naučím, mám z toho dobrý pocit – jak už to u člověka bývá. Rozhodně si nemyslím, že malovat může jen chlap, takže ženy, holky – klidně se do toho taky pusťte!


Výmalba naší chodby

     Sice chodba nebyla úplně tím pravým ořechovým, protože se jednalo o plochu přes 200 m2, ale na druhou stranu na začátek je možné na chodbě udělat pár chyb. A když je před Vámi takové plochy, ty zkušenosti nasbíráte. A po absolvování této výzvy mohu říci, že se nebojím i zásahů, které si vyžadují i vyšší zručnost. Klidně bych se pustil do obýváku – není se čeho bát!


Na začátku jsem neměl tušení, co všechno budu potřebovat? | Co k výmalbě potřebujete?

     Měl jsem nějakou představu, ale jak nemáte tu zkušenost, na začátku Vás nenapadne vše, co taková výmalba za příslušenství potřebuje? Je nutné uvést, že se jednalo o výmalbu chodby, která již měla za sebou několik vrstev. Mým plánem bylo vytvořit další vrstvu, nikoliv vše oškrabávat a malovat na čistém. Mé příslušenství bylo/je tedy přizpůsobené těmto parametrům.      Rozhodně jsem se chtěl vyhnout situacím, že si nakoupím na výmalbu a poté se mi stane, že budu muset následně několikrát pro chybějící vybavení vyjíždět znovu do obchodu. Těmto zbytečným nákladům a především časovým ztrátám jsem chtěl předejít. Proto mě napadlo, že bych si mohl pustit nějaké instruktážní video. K tomu je internet nepřekonatelný. Když nemáte zkušenost, nemáte od koho čerpat a nebo se bojíte, že ten dotyčný, co by Vám radil, by mohl na něco zapomenout – internet je v tomto případě skutečně nepřekonatelný.


Internet a jeho možnosti

Sdílíme spolu informace a zkušenosti, které jsou po shlédnutí několikaminutového videa rychle přenositelné, když máte trochu šikovné ruce. Tento fenomén není 100%. Ale kdy jsme tuto možnost v minulosti měli? Vidět a slyšet zkušenosti šikovných lidí, možnost vybrat si dle Vašich představ – v tomto je internet fenomén. Shlédnutí videa mi tedy trošku otevřelo oči, a já si podle něj nakoupil toto vybavení, které jsem pro větší názornost pro Vás vyfotil, a následně popsal:

Vybavení | Výmalba
Foto: Příslušenství | Výmalba, 1-teleskopická tyč, 2-kýbl s mřížkou (na pevno), 3-malá špachtle, 4-větší špachtle, 5-středně malý štětec, 6-malířská páska (širší), 7-malířská páska (užší), 8-rohový štětec, 9-menší štětec (hustý), 10-miska na sádru (dobře umyvatelná), 11-hadr, 12-velký váleček, 13-malý váleček, 14-velký štětec (10C), 15-smirkový papír (jemný), 16-ruční držák se smirkovým papírem, 17-malý kelímek s barvou, 18-malý kyblík, 19-háček na kýbl (upevnění na štafle), 20-barva, 21-zakrývací tkanina

To vybavení je ale drahé? | Taková investice se mi nevyplatí!?

     Pokud máte v plánu malovat jen jeden pokoj a pak už v malování nepokračovat, určitě bych doporučoval, zavolat si raději malíře. Pokud ale chcete malovat více m2 a víte, že se do toho pustíte i v budoucnu a nebo Vám to přináší potěšení jako mě, ta jednorázová investice je sice vysoká, ale do budoucna se zcela jistě x-krát vyplatí. To znamená, že tato investice má rychlou návratnost z mého pohledu.


Suma sumárum | Co nás čeká v další článku?

     Obecně jsem Vám v tomto článku nastínil, kdy se Vám výmalba ve vlastní režii vyplatí, kdy ne a co je k tomu zapotřebí. Je samozřejmě nutné přihlédnout k povaze  výmalby. Ještě mám pro Vás připravený další příspěvek, který půjde více do hloubky – naučíme s vybavením pracovat, řeknu Vám o pár vychytávkách, na které jsem během malování přišel. Jsem si jist, že díky tomu si ušetříte pár nepříjemností, které většinou každý méně zkušený začínající malíř řeší 😉

     Naučím Vás začistit místa – kde se Vám odchlípne barva, naučíme se začišťovat nerovnosti na stěnách, začišťovat rozbité rohy, jaký materiál je ideální, jak malovat a jaké techniky při tom použít, zda je lepší váleček nebo štětec a kdy, a jestli se Vám vyplatí koupit si míchadlo na barvu; trochu si zafilosofuji – zda je penetrace nutná či nikoliv a jakých případech, zda je možné v dnešní době sehnat dekorativní váleček; a ještě spousty dalších zajímavých informací, které jsem na internetu neměl možnost najít. 


Poslední aktualizace dne: 06.10.2016, Změna: úprava fotografií. 

(329)Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!

Zabere Vám to pár sekund, přitom pro nás je to obrovská motivace. 


Dejte nám like a sdílejte nás na Facebooku


Sdílejte nás i na ostatních sociálních sítí (postranní panel nalevo)


Děkujeme za jakoukoliv formu podpory!


Mohlo by Vás zajímat - 5 top článků na Rady ze života:


1) Křemelina

Křemelina | Přírodní detox | Pryč s parazity! | Zdraví


2) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)Zdravé žvýkání bez éček | Bez zdraví škodlivého aspartamu | Zdraví


3) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví


4) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ | Zdraví


5) Knihy pro děti (2-5 let) - Jak naučit barvy hrou? 

Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4 roky) | Děti

 


Hlavní strana     Dům | Domácnost     Finance     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     Ostatní     Kraťasy     Vše


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Sledujte nás

Jiří Samuel

Jsem admin a koordinátor pro magazín radyzezivota.cz. Byla a je to pro mě velká výzva postavit tento web na zelené louce. Veškeré aktivity si dělám sám, teď už vím, že je to neudržitelné - to jsem ale na začátku nevěděl. Člověk se neustále vyvíjí. Proto budu časem rozšiřovat tým našeho magazínu, o lidi kteří ví, co dělají, a dělají to s radostí a vervou. Mám radost, že moje žena přispívá do kategorie Bezlepkové recepty. Baví mě psát články, příspěvky, tweety, tvořit, učit se novým věcem, jako pro měl byla a stále je tvorba stránek, SEO marketing, linkbuilding, propojování webu se sociálními sítěmi, Google Analytics, do budoucna AdSense, časem možná AdWords, apod. Je skvělé, když sami zjistíte, jak zvýšit hodnotu stránek, když o tom nikdo nepíše. Je to tvůrčí činnost a pro mě můj největší koníček, který bych rád přetavil do práce na plný úvazek. Nemám potřebu nechávat si své letité zkušenosti pro sebe, chci se o ně podělit. Největší radost mi dělá dobrá zpětná vazba.
Jiří Samuel
Sledujte nás