Naslouchadlo | Kdy naslouchátko nemusí fungovat? | Kontrola | Udělej si sám

Váš blízký špatně slyší a používá naslouchadlo. Jdete k němu na návštěvu, nebo si jej dovezete k Vám domů, má nasazené naslouchátko do uší a přesto Vás neslyší? Často zažíváme stejnou situaci s naší prababičkou. Přišli jsme na pár vychytávek, které by Vám mohly pomoci. 


Naslouchadlo | Sluchadlo | Špatný sluch

     Jdete na návštěvu za svoji babičkou/prababičkou/dědou/pradědou/svým blízkým, a nebo je berete na návštěvu k Vám domů. Špatně slyší a je závislý na používání sluchové pomůcky. Často se jedná o staršího člověka, kterého ruce, oči a často i hlava již moc dobře neposlouchají. Pokud žije dokonce v domově důchodců nebo v podobném zařízení, stává se více závislý na lidech kolem sebe. My, co navštěvujeme své blízké v těchto zařízeních můžeme ovlivnit, zda nás bude slyšet a zda si s ním promluvíme. Když nás neslyší, nemusí to být jen jeho zhoršeným sluchem, může to být špatně připraveným naslouchátkem. A to je to, o čem zde nyní budeme psát. Jedná se o rady ze života z vlastní zkušenosti. 


Kontrola naslouchadla | Postup dle pořadí


1. Správné usazení ušních pecek v uších

2. Nastavení hlasitosti

3. Stav průchodnosti silikonových pecek a hadičky (ušní tvarovka)

Někdy jsou silikonové pecky nebo dokonce hadičky ušním mazem dokonale ucpané. Můžete si koupit speciální příslušenství za pár korun, abyste mohli hadičku a silikonové pecky prošťouchnout. Také doporučuji nosit s sebou na návštěvu nebo buďte připraveni doma. 

My jsme naprosto ucpané silikonové pecky s hadičkou oddělili od strojku a následně prošťouchli vpuštěním vzduchu kompresorem. Pak jsme do malinké skleničky vložili líh a silikonové pecky s hadičkou v něm řádně protřepali. Následně znovu profoukli kompresorem do sucha. Znovu jsme nasadili na strojek. Prababička začala slyšet 🙂

4. Stav baterií / náhrada baterií

Doporučujeme brát si s sebou baterie do zásoby. Pro naslouchátko můžete koupit tyto baterie ve větším balení. Stav baterií se zkontroluje těžko, je jistější při návštěvě 2 baterky v naslouchátkách vyměnit. Pak máte jistotu, že vás bude blízký slyšet. 


Příslušenství pro čištění naslouchadel | Inspirace

Pro inspiraci či zakoupení příslušenství se můžete podívat zde (nemáme odzkoušené, jen pro Vaši představu).  


Fotografie z čištění s tchánem ze dne 28.07.2018


Nové informace – důležité (upgrade: 12. 01. 2019)

     Víte, že sluchadla (resp. silikonová část, která se vsazuje do ucha) se dají pořídit na míru? Díky tomu se naší prababičce sluch zlepšil o řadově desítky procent. Když má sluchadlo standardní nějaký unifikovaný rozměr – může uživatelům činit jeho rozměr potíže. Může být špatně zasazený – špatným směrem natočený, apod. Víme ale jistě, že když se udělá sluchadlo (což je ta silikonová část) na míru – bude uživatel zákonitě slyšet lépe a bude mít méně práce s usazením sluchadla. Za to to stojí, nemyslíte?


Upozornění:  

Náš postup, který je na fotografiích je pouze pro vaši inspiraci. Je jen na vás, zda jej chcete použít či nikoliv. Odpovědnost za své konání si nese každý sám.


Poslední aktualizace dne: 12. 01. 2019

(170)Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!

Zabere Vám to pár sekund, přitom pro nás je to obrovská motivace. 


Dejte nám like a sdílejte nás na Facebooku


Sdílejte nás i na ostatních sociálních sítí (postranní panel nalevo)


Děkujeme za jakoukoliv formu podpory!


Mohlo by Vás zajímat - 5 top článků na Rady ze života:


1) Křemelina

Křemelina | Přírodní detox | Pryč s parazity! | Zdraví


2) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)Zdravé žvýkání bez éček | Bez zdraví škodlivého aspartamu | Zdraví


3) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví


4) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ | Zdraví


5) Knihy pro děti (2-5 let) - Jak naučit barvy hrou? 

Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4 roky) | Děti

 


Hlavní strana     Dům | Domácnost     Finance     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     Ostatní     Kraťasy     Vše


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Sledujte nás

Jiří Samuel

Jsem admin a koordinátor pro magazín radyzezivota.cz. Byla a je to pro mě velká výzva postavit tento web na zelené louce. Veškeré aktivity si dělám sám, teď už vím, že je to neudržitelné - to jsem ale na začátku nevěděl. Člověk se neustále vyvíjí. Proto budu časem rozšiřovat tým našeho magazínu, o lidi kteří ví, co dělají, a dělají to s radostí a vervou. Mám radost, že moje žena přispívá do kategorie Bezlepkové recepty. Baví mě psát články, příspěvky, tweety, tvořit, učit se novým věcem, jako pro měl byla a stále je tvorba stránek, SEO marketing, linkbuilding, propojování webu se sociálními sítěmi, Google Analytics, do budoucna AdSense, časem možná AdWords, apod. Je skvělé, když sami zjistíte, jak zvýšit hodnotu stránek, když o tom nikdo nepíše. Je to tvůrčí činnost a pro mě můj největší koníček, který bych rád přetavil do práce na plný úvazek. Nemám potřebu nechávat si své letité zkušenosti pro sebe, chci se o ně podělit. Největší radost mi dělá dobrá zpětná vazba.
Jiří Samuel
Sledujte nás