Výměna žárovky zadních světel | Volkswagen Sharan | Auto | Udělej si sám

Výměna žárovky zadních světel je u auta Volkswagen Sharan podstatně jednodušší než výměna žárovky předních světel. Předpokládám, že výměna se týká nejen Volkswagen Sharan, ale také podobného vozu Ford Galaxy a Seat Alhambra. Bude vám stačit jen trocha trpělivosti a náhradní žárovka 🙂


Výměna žárovky zadních světel auta Volkswagen Sharan

Výměna žárovky zadních světel auta Volkswagen Sharan1 (nebo také v naprosto podobných autech Ford Galaxy a Seat Alhambra) je velmi nenáročná na vybavení. Nepotřebujete žádný speciální šroubovák s magnetickým nástavcem. Výměna je spíše o tom, vědět kam šáhnout a co kde povolit. Těžko bych to jen popisoval a proto jsem pro vás připravil postup v obrazech. Chtěl jsem původně udělat video, ale v těchto světelných podmínkách by nestálo ani za řeč. 

Toto je volné pokračování navazující na článek „Výměna žárovky předních světel Volkswagen Sharan„. 


Vybavení – výměna žárovky zadních světel

  • Novou žárovku.
  • Trpělivost, i když s mým postupem ji tolik nebude zapotřebí 🙂

Základna s žárovkami zadního světla osobního automobilu Volkswagen Sharan, pro článek - Výměna žárovky zadních světel Volkswagen Sharan, autor: Jiří Samuel, pro web: radyzezivota.cz


Postup v obrazech – výměna žárovky zadních světel

Nebudu se zabývat věcmi, jako že máte otevřít kufr a sundat kryt na levé či pravé straně vozu. To je jasné. Nejsme amíci, takže my to dáme 🙂

1. Máte nyní přístup ke světlu, kde překáží přívodní kabel – nejprve vyjměte přívodní elektrický kabel. Musíte svorku stisknout po levé a pravé straně – pak dojde teprve k uvolnění. Určitě nepomůže, když budete za kabel jen tahat. Tím si uvolníte prostor. Na fotografii zobrazuji vyjmutí kabelu na již vyndané základně pro žárovky, aby bylo na první pohled patrné, jak se svorka kabelu vyndává. Ke světlu budete mít špatný přístup, ale když víte, jak svorku elektrického kabelu vyjmout, bude to snadné.


2. Teď je na světlech ještě takový kryt, který je upevněn k sérii žárovek takovou západkou, na kterou je nutné zatlačit, aby se umělohmotný kryt uvolnil. Jakmile se uvolní, zůstane vám v ruce umělohmotný černý kryt ve kterém jsou vsazeny všechny žárovky zadních světel auta Volkswagen Sharan nebo i ostatních podobných vozů (Ford Galaxy a Seat Alhambra). 


3. A teď už je to jednoduché – vyjmete žárovku zadních světel, která je špatná. Většinou je to na první pohled viditelné, která žárovka je upálená. Buď je spirálka utavená a má tmavší barvu nebo je nakřáplá nebo úplně upadlá. Vyměňte žárovku za novou a postupujte opačně. Doporučuji připojení svorky s elektrickým kabelem nakonec. Nejtěžší je uvolnění / zpátky vložení černého plastického krytu se žárovkami. Vkládejte kryt přesně dle obrázku, který vkládám, tj. popiska P21W nahoře, popiska P21/5W dole, konektor pro připojení elektrického kabelu je níž než otvor pro nasazení na západku. Když tento postup znáte, je to již velmi jednoduché. Mě to trvalo asi 2 hodiny, než jsem to vykoumal a to jsem hodně šikovný rukama. 


Závěr

Výměna žárovky zadních světel je hotova. Pro druhé už to pro vás bude hračka. 


Sdílejte / vložte na nás odkaz

Pokud vám byl můj článek prospěšný – sdílejte tento článek na sociálních sítích. Potřebuji motivovat vaší aktivitou.

Nebo vložte odkaz na nás na vašich webových stránkách. 

Jiří Samuel
Sledujte nás

Další články z kategorie Udělej si sám:
Výměna vodovodní baterie | Výměna kartuše pákové baterie | Udělej si sám
Nářadí a jeho základní přehled | Pro každého | Nářadí v dílně a jejich názvy
Hadice do sprchy | Volba sprchové hadice | Zkušenost z praxe | Domácnost
Jak posunout kabel pro světlo v sádrokartonu? | Udělej si sám | RzŽ
Výměna žárovky předních světel | Volkswagen Sharan | Auto | Udělej si sám

Jiří Samuel

Jsem admin a koordinátor pro magazín radyzezivota.cz. Byla a je to pro mě velká výzva postavit tento web na zelené louce a neustále jej posouvat dál. Vítejte a nechte se inspirovat!

0 0 hlasů
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Zde vkládám také postup – výměna žárovky zadních světel Volkswagen Sharan (Ford Galaxy a Seat Alhambra).  […]

1
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x