Výměna žárovky zadních světel | Volkswagen Sharan | Auto | Udělej si sám

Výměna žárovky zadních světel je u auta Volkswagen Sharan podstatně jednodušší než výměna žárovky předních světel. Předpokládám, že výměna se týká nejen Volkswagen Sharan, ale také podobného vozu Ford Galaxy a Seat Alhambra. Bude vám stačit jen trocha trpělivosti a náhradní žárovka 🙂


Výměna žárovky zadních světel auta Volkswagen Sharan

Výměna žárovky zadních světel auta Volkswagen Sharan1 (nebo také v naprosto podobných autech Ford Galaxy a Seat Alhambra) je velmi nenáročná na vybavení. Nepotřebujete žádný speciální šroubovák s magnetickým nástavcem. Výměna je spíše o tom, vědět kam šáhnout a co kde povolit. Těžko bych to jen popisoval a proto jsem pro vás připravil postup v obrazech. Chtěl jsem původně udělat video, ale v těchto světelných podmínkách by nestálo ani za řeč. 

Toto je volné pokračování navazující na článek „Výměna žárovky předních světel Volkswagen Sharan„. 


Vybavení – výměna žárovky zadních světel

  • Novou žárovku.
  • Trpělivost, i když s mým postupem ji tolik nebude zapotřebí 🙂

Základna s žárovkami zadního světla osobního automobilu Volkswagen Sharan, pro článek - Výměna žárovky zadních světel Volkswagen Sharan, autor: Jiří Samuel, pro web: radyzezivota.cz


Postup v obrazech – výměna žárovky zadních světel

Nebudu se zabývat věcmi, jako že máte otevřít kufr a sundat kryt na levé či pravé straně vozu. To je jasné. Nejsme amíci, takže my to dáme 🙂

1. Máte nyní přístup ke světlu, kde překáží přívodní kabel – nejprve vyjměte přívodní elektrický kabel. Musíte svorku stisknout po levé a pravé straně – pak dojde teprve k uvolnění. Určitě nepomůže, když budete za kabel jen tahat. Tím si uvolníte prostor. Na fotografii zobrazuji vyjmutí kabelu na již vyndané základně pro žárovky, aby bylo na první pohled patrné, jak se svorka kabelu vyndává. Ke světlu budete mít špatný přístup, ale když víte, jak svorku elektrického kabelu vyjmout, bude to snadné.


2. Teď je na světlech ještě takový kryt, který je upevněn k sérii žárovek takovou západkou, na kterou je nutné zatlačit, aby se umělohmotný kryt uvolnil. Jakmile se uvolní, zůstane vám v ruce umělohmotný černý kryt ve kterém jsou vsazeny všechny žárovky zadních světel auta Volkswagen Sharan nebo i ostatních podobných vozů (Ford Galaxy a Seat Alhambra). 


3. A teď už je to jednoduché – vyjmete žárovku zadních světel, která je špatná. Většinou je to na první pohled viditelné, která žárovka je upálená. Buď je spirálka utavená a má tmavší barvu nebo je nakřáplá nebo úplně upadlá. Vyměňte žárovku za novou a postupujte opačně. Doporučuji připojení svorky s elektrickým kabelem nakonec. Nejtěžší je uvolnění / zpátky vložení černého plastického krytu se žárovkami. Vkládejte kryt přesně dle obrázku, který vkládám, tj. popiska P21W nahoře, popiska P21/5W dole, konektor pro připojení elektrického kabelu je níž než otvor pro nasazení na západku. Když tento postup znáte, je to již velmi jednoduché. Mě to trvalo asi 2 hodiny, než jsem to vykoumal a to jsem hodně šikovný rukama. 


Závěr

Výměna žárovky zadních světel je hotova. Pro druhé už to pro vás bude hračka. 


Sdílejte / vložte na nás odkaz

Pokud vám byl můj článek prospěšný – sdílejte tento článek na sociálních sítích. Potřebuji motivovat vaší aktivitou.

Nebo vložte odkaz na nás na vašich webových stránkách. 


Mohlo by Vás také zajímat

Výměna žárovky předních světel | Volkswagen Sharan | Auto | Udělej si sám

Možná by Vás mohlo také zajímat, jak nastartovat auto s vybitou baterií? Myslíte, že na to jdete správně? Znáte nejnovější postupy? Můžete být připraveni lépe, než jste si doposud mysleli. Můžete pomáhat i ostatním – vždy to každý ocení, když se mu auto zejména v zimním období nerozjede. Pomoc může být blízko. 

Jak nastartovat auto s vybitou baterií

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Udělej si sám:
Hledám možná právě tebe do týmu radyzezivota.cz | Staň se spoluvlastníkem
Jak nastartovat auto s vybitou baterií
Bezinková limonáda | Bezová limonáda | Domácí BIO | Udělej si sám
Výměna vodovodní baterie | Výměna kartuše pákové baterie | Udělej si sám
Nářadí a jeho základní přehled | Pro každého | Nářadí v dílně a jejich názvy

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x