TOP 20 Nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu

Žena sedící pohodlně na gauči u televize s černým obrazem a červeným názvem NETFLIX držící v ruce ovladač v obyváku | Pro článek - TOP 20 nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu | pro web: radyzezivota.cz | zdroj: shutterstock.com

Pokud hledáte 20 TOP nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu, jste tu správně. Na jednom místě najdete skutečně shlédnuté filmy s českým i anglickým názvem, odkazem do naší československé databáze (vím, že je dobrá), krátký přehled o filmu a nápovědu, zda na Netflixu je nebo není čeština a její hodnocení na csfd.cz. Takže pokud na vás přišla chuť podívat se na dobrý film, máte zde rychlý seznam filmů na Netflixu. Vkládám pouze ty, které stojí za zmínku. Někdy nejde jen o film, který je kvalitativně na vysoké úrovni. Upřednostňuji také filmy, kdy člověk vypne. Mám rád komedie, sci-fi filmy, thrillery, drama a cokoliv, co stojí za to. Ještě to chce objednat si něco dobrého k jídlu, vychladit kolu, zapnout TV a spustit film. Užijte si to!


TOP 20 nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu (vč. přehledu CZ dabingu)


Starší filmy (klasiky)


Další komedie/romatické/drama na vypnutí | TOP 20 nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu


Slabší filmy, ale koukatelné (trashy movies)


Naučit se anglicky

Pokud se chcete naučit anglicky, nedívejte se na film s CZ audiem/zvukem. Pouštějte si filmy i seriály v anglickém jazyce s CZ titulky a pokoušejte se vnímat angličtinu, její slova a fráze. Myslete na svůj dlouhodobý cíl. Tím cílem je vypnout pak i CZ titulky a zapnout místo nich pouze anglické titulky (EN titulky). A na závěr, to nejlepší. Až na to budete připraveni, budete si pouštět filmy a seriály s originálním jazykem bez titulků úplně. Už titulky nebudete potřebovat vůbec.

Více o tom – Jak se učit anglicky | 5 základních tipů – zjistíte v našem článku , který Vás do angličtiny dostane – jen musíte sami chtít


Originální zvuk filmu/seriálu

Pro filmového fanouška a nebo i kohokoliv, kdo nerad ztrácí kvalitu filmu, je vhodné zvážit, zda kvůli své pohodlnosti přicházet o originální zvuk. Tím, že si přepnete film do českého dabingu, přicházíte o jednu z nejdůležitějších složek filmu – o zvuk. Vypnutím originálního zvuku/audia nepřicházíte jen o hlas jednotlivých rolí, ale také o audio veškerého ruchu, který ve filmu je. Dle mého názoru, dobrý film dělá 30-50 % jeho zvuk/audio. Po pár minutách si na čtení titulků zvyknete. Navíc budete mít film ve 100% kvalitě beze změn a poznáte originální hlasy Vašich oblíbených herců. Po pár filmech se při dobrém a chtěném naslouchání začnete v angličtině lépe orientovat. Více se dozvíte v našem článku – jak se učit anglicky.  


Filmy do podrobna 🙂


Životní trefa (Hustle/2022/USA) 🔝

Životní trefa (Hustle) – sportovní komedie drama (zvuk CZ, titulky CZ) – CSFD 76 % 

Mám rád Adama Sandlera a když narazím na film, který není ryze jeho další komedií, a ještě k tomu vidím, že umí hrát i v jiných rolích – dramatických a sportovních, jsem potěšen. Tento film mě překvapil včetně Adama Sandlera. Má to příběh a není to tak laciné, jak americké filmy umí být (i když na první pohled se to dá očekávat dle základní kostry filmu). Ten film vás bude bavit. Člověk musí věřit tomu, co dělá, když to dělá s láskou a odhodláním. Někdy je nutné riskovat a jít si za svým. Sám to zažívám. Proto tyto filmy mám tak rád. 

Official Trailer Životní trefa (Hustle)


Stillwater (2021/USA) 🔝

Stillwater – drama (zvuk CZ, titulky CZ) – CSFD 62 % (za mě 75 %)

Nejvíce mě zaujal výkon oblíbeného amerického herce Matt Damon, který hraje typického američana a moc se mu to podařilo. Líbí se mi i prostředí, ve kterém se film delší dobu odehrává. Francoužština i Francie je pěkná. Vztah mezi hlavní rolí Billa a holčičkou je fascinující. Mám rád tu část, kde se z nefunkčního tatínka stává znovu člověk, který zná svoji hodnotu, víc co od života chce a je schopen pomáhat i lidem okolo sebe. Není to o hrdinech, je to o životě a to se mi na tom scénáři líbí. Stillwater není ukončen v americkém stylu, tzn. že vše se jen v dobré obrátí – to tak má být. 

Official Trailer Stillwater


Nech svět světem (Leave the World Behind/2023/USA) 🔝

Nech světe Světem (Leave the World Behind) – katastrofické drama thriller (zvuk CZ, titulky CZ) – CSFD 68 %

Hraje zde Julia Roberts a Ethan Hawke. Během celého filmu mám takový pocit, že je film jakoby cinklý lehkou ironií toho, co se děje. Myslím, že měl také upozornit na to, že se větší země jakou je USA vměšuje tam, kam nemá nebo by neměla a to se také může časem obrátit proti něm. Né úplně reálný film o totálním blackoutu. Představte si, že najednou přestane jít mobilní síť, internet, televize, satelity, kabelovky. Letadla budou bez navigace. GPS nefunguje – jste bez navigace. Možná se někdo ztratíte při cestě. Co by to vyvolalo za paniku? Těžko říct, dokud to nezažijeme 🙂 To snad ne.

Oficialní Trailer filmu Nech svět světem (Oficial Trailer Leave the World Behind)


Projekt Adam (The Adam Project/2022/USA) 🔝

Projekt Adam (The Adam Project) – sci-fi – (zvuk CZ, titulky CZ) – CSFD 61 % (pro mé dětské já – 70 %)

A jsme zase u toho, koho mám rád. Americký herec Ryan Reynolds. Mé dětské já si film užilo. Mohu doporučil pro děti nebo dětské duše. Ti, co mají rádi sci-fi a neuvěřitelné příběhy. 

Official Trailer Projekt Adam


Neznámí (The Stranger/2022/Austrálie) 🔝

Neznámí (The Stranger) – autentický krimi thriller (zvuk EN, titulky CZ) – CSFD 63 % (za mě 70 %)

Film s ponurým příběhem. Někdo by mohl říct, že se vleče a je nudný, ale není tomu tak. Opak je pravdou. Má to dobrý scénář a je spíše na zamyšlenou. Smutný příběh, detektivní. Není dobrý film pro ty, kteří potřebují rychlou akci. Výborné herecké výkony obou herců v hlavní roli – Joel Edgerton a Sean Harris

Official Trailer Neznámí (The Stranger)


Luther: Pád z nebes (Luther: The Fallen Sun/2023/VB/USA) 🔝

Luther: Pád z nebes (Luther: The Fallen Sun) – krimi, drama (zvuk CZ, titulky CZ) – CSFD 59 %

Detektivní příběh chytrého londýnského detektiva, který je nepohodlný a tak je sesazen ze své pozice. Mám rád herce Andy Serkis, který tady hraje úžasného vrahouna 🙂 Užijte si tento krimi příběh. 

Official Trailer Luther: Pád z nebes (Luther: The Fallen Sun)


Mohlo by vás také zajímat:


 15 nejlepších seriálů na Netflixu (EN titulky) >

 30 nejlepších dětských seriálů na Netflixu s českým dabingem >

 Nejlepší seriály na Netflixu s českým dabingem >

 15 Nejlepších dětských filmů na Netflixu s českým dabingem > 

15 nejlepších seriálů pro dospělé na Netflixu | Tipy Rady ze života

30 nejlepších dětských seriálů na Netflixu s českým dabingem | Tipy Rady ze života

Nejlepší seriály na Netflixu s českým dabingem

TOP 15 Nejlepší dětské filmy na Netflixu s českým dabingem | Dětské filmy

TOP 100 Nejlepší vánoční filmy | Seznam vánočních pohádek

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Filmové tipy:
Nejlepší filmy na HBO v češtině
TOP 100 Nejlepší vánoční filmy | Seznam vánočních pohádek
TOP 15 Nejlepší dětské filmy na Netflixu s českým dabingem | Dětské filmy
Film Bez návodu [Hombre de piedra] | 2013 | Mexico | Komedie drama
Tohle je náš svět [Captain Fantastic] | 2016 | USA | Drama | Filmové tipy

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline Feedbacks
View all comments

[…] TOP 15 Nejlepší dětské filmny na Netflixu s českým dabingem. Pro dospělé jsem připravil TOP 20 Nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu, Nejlepší seriály na Netflixu s českým dabingem, 15 nejlepších seriálů pro dosplělé na […]

1
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x