15 nejlepších seriálů pro dospělé na Netflixu | Tipy Rady ze života

Fotografie ženy sedící v gauči dívající se na televizi doma v obyváku | zdroj: shutterstock.com | web: radyzezivota | článek: 15 nejlepších seriálů pro dospělé na Netflixu

Pokud hledáte 15 nejlepších seriálů pro dospělé – jste tu správně. Podívejte se na 2 seznamy – naše oblíbené seriály a seriály, které nás zklamali. Seznamy stále rozšiřujeme, jakmile na něco dobrého natrefíme. Vkládáme pouze ty, o kterých si myslíme, že stojí za to. Toto není žádná reklama.


15 nejlepších seriálů pro dospělé na Netflixu

Netflix jsme nikdy nechtěli pořizovat. Jednou jsme viděli, jak děti mé sestry sledují seriály a jsou do toho úplně poblázněné. To jsme pro naše děti nechtěli. Ale ve škole děti narážely na to, že o seriálech nic nevěděly a stály tak trochu mimo mísu. To samé my dospěláci. O něco jsme přicházeli. Říkal jsem si, vyzkoušejme to a pak si na to teprve udělejme svůj názor. Neříkám, že je to k životu nutné, to zdaleka ne. Poté, co jsme si předplatné Netflixu pořídili, zjistili jsme, že jsme na Netflix či podobné platformy koukáme skrze prsty. Náš pohled se změnil. Byl to správný krok. Obohatilo nás to. Pořád máme rádi české filmy a pohádky. Na tom se nic nezmění. I dětem budeme naše české bohatství nadále pouštět a ony české také milují.


Seriál jako krátký relax

Zjistili jsme, že máme málo společného volného času. Máme 2 děti. Pokud se dětem chcete věnovat, tak volný čas zbyde až ve chvíli, kdy jdou spát. Takže to, na co jsme byli zvyklí, dívat se na filmy, už nebylo tolik času. Seriály se ukázaly jako perfektní volba. Seriál je kratší a můžete jeden díl zvládnou zkouknout každý den. Když se do seriálu zakoukáte, budete se na něj těšit. A to je to, proč v tom pokračujeme nadále. Máme se ženou společné téma, povídáme si o tom, sdílíme spolu čas. Je to příjemný relax, který si dáváme jako odměnu téměř každý den. Milujeme angličtinu – takže nijak nesledujeme, zda je český dabing. Rádi se díváme s českými titulky.

Ale už dost o teorii – zde je seznam 15 nejlepších seriálů pro dospělé na Netflixu.


15 nejlepších seriálů pro dospělé na Netflixu (vč. přehledu CZ dabingu)*

* Snad vám nevadí, že jich není 15 🙂 Bylo to mým plánem, ale časem přidávám další seriály a už se neohlížím. Užijte si momenty strávené s příběhy, ať vás naplňují, stejně jako nás.


Seznam KO seriálů (co nás zklamaly)


Seriály do podrobna 🙂


Cizinka (Outlander/2014-2023/USA) 🔝

Cizinka (Outlander) – historické, romantické, mysteriózní – tak trochu sci-fi (zvuk EN, titulky CZ) – CSFD 80 %

Na seriál Cizinka se může dívat téměř každý vyjma dětí. Zasáhne velký věkový rozptyl. Seriál pro mladé, středního věku, ale také starší. Je to drama, historické a mysteriózní, takže i zaujme svým rozsahem. Příběh sestry v podání Caitriona Balfe, která se stala lékařkou, která umí cestovat časem, je plný nečekaných událostí a strhujících okamžiků. Některé díly seriálu milujete a někdy jej nenávidíte. Hned začátek vás natolik vtáhne do děje, že máte pocit, že nemůžete jít spát 🙂 A to jsou přesně ty seriály, pro které stojí žít 🙂 Mám rád skotskou angličtinu, kterou můžete naposlouchat od scota Sam Heughan.

Official Trailer Outlander


Dobrý doktor (The Good Doctor/2017-2023/USA) 🔝

Dobrý doktor (The Good Doctor) – drama (zvuk EN, titulky CZ) – CSFD 82 %

Právě si užívám tento seriál. Jsem přímo v sedmém nebi. Vypaluje ze mě špatné nálady a jsem na něm téměř závislý. Ti citliví si připraví kapesníky a jízda začíná. Jakmile poznáte hlavní roli – autistického praktikanta aspirujícího na doktora, nedokážete se udržet. Chcete další a další díl. Scénář je neskutečný. Nepotřebuji posuzovat, zda jsou operace dle reality. Jde zde o příběhy, které v každým dalším díle dokážou překvapit. Nevím a nechápu, kdo to píše, ale jsem si jistý jedním, umí psát velmi dobře. Mnoho z toho, co se v jednotlivých dílech stane nečekáte. Jednotlivé díly vám také mnoho řeknou o vás samých. Donutí vás to myslet i o vás samotných. Považuji seriál Dobrý doktor za jeden z nejlepších seriálů vůbec.

Official Trailer The Good Doctor


Ve jménu vlasti (Homeland/2011-2020/USA) 🔝

Ve jménu vlasti (Homeland) – drama (odstraněno z Netflixu?) – CSFD 87 %

Official Trailer Homeland


Poslední království (The Last Kingdom/2015-2022/VB) 🔝

Poslední království (The Last Kingdom) – hystorické drama (zvuk EN, titulky CZ) – CSFD 85 %

Official Trailer The Last Kingdom


Lupin (Arsène Lupin/FRA/USA/2021-2023) 🔝

Lupin – komediální krimi (zvuk CZ, FRA, titulky CZ) – CSFD 74 % (za mě min. 80 %)

Official Trailer Lupin


Mohlo by vás také zajímat

 30 nejlepších dětských seriálů na Netflixu s českým dabingem > , který jsme dělali společně s dětmi. 

 Nejlepší seriály na Netflixu s českým dabingem >

 TOP 20 Nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu > 

Nejlepší seriály na Netflixu s českým dabingem

30 nejlepších dětských seriálů na Netflixu s českým dabingem | Tipy Rady ze života

TOP 20 Nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu

TOP 15 Nejlepší dětské filmy na Netflixu s českým dabingem | Dětské filmy

TOP 20 Nejlepší vánoční filmy | Seznam vánočních pohádek

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Kultura:
Nejlepší filmy na HBO v češtině
TOP 100 Nejlepší vánoční filmy | Seznam vánočních pohádek
TOP 15 Nejlepší dětské filmy na Netflixu s českým dabingem | Dětské filmy
TOP 20 Nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu
Nejlepší seriály na Netflixu s českým dabingem

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline Feedbacks
View all comments

[…] se na 15 nejlepších seriálů na Netflixu (EN titulky) nebo na nejlepší filmy pro dospělé na […]

1
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x