TOP 15 Nejlepší dětské filmy na Netflixu s českým dabingem | Dětské filmy

Děti sedící v obyváku koukající na televizi s právě spuštěným Netflixem chlapec v ruce držící ovladač v pozadí obyvák bílé barvy po pravé straně kytka a po levé gauč | Zdroj: shutterstock.com | Upravený: Jiří Samuel | Pro web: radyzezivota.cz (Rady ze života)

Už se na to chystám delší dobu. TOP 15 – Nejlepší dětské filmy na Netflixu s českým dabingem a nebojte se, nebude jich jen 15. Seznam těchto nejlepších filmů budu rozšiřovat o další filmy. Vzhledem k tomu, že je česky dabovaných filmů méně, vložím i ty v angličtině s českými titulky. Což je skvělá příležitost pro to, aby se Vaše děti naučili anglicky. 


TOP 15 | Nejlepší dětské filmy na Netflixu s českým dabingem

Najdete zde nejlepší dětské filmy na Netflixu pouze s českým dabingem a pod tímto výčtem můžete najít také filmy v anglickém znění s CZ titulky. Všechny filmy jsme viděli s mými dětmi a děti byly spokojené. Děti nejsou tak náročné jako dospělí a navíc mají jiný pohled na svět a na dětské filmy. Hodnotit mohou děti, rodiče si mohou o kvalitě filmů jen něco myslet – ale už to máme zkreslené. Jsou tu filmy, které děti budou milovat, přitom rodičům se vůbec nelíbí. Taková je moje zkušenost a rád Vám o tom zde píši. Nechte děti být tím, kým jsou. Nevnucujte jim své představy, nechte je si vybrat film. Nebo nechte je si pouštět film pořád dokola. Ano, to je jejich častá záliba. Pouští si film nebo seriál pořád dokola. Jsou mladí a nezkažení, dělají věci přirozeně. 


TOP 15 | Nejlepší dětské filmy na Netflixu s českým dabingem | Vlastně jich je víc 🙂

Nejlepší dětské filmy pro děti ve věku 4-6 let

 1. Myši patří do nebe – animovaná rodinná komedie (zvuk CZ) – 80 % (hodnocení vždy od CSFD k danému dni)
 2. Řachanda – česká pohádka (zvuk CZ) – CSFD 35 % (toto hodnocení od dospělých děti nechápou, daly by mnohem více)
 3. Rodina na baterky (The Mitchells vs. the Machines) (USA) – animovaná rodinná komedie (zvuk CZ) – 78 %
 4. Dora a ztracené město (Dora and the Lost City of Gold) – akční dobrodružný rodinný (zvuk CZ) – 54 % 
 5. Grinch (The Grinch) – animovaná rodinná komedie (zvuk CZ) – 67 %
 6. Klaus (Španělsko) – španělská animovaný rodinná komedie (zvuk CZ) -88 %
 7. Kouzelný drak (Wish Dragon) – animovaná rodinná dobrodružná komedie – 77 %
 8. Čtyřlístek ve službách krále – animovaný fantasy rodinný film – 47 % (děti nechápou toto nízké hodnocení od dospělých)
 9. Yes Day – rodinná komedie – 52 % 
 10. Příběh žraloka (Shark Tale) – animovaná dobrodružná rodinná komedie – 65 %
 11. Mořská příšera (The Sea Beast) – animovaná dobrodružná rodinná komedie – 69 %
 12. Můžeme být hrdinové (We Can Be Heroes) – akční drama fantasy – 37 % (děti nechápou toto nízké hodnocení od dospělých)
 13. Zázračný wrestler (The Main Event) (USA, Mexiko) – akční rodinná sportovní komedie – 32 % (děti nechápou toto nízké hodnocení)
 14. Vánoce z jiného světa – Alien Xmas (USA) – krátkometrážní animovaný rodinný fantasy film – 55 %
 15. Jak vycvičit draka (USA) – animovaný dobrodružný fantasy komediální rodinný film – 86 %
 16. Alvin a chipmůnkové – čiperná jízda (Alvin and the Chipmunks: The Road Chip) (USA) – animovaný rodinný komediální fantasy film – 53 %
 17. Kouzelný drak – Wish Dragon (USA, Čína) – animovaná dobrodružná rodinná fantasy komedie – 77 %
 18. Tajný život mazlíčků, Tajný život mazlíčků 2 (USA) – animovaná dobrodružná rodinná komedie – 66 % / 67 %
 19. Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? (Česká republika, Slovensko, Japonsko) – animovaná pohádka – 68 %
 20. SpongeBob – Houba na útěku, SpongeBob – Houba na suchu – animovaná rodinná dobrodružná komedie – 59 % / 57 %
 21. Barbie – Magický delfín – animovaný dobrodružný film – 56 %
 22. Shrek, Shrek 2 – animovaná dobrodružná rodinná komedie – 87 % / 83 %
 23. Madagaskar (Madagascar) – animovaná dobrodružná rodinná komedie – 76 %
 24. Trollové (Trolls) – animovaná dobrodružná fantasy muzikál komedie – 61 %
 25. Croodsovi (The Croods) – animovaná dobrodružná rodinná komedie – 77 %
 26. Příšerákovi (Happy Family) (Německo, Velká Británie) – animovaný rodinný film – 48 % (děti nechápou toto nízké hodnocení)
 27. Hotel Transylvánie, Hotel Transylvánie 2, Hotel Transylvánie 3 (USA) – animovaná rodinná komedie – 75 % / 72 % / 62 %

Nejlepší dětské filmy pro děti ve věku 7-12

 1. Princ Mamánek – česká pohádka – 52 % (děti ani dospělí nechápou toto hodnocení, mělo by být min. 70 %)
 2. Myši patří do nebe – česká koprodukční animovaná rodinná fantasy komedie – 80 %
 3. Lichožrouti (Česko, Slovensko, Chorvatsko) – český koprodukční animovaný rodinný film – 57 %
 4. Cesta do fantazie (Spirited Away/Sen to Čihiro no kamikakuši) – animovaná rodinná dobrodružná fantasy pohádka – 87 % (úžasný zážitek japonských tvůrců)
 5. Můj soused Totoro (My Neighbor TOTORO/Tonari no Totoro) – animovaný rodinný dobrodružný fantasy film – 85 % (JPN)
 6. Doručovací služba čarodějky Kiki (KiKi´s Delivery Service/Majo no Takkyuubin) – animovaný rodinný dobrodružný fantasy film – 84 % (JPN)
 7. Maxinožka (The Son of Bigfoot) (Francie, Belgie) – animovaný rodinný dobrodružný komediální film – 63 %
 8. Ruby záchranářka (Rescued by Ruby) – rodinný životopisný film – 66 %
 9. Vánoční kronika (The Christmas Chronicles) a Vánoční kronika (The Christmas Chronicles 2) (USA) – dobrodružná rodinná komedie – 71 % / 55 %
 10. Obr Dobr (The BFG) (USA, Indie) – rodinný fantasy dobrodružný film – 61 % (Steven Spielberg)
 11. Vodouch (The Water Man) – dobrodružné rodinné drama  – 45 % 
 12. Princezna z cukrárny (The Princess Switch)Princezna z cukrárny: Zase vyměněná (The Princess Switch: Switched Again)Princezna z cukrárny 3: Hvězdná romance (The Princess Switch 3: Romancing the Star) – romantický se vším všudy americký film 🙂 – 58 % / 47 % / 50 % / 
 13. Feel the Beat (USA) – rodinná drama komedie – 56 %

Nejlepší dětské filmy pro děti ve věku 13+ (ale oficiálně, jinak mohou i mladší 😉 )

 1. Láska a příšery (Love and Monsters) – romantická akční sci-fi komedie (EN zvuk, CZ titulky) – 71 % | Kde film najdete –

Většina filmů, které jsou uvedeny v jedné či druhé věkové kategorii je vhodná také pro druhou věkovou kategorii. Tyto dětské filmy jsou často pro všechny děti bez omezení věku, včetně dospělých. Všichni se mohou dívat. 


Filmy a jejich moderní historie mým pohledem

Kina, videorekordéry, půjčovny

Filmy již pro nás nemají takovou hodnotu, jakou měli, když jsme je mohli vídat jen v kinech. Díky technickému pokroku paradoxně hodnota filmů klesá. Čím více je film přístupný, tím si jej méně vážíme. Pamatuji si na dobu, kdy se skokově začaly rozšiřovat videorekordéry. Lidé si mohli na videokazetách půjčovat filmy, které nebyly do té doby přístupné. Český dabing byl v rozkvětu. Všichni se těšili na každý nový film.

CD-éčka, CD-romy, DVD-éčka, DVD-romy a vypalovačky

Pak přišla další revoluce – CDéčka, CD-ROM a vypalovačky. Opět se snížila kvalita. Pak přišly DVD-éčka, DVD-ROMy a vypalovačky. Pak ještě Bluray nosiče, pak hardisky. Ve chvíli, kdy začaly být filmy dostupné i na počítačích a bylo možné filmy stáhnout online, opět se snížila hodnota, jak moc si lidé filmy váží. Do kina se chodí méně a méně.

3D, IMAX, výhody technického pokroku

I když nová technologie 3D opět přinesla filmové nadšence zpátky do kin. Film od režiséra Avatar (2009) bylo jako objevit Ameriku. Naprosto nový požitek z filmu. Nemohu zapomenout na kino jako IMAX, které je dostupné v Praze. Je doteď (2023) velkým tahounem. Sám jsem byl na filmu Interstellar (2014) a to byl v kině IMAX pro mne nezapomenutelný zážitek. Nutné uvést, že snížení hodnoty filmu, kterou si s sebou každý neseme není na druhou stranu jen špatná věc. Díky dostupnosti jsem více kulturně gramotní. Kdo má o filmy zájem, může si je snadno pustit a ponořit se do krás lidské fantasie. Má to své obrovské výhody. Možná ten pokrok stojí za to! 


Streamovací služby Netflix, Disney+, SkyShowtime, HBO, HBO Max, Paramount Plus, Hulu

Nejnovějším fenoménem jsou streamovací služby, jejichž výčet, ne celej, jsem uvedl v nadpisu. Ty jsou v letech cirka 2018-2023 největším hitem alespoň v Evropě (v USA podstatně dříve). Můžete si vybrat nepřeberné množství všech možných filmů, seriálů, dokumentů, které jsou dostupné ze všech možných zařízení – z TV, mobilního zařízení, notebooku, iPadu, atd.

Seriály na výslunní

Vzhledem k tomu, že nás společnost a firmy tlačí k tomu, abychom měli co nejméně osobního času (volna), dochází k fenoménu, který způsobuje, že je větší zájem o seriály než o filmy. Proč? Protože na seriál si najde čas větší skupina lidí, než na film. Proto jsem pro vás připravil přehled 20 nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu

Film má průměrnou stopáž třeba kolem 1,5 hodiny, kdežto 1. díl seriálu jen 40-45 minut. Proto jsem pro vás připravil přehled 15 nejlepších seriálů na Netflixu (s EN titulky) a také Nejlepší seriály na Netflixu s českým dabingem a 30 nejlepších dětských seriálů na Netflixu s českým dabingem

V České republice nebo v jiných evropských zemích jde také hodně o to, co je přeloženo do místního jazyka, u nás češtiny (co má CZ titulky), a co je nadabováno v místním jazyce, v našem případě v češtině. 


Rostoucí zájem o originální audio | Zájem o angličtinu

I když to se také již mění. Globalizace s sebou přinesla neskutečně velký posun v zájmu o učení anglického jazyka, který se stal skutečně parním válcem mezi nejoblíbenějšími jazyky. Jedná se o světový jazyk, který už nemá konkurenci. Zdá se, že poslouchání seriálů a filmů na streamovacích služeb má velmi pozitivní vliv při učení jazyka. Když se do toho zapojí čtení a poslech zpráv a videí na sociálních sítí, je to dokonalá kombinace rychle se učících dětí cizímu jazyku dnešních nových generací. Nesmíme také zapomínat na podcasty, které také hrají velkou roli jako je Spotify. Bližší informace o učení anglického jazyka můžete také nelézt zde. 


Mohlo by Vás také zajímat

TOP 20 Nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu

Nejlepší seriály na Netflixu s českým dabingem

15 nejlepších seriálů pro dospělé na Netflixu | Tipy Rady ze života

30 nejlepších dětských seriálů na Netflixu s českým dabingem | Tipy Rady ze života

TOP 100 Nejlepší vánoční filmy | Seznam vánočních pohádek

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Filmové tipy:
Nejlepší filmy na HBO v češtině
TOP 100 Nejlepší vánoční filmy | Seznam vánočních pohádek
TOP 20 Nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu
Film Bez návodu [Hombre de piedra] | 2013 | Mexico | Komedie drama
Tohle je náš svět [Captain Fantastic] | 2016 | USA | Drama | Filmové tipy

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline Feedbacks
View all comments

[…] nechte se inspirovat mými dalšími seznamy. Neustále je doplňuji. Pro děti jsem připravil TOP 15 Nejlepší dětské filmny na Netflixu s českým dabingem. Pro dospělé jsem připravil TOP 20 Nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu, Nejlepší […]

1
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x