Nákup iPhone | Se zárukou | Ušetřete | Tip na nákup

Fotografie mobilního zařízení Iphone 12 Pro od společnosti Apple držící mužská ruka v pozadí kuchyňská linka, Autor: Jiří Samuel, pro článek: Nákup iPhone se zárukou, pro web: radyzezivota.cz (Rady ze života)

Dneska jsem se rozhodl pro nákup iPhone, že si koupím nový mobil iPhone 12 Pro s pamětí 256 GB. Hledal jsem nejlepší možnou variantu nákupu a zjistil, že je možné na nákupu ušetřit. Za mobilní zařízení, které jsem si vybral bych i se sklíčkem a obalem zaplatil cirka 26.000 Kč. Našel jsem ale místo, kde je možné koupit telefon z 2. ruky, telefon, který nemá žádné škrábance a má záruku 12 měsíců. Cena 18.638 Kč. Uspořil jsem přes 7.000 Kč – to je pro mne hodně peněz. 


Nákup iPhone se zárukou

Ano, možná si myslíte, že jsem blázen, že je to příliš drahý telefon. Ano, je drahý. Navíc kdybych iPhone nedostal povinně v práci, asi bych s ním ani nechtěl pracovat. Nejsem typický „eplák“, který si myslí, že Apple je to nejlepší. Ale když už jsem jej v práci dostal, naučil jsem se s ním během skoro 5 let pracovat celkem svižně a navykl jsem si na něj. A proto mi začal chybět ve chvíli, kdy jsem ve své předchozí práci skončil a zaměstnavatel mi můj iPhone 12 s pamětí 256 GB odebral :(.

Koupil jsem si místo toho něco narychlo – Samsung A13 – za pár peněz kolem 4.000 Kč. Po pravdě, tento model nebyl moc svižný, ale docela stačil – až mě to překvapilo. Samsung je na rozdíl od Apple iPhone intuitivní. Jen některé procesy trvaly příliš dlouho a úroveň fotografií šla rapidně dolů. To ale u mobilů nižších řad asi není výjimečné. 

Fotím dobře. Rád fotím především rodinu, a tak mi pěkné fotky začaly chybět. Děláme každý rok kalendář pro děti i pro babičku s dědou. A když fotíte se Samsungem za 4 tis. tak je to znát a myslím si, že za ty 4 měsíce, které jsem s ním strávil, budou fotografie horší. On umí fotit, ale jen za dobré světelnosti. V chladnějších obdobích těžko sluníčko hledat 🙂


Fotoaparát jako hlavní důvod

Pro mě je kvalita telefonu hodnocena především dle fotoaparátu. Jak jsem již psal v jednom článku o stativech, kompaktním fotoaparátům a zřejmě i zrcadlovkám již odzvonilo. A to je ten důvod, proč si koupit mobil s kvalitní fotoaparátem. A to iPhone má – kvalitní foťák. Vždy se v sobě snažím potlačit tu pachuť, kde cítím, že iPhonu chybí intuitivní prvky. Mnoho věcí se člověk musí s iPhonem naučit a spousty věcí někde vyhledat na netu nebo využít podpory Apple, pokud tedy telefon používá do hloubky. 


Ostatní výhody iPhone

Ano, jinak má i další výhody jako je:

  • bezchybná dlouholetá funkčnost, 
  • perfektní a hlavně komplexní odstraňování aplikací, her – nic nikde nezůstane (žádný binec), 
  • bezvadný přechod ze starého zařízení iPhone na nový – možnost duplikovat je úžasná, 
  • kvalita zpracování telefonu (zejména těch kovových – často PRO Iphone)
  • kvalita zpracování příslušenství – sluchátek, nabíječek, atd.

Kde jsem telefon koupil a ušetřil 7.000 Kč? Doporučení 

Doporučuji koupit také a ušetřit. Nebojte se toho. Pokud si vyberete telefon se stavem A+, nemáte se čeho bát.

Na telefon máte záruku. Obchodu můžete důvěřovat, stačí když se podíváte na hodnocení na Heureka (100% ověřeno zákazníky, 93% bezproblémové reklamace – ze dne 5.4.2023 – to mluví za vše).

Sám jsem vyzkoušel reklamovat zboží – viz níže. Je to bezproblémové a rychlé. 

Telefon je kvalitně zabalený, od obchodu dostanete pěkné poděkování, 20% slevu na servis, 300 Kč na příští nákup. 


Obavy nejsou na místě

Pokud máte z něčeho obavy – připlaťte si a můžete mít větší jistotu baterky, delší záruku (o 6 nebo o 12 měsíců) za příplatek samozřejmě. Ale uklidní vás to. Já to nepotřeboval. Věřím jim. 

Telefony iPhone od Apple mají tu výhodu, že se dají vždy i po delší době prodat a stále mají svoji vysokou hodnotu. To je také výhody iPhone. Takže prodávat či nakupovat iPhone je dobrá volba za každého počasí 🙂


Reklamace a vrácení zboží

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že pokud budete mít vadný telefon, který nakoupíte přes tento obchod, dojde k velmi rychlému reklamačnímu řízení. Nejenže obchod má perfektní automatický systém na vrácení zboží Retino, ale k reklamaci dojde velmi rychle. Obchod rozhodně nevyužívá 30 dní, kterou má dle zákona, ale během pár dní je reklamace vyřešena a nový telefon vám přijde vzápětí. Také je velmi pozitivní vidět, že obchod disponuje velmi příznivým hodnocením bezproblémové reklamace (toho času 94%). 

Měl jsem smůlu. Telefon, který jsem zakoupil neměl 100% funkční fotoaparát. Nefungoval mu zaměřovač. Fotoaparát často špatně zaměřil objekt a fotografie i videa byla často rozmazaná. Telefon jsem reklamoval a během 1 týdny jsem měl nový doma. Vše bez problémů. Navíc velmi příjemný systém vrácení zboží retino mě překvapil. Fajn věc. Po této zkušenosti mohu vřele doporučit nakoupit telefon přes níže uvedený odkaz.  


Odkaz pro nákup iPhone

Obchod, kde můžete levně iPhone zakoupit – ušetřete třeba i 1/3 ceny – nakupte telefon zde >

Zde jsem si také nakoupil a dopadlo to dobře – nad mé očekávání. Díky vlastní zkušenosti mohu doporučit. 

Ať už si koupíte telefon kdekoliv – ať vám slouží. 


Má fotogalerie – Nákup iPhone

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Tip na nákup:
Nákup vánočního stromku | Péče o vánoční stromek
Dovolená v Chorvatsku | Ravni na Istria (Istra)
Ledvinka | Doplňkové oblečení | Tip na nákupy
iPhone není intuitivní
5 nápadů na nejprodávanější dárky pro ženy

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline Feedbacks
View all comments
AJ FOUN

mobil iPhone 12 Pro s pamětí 256 MB neexistuje … 256 GB 😉

2
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x