Ledvinka | Doplňkové oblečení | Tip na nákupy

Mladá žena ve žlutém tričku a teplákách nesoucí na pasu ledvinku dívající se na pravou stranu na bílém pozadí | Pro článek: Ledvinka | Pro web: radyzezivota.cz (Rady ze života)

Dnes se chci pustit do tématu, na které myslím již léta. Nemám rád, když móda diktuje lidem něco, co nemá hlavu ani patu. Když už módu jako takovou mám akceptovat, je to jen z toho důvodu, že může inspirovat. Chci naprosto odmítnout postoj módy k ledvince. Ledvinka je dle mého neuvěřitelně praktický pomocník pro každého z nás. Většina lidí, kteří přestali ledvinku nosit, byli ovlivněni neopodstatněnými názory různých rádoby celebrit, které se roky vyjadřovaly k tomu, jak Češi nemají žádný styl, že chodíme v pantoflích s bílými ponožkami po kotníky, nosíme bermudy, bílá tílka, nepoužíváme voňavky nebo popřípadě dokonce smrdíme a že nosíme nechutné ledvinky kolem pasu. A já říkám, no a co! Lidi, přestaňte být ovcemi. Pokud chcete nosit ledvinku, noste ledvinku. 


Ledvinka | Doplňkové oblečení

Kvůli těmto hanlivým narážkám na ledvinku Češi téměř přestali ledvinky nosit. A já se ptám proč? Nechápu to. Je to skutečně velmi praktický pomocník a není to nic, co by bylo stylově či módně špatné. Když rádi nosíte bílou, můžete si pořídit bílou ledvinku. Když černou, pořídíte si černou. A veškeré vizuální a módní požadavky by měly být splněny. 


Co změnilo názor lidí na ledvinku

Mohlo to být způsobené někým, kdo vyráběl jiný typ ledvinek nebo někým, kdo prodává malé taštičky přes rameno. Možná se to nelíbilo jednomu módnímu návrháři a tak si řekl, že chce změnit pohled vnímání. Možná trh chtěl zase prodávat více ledvinek přes rameno a tak měl potřebu oslovit nějaké celebrity, zaplatit jim za hanlivé posuzování ledvinek kolem pasu. A tak změnit názor na ledvinku samotnou. 


Ledvinka opět na výslunní

Je čas jít dál a ledvinku zase vrátit na výslunní mezi šikovné Čechy, kteří ledvinku rádi používali, protože nám to oprávněně připadalo jako šikovný doplněk oblečení. Bezvadný praktický pomocník pro to, mít po ruce klíče, mobil, kapesníky, peněženku a jiné věci.


Jiné způsoby ukládání malých předmětů není šikovné

Není přeci smysluplné, dávat si tyto věci jen po kapsách u kalhot a nebo do batohu. Nebo si je dokonce nebrat vůbec jen kvůli tomu, že nemáte kam je dát. Vy můžete mít věci hned na boku a nemusíte nic sundávat a cítit se nepohodlně. Jen použijete jednu kapsu ledvinky, otevřete snadno zip a máte tak rychle dostupné to, co potřebujete. Když má ledvinka více kapes – vy dokonce víte, kterou kapsu otevřít, abyste získali přesně to, co v danou chvíli potřebujete. Je to dokonalé. Tak proč to zahodit jen kvůli tomu, že Vám někdo říká, že to není stylish, fancy nebo fashionable? 


Ledvinka přes rameno nebo taštička přes rameno

Z pohledu módy

Omlouvám se, ale jsem upřímný. Proč by měla být taštička přes rameno nebo ledvinka přes rameno lepším a více stylish řešení? Jen kvůli tomu, že to někdo řekl? Když se na to dívám kolem sebe, rozhodně mi to nepřipadá jako něco, co je více fancy. Je to jen další možnost. A to teď mluvím jen o módě.

Ledvinky samozřejmě nejsou tak populární u žen jako klasické kabelky, ovšem jedná se o oblíbený módní doplněk, který najdete na většině e-shopů s dámskou módou.

Z pohledu zdraví a praktičnosti

Když to pojmu ještě z pohledu praktického a zdravotního – dostávám se ještě úplně jinam. Dle mého soudu, obě tyto varianty jsou pro Vás i Vaše tělo nepříjemné. Nejen, že si nemůžete dobře, snadno a rychle věci vytáhnout. Navíc tu dochází k tomu, že když daný doplněk nosíte na straně, není to z fyziologického hlediska dobře. Vaše tělo, ať chcete nebo ne, je nahnuté na jednu stranu. Ono stačí málo, abyste se dostali do nerovnováhy. Když máte ledvinku v pasu, jste více vyrovnaný. Když ji máte na jedné ze stran v úrovni pod rameny, budete se zákonitě naklánět na jednu stranu. Nebo nosit ledvinku na krku – to také není nic příjemného pro Vaši páteř, tomu věřte. To není pro tělo dobré. 


Ať nosí každý to, co chce, když nás netrápí tím, že to uvidíme

Nikoho nepřemlouvám a už vůbec nevnucuji. Toto není žádná placená reklama na ledvinku. Je to jen objektivní pohled na věc. Ledvinka je šikovná věc, kterou jsme začali přehlížet a na její úkor jsme začali kvůli módním „nesmyslům“ upřednostňovat něco, co není víc fancy a nebo více praktické. To je můj jednoduchý závěr.


Vzkaz jen pro některé: Ženy, netrapte své okolí!

Každý ať si nosí co chce a kdy chce, když nás tím vyloženě netrápí. Tím narážím na některé zlozvyky poslední doby, kdy zejména ženy ukazují něco, co opravdu nikdo vidět nechce. Například dnes jsem viděl tento článek, kdy manželka Kanyeho Westa má nějakou potřebu ukazovat své tělo ve své plné kráse. Nevím, zda je to její potřeba, a nebo tomu vší svojí energií pomáhají paparazzi. Každopádně toto je přesně ta situace, kdy bych doporučil paní spíše některé části svého těla trochu skrývat nebo jej alespoň nedávat tak čitelně na obdiv. Ještě jednou upozorňuji, že nevím, zda je to úmysl manželky Kanyeho Westa a nebo někoho jiného. 


Zpětná vazba těm ženám, které nemají žádné zábrany

To nemá být urážlivé, ale zpětná vazba některým ženám, které si striktně drží módy, která je v dnešní době naprosto benevolentní i v případech, kdy by se ženy měly spíše zahalit než dávat některé věci na odiv. Tím chci říct, používejme všichni spíše selský rozum, než trendy a fashion nápady.  


Užívejte, inspirujte se, jen to nepřehánějte

Každopádně užívejte života, nechte se inspirovat, nenechte si přikazovat, a dělejte jen to, co uznáte za vhodné, a ženy snažte se netrápit své okolí, pokud tedy nároky Vašeho okolí nejsou přehnané. Kdo považuje, stejně jako já, ledvinku za perfektní doplněk oblečení, nechť ji nosí! V tomto, nechť se nikdo nenechá omezovat. 


Doporučení pro nákup ledvinek – ZDE:

  1. obchod Bagalio, odkaz na všemožný sortiment ledvinek zde [1]
  2. obchod Freshlabels, odkaz na stylové ledvinky zde [2]
Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Tip na nákup:
Nákup vánočního stromku | Péče o vánoční stromek
Dovolená v Chorvatsku | Ravni na Istria (Istra)
iPhone není intuitivní
5 nápadů na nejprodávanější dárky pro ženy
Nákup iPhone | Se zárukou | Ušetřete | Tip na nákup

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz, zdravezvykacky.cz, healthychewinggum.com. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline Feedbacks
View all comments

[…] v krabičce, které můžete kdykoliv použít. Dáte si to do batohu, kabelky, taštičky, ledvinky, atd. Máte je stále při […]

1
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x