Stativ na mobil | Multifunkční použití | Kompaktům odzvonilo | Elektronika

Stativ na mobil | Elektronika

Pokud potřebujete stativ na Váš mobilní telefon, jste tu správně. Dlouho jsem hledal nějakou variantu. V kamenných obchodech žádné možnosti. Dokonce ani v internetových shopech toho moc na výběr není. Když už jsem to skoro vzdal, našel jsem on-line obchůdek, který mi s tím naštěstí pomohl. Doporučili mi přesně ten stativ na mobil, který jsem hledal. Chtěl jsem malý stativ pro focení na stole, v kuchyni, ale i v přírodě – kdekoliv. Potřeboval jsem ale také držák telefonu, který mohu jednoduše vložit do velkého stativu pro klasické fotoaparáty. To vše tento stativ splňoval. Je malý, snadno přenosný, z příjemného materiálu. Používáním tohoto malého stativu si uvědomíte, že jako fotograf získáte jednu velkou výhodu. Budete také na fotkách! 


Stativ na mobil aneb klasickým kompaktům odzvonilo

     Byl jsem nucen koupit si po 5 letech nový mobilní telefon. Věděl jsem, že potřebuji telefon s lepším fotoaparátem. Již delší dobu mě lákal iPhone. Tak jsem si ho pořídil. Po pár dnech focení jsem si byl jist, že kompaktní fotoaparát již z obalu nevyndám. Uvědomil jsem si, že klasickým kompaktům odzvonilo. Aby mobilní focení a natáčení videí dosahovalo stejných kvalit, jako při focení kompaktem, něco mi k tomu chybělo. Bylo těžké to na internetovém trhu najít, ale nakonec jsem narazil na obchůdek, který se snad jako jediný zabývá natáčení mobilem – jedná se o mobilnireziser.cz. Našel jsem zde stativ na mobil, který má veškeré funkce, které budete při focení potřebovat. Focení rodiny, v životě, v práci, pro koníček, ideální pro blogery (blogy), produktové focení, focení receptů, detailů, natáčení videí, apod. Stativem to u mne nekončí – velice mě zaujalo i ostatní příslušenství, které je možné k mobilnímu telefonu dokoupit. Například slidery pro plynulý pojezd, externí světlo nebo mikrofon. O tom ale někdy příště 😉Univerzální použití | Držák s mobilem upevníte i do velkého stativu

     Stativ na mobil, do kterého vložíte téměř jakoukoliv velikost mobilního zařízení, který si můžete schovat po rychlém složení i do malého batůžku/kabelky. Jeho pogumované nohy mu pomohou stát na jakémkoliv povrchu – na stole, ale i na nerovném terénu (v trávě, na popelnici, na patníku, na parapetu). Díky kulatému upevnění držáku je možné telefon polohovat do různých úhlů vůči předmětu (horizontálně i vertikálně). Obsahuje držák, kterým můžete připevnit telefon na podložku pro velký stativ (viz fotografie dole). Za málo peněz hodně muziky. Je to šikovný pomocník pro každého majitele mobilního telefonu, který rád posouvá hranice focení.


Po rozbalení snadno a rychle smontujete


Držák upevníte na stativ (trojnožku)


Na fotografii už nebudete chybět!

     Hojně jej můžete použít pro výlety nebo domácí focení, když nechcete, aby Vám na fotografii kdokoliv chyběl. Už nebudete muset někomu říkat – „Mohl byste nás vyfotit?“. Většinou je to v rodině tak nastavené, že fotí jen jeden. Tzn. že v rodinném albu většinou tatínek nebo maminka chybí. To by pak mohlo být Vám, ale i dětem líto. Tím, že budete používat stativ na mobil, vyřešíte problém jednou pro vždy. Na fotografiích budete všichni. O Vánocích, na oslavách, na výletech. Nemusíte s sebou tahat ještě kompaktní fotoaparát v obalu. Stačí vzít si s sebou tento malý stativ na mobil – telefon si berete vždy 😉 Výhodou je také to, že pokud máte telefon v obalu, který má otvory pro objektiv a blesk (každý šikovný obal má), tak nemusíte obal sundávat. Máme vyzkoušené, že telefon i s obalem můžeme snadno do držáku vložit.


Tento stativ na mobil se umí pěkně hýbat


Video bez roztřesených rukou | K natáčení stačí jen 1 osoba

     Stativ na mobil je také velmi šikovný, pokud natáčíte video. Například pro blogery je tento pomocník k nezaplacení. My jsme třeba již chtěli vícekrát natočit video pro bezlepkové recepty. Tím ale, že nám chyběl držák na stativ mobilního telefonu, jsme natáčeli ručně. Videokameru nemáme a byl by to pro nás zbytečný náklad. Telefon to v dnešní době zvládne hravě – není potřeba kupovat profi vybavení. Výsledkem bez stativu bylo rozklepané video. To samozřejmě není uživatelsky příjemné. Po zakoupení tohoto stativu na mobil můžete využít držáku, který přiděláte na podložku, která je vždy vybavením velkého stativu. Je to otázka 30 vteřin – otočíte šroubkem a můžete držák připevnit do stativu. Pak vložíte mobil a můžete fotit nebo natáčet videa. 


Jak připevnit držák do velkého stativu?Váš mobil upevněný na velkém stativu


Tipy při používání

     Když už telefon do stativu na mobil upevníte, nespěchejte s jeho vyndáním. Fotit nebo natáčet můžete i se stativem – spíše Vám to doporučuji. Stáhněte tripod nohy k sobě a používejte stativ jako držák. Telefon se Vám bude lépe držet. Původně jsem si toho nevšiml, ale časem zjistíte, že když natáčíte s mobilem připevněným ve stativu (v držáku), získáte tím stabilnější záběry. Ruku položíte na držák tak, abyste ukazováček měli opřený na kolečku a zbylé 3 prsty zůstanou pod telefonem (palcem držíte stativ z druhé strany) – tím je držení velmi stabilní. Telefon samotný se při natáčení špatně drží. Často lidem telefon kvůli špatnému držení spadne, což může být jeho konec. Stativ Vám s tím pomůže – už nebudete mít strach. Stativ můžete pak kdykoliv znovu rozložit, stisknout odpočet a fotit vzpomínky včetně Vás 😉

     Měl jsem původně obavy, že když upevním mobil do stativu, bude držák při focení překážet. Nemějte obavy – nepřekáží. Pouze v případě, že by byl moc blízko u čočky. 

     Stativ na mobil Vám umožní vytvářet různé efekty, které jste si doposud ani nedokázali představit. Jeden z nich Vám popisuji níže. Nechte se inspirovat k dalším podobným efektům. Focení může být tak kreativní, když k tomu máte šikovné pomocníky.


Efekt fotek nebo videa ze stativu

     Při focení či natáčení prostřednictvím stativu můžete využít velmi pěkný efekt „před a po“ nebo vyfotit různé fáze. Například nám se podařilo vyfotit 3x pizzu v různých jejích stádiích – 1) těsto, 2) připravená pizza k pečení a 2) po upečení. Podívejte se na fotografie. Stativ na mobil umístíte na stálo na jedno místo. Předmět focení budete také po změnách umísťovat na stejné místo. Výsledný efekt stojí za to – okolí je neměnné, ale předmět focení může být v různých etapách. Zdůrazníte tím ten vývoj. Například vývoj stavby, rekonstrukce, změny období (focení stromu/zahrady/Vás) nebo recept. 


Závěr

     S malým stativem a s držákem, který můžete upevnit i do velkého stativu, se Vám rozšíří Vaše možnosti focení. To ocení snad každý, kdo doteď na fotkách často chyběl, kdo potřebuje uvolnit ruce a natáčet něco, co sám dělá. Kdo rád fotí detaily a potřebuje čistý obraz nebo záběr. Každý, kdo si natáčí videa a nemá takové možnosti, aby si kupoval kameru nebo příliš drahý fotoaparát (zrdcadlovku). Je to praktická varianta a přitom cenově dostupná. Díky své variabilitě a univerzálnosti, kterou Vám tento stativ na mobil přinese, se stane Vaším neocenitelným pomocníkem. 


[su_button url=“https://www.mobilnireziser.cz/natacimmobilem/mini-tripod-stativ-a-drzak-telefonu-a-prislusenstvi-small-rig/“ target=“blank“ style=“ghost“ background=“#000000″ color=“#e10d0d“ size=“9″ wide=“yes“ radius=“round“ text_shadow=“0px 0px 0px #000000″]Stativ na mobil – odkaz zde.[/su_button]

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Dům a Domácnost:
Proč jsou přední světlomety aut tak ostré?
Hledám možná právě tebe do týmu radyzezivota.cz | Staň se spoluvlastníkem
Jak nastartovat auto s vybitou baterií
Mikrofon sluchátek od Apple nefunguje na notebooku s Windows | Jak na to?
Jak odstranit lepidlo po nálepce nebo etiketě | Jednoduché a účinné

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz, zdravezvykacky.cz, healthychewinggum.com. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x