Jak vystavit dětské obrázky? | Galerie obrázků Vašich dětí | Udělej si sám

Jak vystavit dětské obrázky | Dětská galerie | Děti

Je neuvěřitelný zážitek pozorovat vlastní dítě, jak objevuje svět kolem sebe. Jak se posouvá, a jaké dělá pokroky. Velmi zajímavá a důležitá součást toho všeho je jeho vlastní tvorba. Někdy Vás doslova zasype krásnými obrázky, které samo namalovalo. Vy nechcete všechno jen tak vyhodit do koše. Váš malý špuntík si také zaslouží, abyste se u některých jeho děl alespoň chvíli pozastavili. A tak jsem si řekl, že bych měl najít nějaký způsob, jak vystavit dětské obrázky. Chce to nějaké rychlé a levné řešení, které se bude hodit do každého pokojíku. Požadavky jsou – přírodní materiál a barvy. Něco hezkého jsem vytvořil a rád Vám to ukážu. Pojďte, já Vás provedu 😉


Jak vystavit dětské obrázky? | Galerie obrázků Vašich dětí

     Je to velmi jednoduché, zvládne to skutečně každý. Nejlepší na tom je to, že budete sami na chvilku něco tvořit a Vaše dítě Vám s tím může dokonce pomoct. Něco málo nakoupíte, něco objednáte, budete lepit, vrtat a šroubovat. A nakonec to nejlepší – budete společně vybírat nejhezčí obrázky, které vystavíte do galerie, která bude patřit jen Vašim dětem. 


Co budete potřebovat?

  1. 3x lišta 2000 x 30 x 10 mm (buk) *
  2. lepidlo na dřevo
  3. smirkový papír – jemný
  4. vrtačku
  5. kolíčky dle potřeby (vyměřte třeba dle A4 nebo dle A5)
  6. 9x šroubek, 9x podložka, 9x hmoždinka  

* Rozměr lišty je samozřejmě na Vás. Já jej zvolil dle místa, kam galerii obrázků umísťuji, tedy nad 2 metry dlouhou dětskou postel. Prostor pak není po vizuální stránce narušen (2 metrová postel, 2 metrové lišty), naopak jej pěkně lišty doplňují. Druh materiálu (dřeva) zvolte například dle toho, z čeho je Vaše postel 😉 Naše je z buku, takže volba jasná. 


Náklady         

Lišty 3x 2 metrová lišta (buk) – v hobbymarketu 3x 52 Kč 156 Kč
Kolíčky 4 barvy, 2 balíčky od každé (1 bal. po 5 ks, celkem 40 ks) 8x 21 Kč 168 Kč
Šroubky, podložky, hmoždinky (odhadem)                          30 Kč
Suma                      354 Kč

Lepidlo nezapočítávám – většinou má každý doma a nebo si jej koupí a použije jen 50-tinu. Největší náklad je Váš čas, který ale strávíte tvořením něčeho, na co Vám dávám podrobný návod. Takže budete spíše odpočívat – myslet na něco jiného, než na všední starosti 😉


Nákup

     Než začnete, objednejte si malé kolíčky – bude to chvilku trvat. My jsme je koupili (všechny dostupné barvy) zde – mají je skladem. Můžete je koupit i v přírodní barvě – zde. Je to kvalitní česká výroba a můžete si vybrat, kolik kusů od jaké barvy chcete. 


     Při nákupu lišt (například v hobbymarketu) doporučuji nejprve lišty prohlédnout a vybrat si ty nejméně křivé. Lištu na jednom konci položte na zem a z druhého konce se dívejte na ten položený. Nerovnost bude více patrná.


Instalace

1. Otvory do lišt

     Vezměte lišty a načrtněte si, kde provrtáte díry. Doporučuji min. 3 otvory na každé liště. Tj. 2 otvory na koncích (25 mm od kraje) a jeden uprostřed. Pokud Vám budou stačit 3 lišty, načrtnete 9 otvorů. Díry provrtejte. Někdy má lišta horší jednu ze stran. Vrtejte na liště tak, aby Vám vrták vylézal na té horší straně. Pak ji otočíte ke stěně a nebude ta horší vidět 😉 Díry máte.  


2. Vyměření otvorů do stěny + vyvrtání děr

     Vezměte jednu lištu po druhé a přiložte je na místa, kam je budete připevňovat. Při vyměřování budete potřebovat někoho, kdo Vám lišty přidrží. Pro určení vhodného rozmístění lišt na výšku můžete použít čtvrtku A4. Musíte být na to 2. Tenkou obyčejnou tužkou skrze otvory a vodováhy si označte body na stěně, kde budete vrtat. Na lištu si napište, zda je nahoře, uprostřed a nebo dole. Je to velmi důležité, neboť každá lišta má jiný tvar – často jsou křivé. Vyvrtejte díry. Pokud máte cihlový dům a již máte horší zkušenost s vrtáním otvorů, začněte vrtat nejprve s vrtákem menšího průměru. Pokud se Vám to podaří, můžete pak snadno otvory rozšířit s větším průměrem. Perfektní vychytávkou, kterou ušetříte práci, je spolupráce 2. osoby, která Vám přidrží při vrtání vysavač u otvoru. Veškerý prach při troše zručnosti vysavač pohltí. 


3. Lišty začistěte

     Zakoupené lišty jsou většinou nedostatečně upravené pro použití v dětských pokojících. Po vyvrtání děr do lišt a naměření otvorů do stěny vezměte smirkový papír a lišty začistěte od nerovností. Zaoblete veškeré hrany a zbavte se třísek – předejdete tak zbytečným zraněním. 


4. Lepení kolíčků

Připravíme lepidlo a kolíček


     Rozmístěte lišty na stůl a rozvrhněte rozložení kolíčků na jedné liště. Pro spodní 2 lišty jsem použil k rozvržení kolíčků čtvrtku (A4) tak, že přiložíte papír a doprostřed položíte kolíček. Kde končila hrana A4 přidržíte prst a A4 znovu položíte, znovu umístíte doprostřed kolíček a tak pokračujete až nakonec. Po rozmístění kolíčků je hned raději přilepte, aby se Vám nerozutekly 😉 Pokud budete mít stejné lepidlo na dřevo jako jsem použil já (příjemně se aplikuje a je s ním snadná manipulace), můžete se těšit okamžitému efektu (během 10 minut drží jako přibitý). Nemějte obavy z toho, že bílé lepidlo zůstane viditelné tak, jak je tomu na fotografiích (nahoře a dole). Lepidlo ještě změní svoji barvu a splyne s pozadím. 


     Nezapomeňte na to, že kolíčky musíte lepit na přední stranu lišt! Já málem zapomněl, že více kolíčků lepím na vrchní lištu – označení tužkou ze zadní strany Vám může dokonale pomoct. Na horní lištu můžete lepit kolíčky obousměrně. Obrázky pak budete moci přichytávat nahoru i dolu.     Pokud máte již nalepeno, po 10 minutách můžete lišty začít připevňovat na stěnu (pokud máte pomaleji schnoucí lepidlo – počkejte dle doporučení na etiketě). Nezapomeňte použít podložky pod šrouby. No, a je hotovo! 

Úvodní fotografie včetně fotografií výše jsou pouze se 2 lištami. Je to z důvodu toho, že se mi 3 lišta nevešla do objektivu. Proto vkládám fotografii (na výšku), kde jsou všechny 😉


Doufám, že Vašim dětem budou lišty dobře sloužit 😉


Inspirace do dětského pokoje – Udělej si sám (2 tipy):

1. Jak přidělat rohož na zeď k posteli? (viz obrázek bod č.1) – odkaz zde.

2. Zábrana na postel | Dětská bezpečnostní (viz obrázek bod č.2) – odkaz zde.


Mohlo by vás také zajímat

Palivové dřevo do kotle
Výměna vodovodní baterie – kartuše | Udělej si sám
Nářadí a jeho základní přehled | Udělej si sám 
Kompostér | Kompost | Zahrada | Udělej si sám
Jak posunout kabel pro světlo v sádrokartonu? | Udělej si sám 
Výměna žárovky předních světel | Volkswagen Sharan | Auto | Udělej si sám
Domácí vaječný likér | Vaječňák | Rodinný recept | Udělej si sám | Pití 
Jak na plíseň? | Prevence a návyky | Jak se jí zbavit? | Řešení | 2.díl
Naslouchadlo | Kdy naslouchátko nemusí fungovat? | Kontrola

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Dům a Domácnost:
Proč jsou přední světlomety aut tak ostré?
Hledám možná právě tebe do týmu radyzezivota.cz | Staň se spoluvlastníkem
Jak nastartovat auto s vybitou baterií
Mikrofon sluchátek od Apple nefunguje na notebooku s Windows | Jak na to?
Jak odstranit lepidlo po nálepce nebo etiketě | Jednoduché a účinné

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x