Temný případ [True Detective] | 2014-15 | 1.-2.série | Filmové tipy(seriál)

     Úžasný krimi/drama/thriller seriál Temný případ [True Detective] s mými oblíbenými herci Matthew McConaughey a Woody Harrelson. Opět to nebudu nijak zvláště protahovat s vysvětlováním kromě menšího výtahu níže, k tomu spíše slouží česko-slovenská filmová databáze na www.csfd.cz nebo mezinárodní filmová databáze (USA) na www.imdb.com, a nebo nejlépe samotné shlédnutí seriálu pěkně z pohodlí Vašeho domova, koleje nebo jakékoliv jiné místnosti, kterou máte momentálně k dispozici 😉  


Temný případ 1. série (výtah)

     Skvělé herecké výkony, silný scénář, který režie i kamera včetně nezapomenutelné hudby dokázaly proměnit ve skutečný skvost. Seriál si zamilujete hned po 1. díle, a nepřestanete jej hltat až do poslední minuty 8. závěrečného dílu, kdy s velkou nevolí zjistíte, že detektivní seriál se záhadným temným případem, se skutečně uzavřeným koncem, utnul Vaši pupeční šnůru 🙂 Byla to síla a ještě dnes cítím, že tento seriál ve mně zanechal stopu.


Zajímavé

     Myslím, že herec M. McConaughey ještě čerpal ze své proměny – extrémní snížení tělesné hmotnosti (zhubnutí), kterou pravděpodobně musel podstoupit kvůli natočení filmu, který také velmi rád doporučím – Klub poslední naděje [Dallas Buyers Club]. Odkaz na oficiální stránky seriálu Temný případ (na HBO) – již narazíte i na 2. verzi tohoto seriálu.  Temný případ – Mé ohodnocení

***** 5 z 5 hvězdiček


28.9.2015

Upgrade – Temný případ 2. série

Temný případ - 2. série (True Detective 2 season)
Foto: Temný případ – 2. série (True Detective 2 season), Zdroj: imdb.com

     Abych podal ucelenější obraz o mém oblíbeném seriálu “Temný případ”, rád Vám sdělím ještě “za čerstva” dojmy, které nás po shlédnutí posledního 8. dílu 2. série (seriálu Temný případ) doprovázeli a ještě stále doprovází. Opět mě zaskočil velmi pozvolný začátek, který Vás krůček po krůčku postupně seznamuje se situací. Nevím, proč mě to vlastně překvapuje – ten dalekosáhle pozvolný začátek, kdy nevíte, jestli spát a nebo se dívat dál. Je to vlastně již delší dobu běžnou zbraní filmových tvůrců a nejen jich.


Gradace známkou kvality

     Stejně jako často kvalitní koncert na stage, na začátek dáte něco pomalého, pro seznámení a naladění atmosféry, pak pomalu začíná kapela přidávat na obrátkách a ty pecičky, které publikum miluje, dává až na konec a tím to celé představení graduje a lidí jsou v laufu 🙂 No a přesně tak to probíhá u sledování této 2. série (Trailer na hbo.com/true-detective).

     Mám takový pocit, že první 4 díly byly trošku o tom navázání kontaktu s publikem a se zorientováním se. A pak následuje, alespoň pro mě, takový adrenalinový zážitek, který se chvílemi rozjíždí do velkých výšek. Tak Vás to rozpumpuje, že i přes naplněný pytlík, nemůžete přerušit dívání se a jít na 2 minuty na toaletu, i přesto že už musíte jít spát (koukáme na to večer před spaním – jindy to nejde), chcete ještě pustit další díl. 


Povedené intro 2. série seriálu “Temný případ” i celkový dojem

     Ještě taková menší odbočka. U 1. série jsme si zamilovali úvodní “intro” – písničku včetně videa. Je to píseň “Far From Any Road” od skupiny “Handsome Family” (odkaz na youtube.com). A když jsme si pustili 1. díl 2. série “Temný případ”, trochu jsme byli zklamaní. To se ale dá čekat. Jste nadšeni z intra 1. série a očekáváte něco podobného, to samé od celé 2. série – od samotných dílů. Intro bylo ale úplně jiné, včetně herců, scénáře, hudby, průběhu, konečného rozuzlení. Jak se ale rozkoukáváte a zapomínáte na srovnání a mírníte své očekávání, zjišťujete postupem času, že se Vám ta nová píseň Nevermind od Leonarda Cohena (youtube.com (HBO)), včetně intra videa, začínají opět líbit a že se z toho znovu stává malinkatá závislost :).


Jakmile se vlak rozjede, je konec

     A nejen, že se situace mění na poli intra, ale ta menší závislost vzniká i u dalšího a dalšího dílu. A jakmile se ten vlak rozjede, trvá to chvilku, a jste na konečné, a je Vám líto, že i přesto, že 8. díl je delší, celá 2. série seriálu “Temný případ” je za Vámi a Vy opět začínáte vyhlížet 3. sérii. Musím uznat, že tvůrcům seriálu se podařilo s neuvěřitelnou šikovností, vytvořit stejně tak kvalitní krimi zápletku, jakou byla 1. série. A to jsme, i přes všechno to naše přehnané očekávání, nečekali. A na závěr nesmím opomenout herecké výkony, které byly v 2. sérii excelentní, a to v podobě Colin Farrell (jako Ray Velcoro), Taylor Kitsch (jako Vince Vaughn), Rachel McAdams (jako Ani Bezzerides) a Frank Samyon (jako Paul Woodrugh). Děkuji, že jsem u toho mohl být. Vřele mohu doporučit!


Poslední aktualizace dne: 26.08.2016.

(369)Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!

Zabere Vám to pár sekund, přitom pro nás je to obrovská motivace. 


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na Facebooku

Nebo za sdílení na ostatních sociálních sítí Mohlo by Vás zajímat - 5 top článků na Rady ze života:


1) Křemelina

Křemelina | Přírodní detox | Pryč s parazity! | Zdraví


2) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)Zdravé žvýkání bez éček | Bez zdraví škodlivého aspartamu | Zdraví


3) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví


4) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ | Zdraví


5) Knihy pro děti (2-5 let) - Jak naučit barvy hrou? 

Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4 roky) | Děti

 


Hlavní strana     Dům | Domácnost     Finance     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     Ostatní     Kraťasy     Vše


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Sledujte nás

Jiří Samuel

Jsem admin a koordinátor pro magazín radyzezivota.cz. Byla a je to pro mě velká výzva postavit tento web na zelené louce. Veškeré aktivity si dělám sám, teď už vím, že je to neudržitelné - to jsem ale na začátku nevěděl. Člověk se neustále vyvíjí. Proto budu časem rozšiřovat tým našeho magazínu, o lidi kteří ví, co dělají, a dělají to s radostí a vervou. Mám radost, že moje žena přispívá do kategorie Bezlepkové recepty. Baví mě psát články, příspěvky, tweety, tvořit, učit se novým věcem, jako pro měl byla a stále je tvorba stránek, SEO marketing, linkbuilding, propojování webu se sociálními sítěmi, Google Analytics, do budoucna AdSense, časem možná AdWords, apod. Je skvělé, když sami zjistíte, jak zvýšit hodnotu stránek, když o tom nikdo nepíše. Je to tvůrčí činnost a pro mě můj největší koníček, který bych rád přetavil do práce na plný úvazek. Nemám potřebu nechávat si své letité zkušenosti pro sebe, chci se o ně podělit. Největší radost mi dělá dobrá zpětná vazba.
Jiří Samuel
Sledujte nás