Temný případ [True Detective] | 2014-15 | 1.-2.série | Filmové tipy(seriál)

Temný případ (True Detective)

     Úžasný krimi/drama/thriller seriál Temný případ [True Detective] s mými oblíbenými herci Matthew McConaughey a Woody Harrelson. Opět to nebudu nijak zvláště protahovat s vysvětlováním kromě menšího výtahu níže, k tomu spíše slouží česko-slovenská filmová databáze na www.csfd.cz nebo mezinárodní filmová databáze (USA) na www.imdb.com, a nebo nejlépe samotné shlédnutí seriálu pěkně z pohodlí Vašeho domova, koleje nebo jakékoliv jiné místnosti, kterou máte momentálně k dispozici 😉  


Temný případ 1. série (výtah)

     Skvělé herecké výkony, silný scénář, který režie i kamera včetně nezapomenutelné hudby dokázaly proměnit ve skutečný skvost. Seriál si zamilujete hned po 1. díle, a nepřestanete jej hltat až do poslední minuty 8. závěrečného dílu, kdy s velkou nevolí zjistíte, že detektivní seriál se záhadným temným případem, se skutečně uzavřeným koncem, utnul Vaši pupeční šnůru 🙂 Byla to síla a ještě dnes cítím, že tento seriál ve mně zanechal stopu.


Zajímavé

     Myslím, že herec M. McConaughey ještě čerpal ze své proměny – extrémní snížení tělesné hmotnosti (zhubnutí), kterou pravděpodobně musel podstoupit kvůli natočení filmu, který také velmi rád doporučím – Klub poslední naděje [Dallas Buyers Club]. Odkaz na oficiální stránky seriálu Temný případ (na HBO) – již narazíte i na 2. verzi tohoto seriálu.  


Temný případ – Mé ohodnocení

***** 5 z 5 hvězdiček


28.9.2015

Upgrade – Temný případ 2. série

Temný případ - 2. série (True Detective 2 season)
Foto: Temný případ – 2. série (True Detective 2 season), Zdroj: imdb.com

     Abych podal ucelenější obraz o mém oblíbeném seriálu „Temný případ“, rád Vám sdělím ještě „za čerstva“ dojmy, které nás po shlédnutí posledního 8. dílu 2. série (seriálu Temný případ) doprovázeli a ještě stále doprovází. Opět mě zaskočil velmi pozvolný začátek, který Vás krůček po krůčku postupně seznamuje se situací. Nevím, proč mě to vlastně překvapuje – ten dalekosáhle pozvolný začátek, kdy nevíte, jestli spát a nebo se dívat dál. Je to vlastně již delší dobu běžnou zbraní filmových tvůrců a nejen jich.


Gradace známkou kvality

     Stejně jako často kvalitní koncert na stage, na začátek dáte něco pomalého, pro seznámení a naladění atmosféry, pak pomalu začíná kapela přidávat na obrátkách a ty pecičky, které publikum miluje, dává až na konec a tím to celé představení graduje a lidí jsou v laufu 🙂 No a přesně tak to probíhá u sledování této 2. série (Trailer na hbo.com/true-detective).

     Mám takový pocit, že první 4 díly byly trošku o tom navázání kontaktu s publikem a se zorientováním se. A pak následuje, alespoň pro mě, takový adrenalinový zážitek, který se chvílemi rozjíždí do velkých výšek. Tak Vás to rozpumpuje, že i přes naplněný pytlík, nemůžete přerušit dívání se a jít na 2 minuty na toaletu, i přesto že už musíte jít spát (koukáme na to večer před spaním – jindy to nejde), chcete ještě pustit další díl. 


Povedené intro 2. série seriálu „Temný případ“ i celkový dojem

     Ještě taková menší odbočka. U 1. série jsme si zamilovali úvodní „intro“ – písničku včetně videa. Je to píseň „Far From Any Road“ od skupiny „Handsome Family“ (odkaz na youtube.com). A když jsme si pustili 1. díl 2. série „Temný případ“, trochu jsme byli zklamaní. To se ale dá čekat. Jste nadšeni z intra 1. série a očekáváte něco podobného, to samé od celé 2. série – od samotných dílů. Intro bylo ale úplně jiné, včetně herců, scénáře, hudby, průběhu, konečného rozuzlení. Jak se ale rozkoukáváte a zapomínáte na srovnání a mírníte své očekávání, zjišťujete postupem času, že se Vám ta nová píseň Nevermind od Leonarda Cohena (youtube.com (HBO)), včetně intra videa, začínají opět líbit a že se z toho znovu stává malinkatá závislost :).


Jakmile se vlak rozjede, je konec

     A nejen, že se situace mění na poli intra, ale ta menší závislost vzniká i u dalšího a dalšího dílu. A jakmile se ten vlak rozjede, trvá to chvilku, a jste na konečné, a je Vám líto, že i přesto, že 8. díl je delší, celá 2. série seriálu „Temný případ“ je za Vámi a Vy opět začínáte vyhlížet 3. sérii. Musím uznat, že tvůrcům seriálu se podařilo s neuvěřitelnou šikovností, vytvořit stejně tak kvalitní krimi zápletku, jakou byla 1. série. A to jsme, i přes všechno to naše přehnané očekávání, nečekali. A na závěr nesmím opomenout herecké výkony, které byly v 2. sérii excelentní, a to v podobě Colin Farrell (jako Ray Velcoro), Taylor Kitsch (jako Vince Vaughn), Rachel McAdams (jako Ani Bezzerides) a Frank Samyon (jako Paul Woodrugh). Děkuji, že jsem u toho mohl být. Vřele mohu doporučit!

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Kultura:
Nejlepší filmy na HBO v češtině
TOP 100 Nejlepší vánoční filmy | Seznam vánočních pohádek
TOP 15 Nejlepší dětské filmy na Netflixu s českým dabingem | Dětské filmy
TOP 20 Nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu
Nejlepší seriály na Netflixu s českým dabingem

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x