Nejlepší investice aneb na čem se vyplatí nešetřit?

Wall Street (burza)
V životě máme každý mnoho příležitostí, kam investovat své peníze. Nebudu zde rozvíjet teorie pro vyšší vrstvu ve společnosti. Toto je příspěvek pro každého z nás – budu to brát tedy zeširoka. Někdo si kupuje cigarety, někdo knížky, někdo si koupí kolo, někdo rád chodí do kina, někdo zase do posilovny, někdo rád chodí do hospody a někdo raději kouká na širokoúhlou televizi. Každý má jinou představu, do čeho bude investovat – zda do sebe, do vzdělání, zda se bude starat o své zdraví, nebo do svých zlozvyků, někdo má rád zase pohodlí a to je pro něj nade vše. Jsme každý jiný a máme jiné priority. Jedna investice je ale pro každého z nás, dle mého názoru, velmi rozumná a pro každého potřebná a užitečná. Tato nejlepší investice se každému x-krát vrátí, i když si to možná v tuto chvíli či při pořízení neuvědomujete. Nechte se inspirovat, pokud Vás to zaujalo…. Jedná se o doporučení, které pramení pouze z mé vlastní dlouholeté zkušenosti. 

Co je tedy pro mne nejlepší investice?

     Zřejmě Vás vývoj celého tohoto příspěvku zaskočil – viděli jste název a čekali jste lákavé povídání o investičních možnostech. Bohužel, to Vás musím zklamat, ale ne tak úplně. Nejlepší investice nemusí být pouze ve škatulce „finanční„. Ti, co si myslí, že zde nenajdou ten „zlatý grál“, který zde hledali – čtěte dál, možná budete překvapeni, obzvláště pokud se necháte inspirovat tím, co se Vám zde snažím sdělit.


Návratnost této nejlepší investice je vysoká

Nejlepší investice | Postel
Ilustrativní foto: Nejlepší investice | Postel
     Tak, kde jsem to skončil… 🙂 Mezi nejlepší investice zcela jistě řadím kvalitní postel s kvalitní matrací. Nejedná se tedy o investici, která se Vám vrátí v podobě finanční návratnosti, ale spíše v duševní a fyzické (fyziologické) oblasti – což je z mé zkušenosti a z mého subjektivního názoru mnohem významnější. To vlastně znamená, že v konečném důsledku to vlastně může mít i paradoxně zásadní zásadní vliv na Vaše finance. Rozhodně přisuzuji této investici vysokou návratnost.

Uvažujte se mnou o této investici

     Pokud se dobře vyspíte, budete mít více energie, budete svěží, odpočatí a více optimističtí, více příjemní na své okolí i sami na sebe, budete více připraveni na dávku tlaku v práci, budete pracovat rychleji, překážky Vám nebudou brát tolik sil, prostě bude pro Vás den více slunečný 😉 Když to budu chtít lehce rozvinout, v té posteli často nespíte sami – může tam být i Vaše/Váš žena/muž,/přítel/přítelkyně, které/kterému se také značně zpříjemní život. A to nemluvím o dobře vyspaném dítěti.

     Navíc pokud si uvědomíte, že se do postele těšíte a kdykoliv budete spát jinde, než v té své postýlce, jste na správné cestě k tomu, abyste byli i v životě spokojení. Samozřejmě, že je to myšleno trošku nadnešeně, ale uvažujte se mnou. V posteli strávíte v průměru 6-9 hodin – což se rovná 1/3 dne. Tyto hodiny jsou pro mě tzv. nabíjecí. Jak se Vám v tuto velmi důležitou chvíli povede nabít, uvolnit se, zrelaxovat, dokonale se vyspat – dle toho se bude odvíjet zbytek dne (zbylé 2/3). Celou tu dobu budete čerpat pouze z té 1/3. Nezdá se Vám, že má tato investice jednu z největších návratností? 

Doporučení (tip)

     Mohu Vám vřele z vlastní zkušenosti doporučit, zapomeňte na molitany, a pokud máte nějakou starou rozvrzanou postel, kde je matrace proležená nebo si tak nějak vědomky/nevědomky uvědomujete, že ta postel není k tomu – kupte si novou postel a nebojte se do ní investovat! A nezapomeňte v prvé řadě na své děti, pak teprve jste na řadě Vy 😉 Místo molitanové matrace si kupte minimálně nějakou pěnovou, místo smrkové postele kupte postel z buku nebo z dubu, ať ta postel něco vydrží. Tato investice se Vám zcela jistě vyplatí – uvidíte sami!
 

Teď už nezbývá nic jiného, než popřát Vám dobrou noc nebo pohodový a ničím nerušený relax!

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Finance:
Léky na alergii | Výrazné rozdíly mezi cenami
Umělá inflace | Vysoké ceny | Nový ekonomický nástroj
Poštovní známky | Které známky kupovat? | Písmenové známky | Úspora
Kurz české koruny | Intervence ČNB | Konečně je tomu konec | Finance
Výhodnější a levnější dodávky elektřiny a plynu | Kolektivní aukce energií

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x