Kurz české koruny | Intervence ČNB | Konečně je tomu konec | Finance

příspěvek blogu „Kurz české koruny | Intervence České Národní Banky (ČNB)

Konečně byly intervence České Národní Banky (ČNB), alespoň prozatím ukončeny. Údajně se jedná o zbavování se deflace a nastartování inflace. Moc tomu nevěřím. Byl zde a bude něčí zájem, aby byla hodnota české koruny nízká. Pomáhalo to/bude pomáhat velkým investicím, které v České republice má mnoho zemí. Představte si, že zde stavíte továrny a máte zde levný lidský kapitál. Chtěli byste, aby hodnota české koruny posílila? Představte si, že jste obchodník. Vaše měna je Euro a najednou za Euro dostanete méně, než doposud, najednou Vás stojí zaměstnanci či investice všeobecně více Euro. Proč si to na chvíli nepodržet/nezajistit. Předpokládám, že existovala nějaká dohoda o udržení české koruny na určité úrovni. Něco za něco a ruka na to.


Kurz české koruny | Intervence České Národní Banky (ČNB)

Myslím si, že intervence skončily především proto, že už to nebylo udržitelné. 


Predikce plné nesmyslů

     Velice mě baví predikce, co se s českou korunou stane, poté, co byly intervence české koruny zastaveny. Slyšet, že se s kurzem české koruny zřejmě nic zásadního nestane, je pro mne velmi vtipné. Možná, že jsou tyto informace vypouštěny jen proto, aby nás ovlivnily. Nevím. Je to ale nesmysl. 

     Upřímně si myslím, že predikovat cokoliv je nemožné. Nevíme ani, co se stane zítra, natož za týden. Jak je možné predikovat něco, co se stane za x-let. Určitě se dá ale předpokládat něco reálnějšího, než to, že se koruna nehne z místa. Domnívám se, že koruna po pár třeba i zásadních výkyvech nahoru i dolů do několika málo let zvýší výrazně svoji hodnotu a nebude se jednat jen o pár procent. Jsme velmi dobře nastartovaná ekonomika a jsme srdcem Evropy. Logistika se rozmáhá a my jsme uprostřed. Máme šikovné ruce, jsme kreativní a poměrně chytří a ve světě se to o nás už ví. Pokud nepřijde nějaká okupace – doufám že ne, je to nezadržitelné – jsme na vzestupu a bude jen lépe. Rozhodně tímto článkem nedoporučuji bezhlavě investovat do české koruny. 


Co posílení koruny bude znamenat?

     Tzn. že za Euro dostanete méně Kč. Nebo naopak za Kč dostanete více Euro. Bude to příjemné. Cestování, stravování, nákupy, vše bude za hranicemi levnější. Bude více příležitostí k cestování – to je jasné 😉


Závěr

     Umělé omezování koruny bylo z mého pohledu „nesmyslné držení pokličky nad přetékajícím hrncem“. To je můj názor. Můžu si přečíst tisíce odborných názorů na danou tématiku, stejně mě to nepřesvědčí. Vždy jsou ty názory zaměřené jen na kousek koláče. Nikdy se nejedná o pohled makro v dlouhodobém měřítku a pohledu, co to přinese lidem. Ano, možná intervence pomáhaly exportu, ale co ostatní pohled na věc. Když někde pomůžete, někde musíte ubrat. Když něco omezujete ve svém růstu, něco co by mělo žít svým vlastním životem (s menšími zásahy), vždy je to poloprázdné gesto. Vždy to z nějakého pohledu můžete vysvětlit a může se to jevit jako dobrá strategie. S nadhledem/z pohledů ze všech stran, to bylo liché. Ale snad je to už minulostí. Síla naší ekonomiky snad postupem let ukáže, kde je pravda.


Upgrade 07.04.2017

Hodnota kurzu české koruny 03/2017

Rád bych ještě doplnil, že se ČNB snažila udržet hodnotu české koruny na 27 Kč za euro.


Další myšlenky

     Intervence trvaly od 11/2013 – 03/2017. Chápu menší zásahy – centralizace musí občas být – proč ale 3 roky a 4 měsíce? Jsem si jistý, že je vhodnější, když si kurz žije svým životem. To je jako, když chcete někoho převychovat a říkat mu, co musí dělat, i když mu to není vlastní. Bude se trápit, stejně se nakonec projeví jeho vlastní já. Ten negativní efekt je v tom, že tím utrpí určité ztráty, kterým bylo možné se vyhnout. 

     Opět jsem dnes slyšel další pozitivní účinky těchto intervencí. Je to úsměvné, je jich už tolik, až se z toho točí hlava. Naše ekonomika je v rozkvětu, ale není to způsobené intervencemi. Tento rozkvět byl nevyhnutelný. Není možné to přisuzovat tím, že je ministr financí šikovný, nebo tím, že byly vhodně zvoleny intervence. Oba mohly mít určitý vliv, ale jsem si jistý, že by rozkvět byl i bez intervencí – navíc hodnota české koruny by odpovídala realitě, nikoliv zkreslené hodnotě. Hodnota české koruny byla dlouhodobě udušená/omezovaná. Proč dusit něco, co má žít svým vlastním životem. No, nějaký důvod to mělo, ale nejednalo se o blahobyt občanů České republiky. Nešlo o lidi. Spíše to přičítám tomu, že to mělo pomoci zemím evropské unie, které u nás mají velké investice. Nemohu si pomoci, nevidím v tom jiný zájem. 


Upgrade 13.06.2017

Hodnota kurzu české korun 06/2017

     V měsíci červnu došlo k očekávanému posílení české koruny na 26 Kč za euro. Tzn. že česká koruna posílila. Zaplatíme o 1 Kč méně za 1 Euro.

     Zatím koruna trochu posílila. Hodně se to komentuje. Mnoho lidí je velmi překvapeno. Je to ale jen něco nevyhnutelného. Z mého pohledu se stále jedná o pouhých pár procent. Postupem času dojde k výraznému posílení české koruny. Bude se spíše jednat o desítky procent. Ale je mi jasné, že bez výrazných výkyvů a velmi dlouhodobě náročného vývoje se to neobejde. Baví mě ty mediální hrátky, kde se toho tolik píše a ve skutečnosti to postrádá smysl. Vždy bude existovat predikce, kterou můžete podepřít nějakým argumentem – pravda je ale jen jedna. Kdo tomu vlastně rozumí? Tak by měla znít Vaše otázka. Já Vám na to rád odpovím. Většinou ten, co si to nechá pro sebe.  


Upgrade 05.07.2017

Nenakupujte Euro | Nenechte se zlákat informacemi z médií

     Pokud uvažujete kvůli krátkodobému pozitivnímu vývoji, tj. momentálnímu posílení české koruny vůči euro, o nákupu eura (větší prostředky), nedělejte to! Česká koruna bude ještě dlouho posilovat. Opět upozorňuji, že to bude s velkými, třeba i dlouhodobými výkyvy (fluktuacemi). Nakonec to ale stejně dopadne tak, jak jsem hned v úvodu předpokládal. 


Upgrade 06.02.2022

Hodnota korunu posílila přesně dle mého odhadu 1 Euro = 24-25 Kč

Přesně, jak jsem předpokládal, kurz koruny bude posilovat a nemyslím si, že to skončí na této hodnotě. Půjdeme k 20 Kč na Euro, jen to bude chvíli trvat a s velkými výkyvy, jak je v dnešní propojené globalizované době běžné.


Upozornění: Opět se jedná o příspěvek do mého blogu. Respektujte můj názor a já rád budu respektovat Váš. Tento názor jsem napsal během 30 minut. Žádné opravy, úpravy – zřejmě bude pár chyb. Děkuji za pochopení. Výše uvedené řádky jsou pouze mým názorem – nejedná se o žádný návod na investování. Pokud se rozhodnete investovat, berte vždy v potaz ten fakt, že se jedná o Vaše rozhodnutí. Za Vaše rozhodnutí nenesu žádnou odpovědnost. Odpovědnost za svá rozhodnutí nese vždy čtenář sám.Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] čas se přizpůsobitCOVID – oteplováníÚplný zákaz kouření v restauracích | AbsurditaKurz české koruny | Intervence ČNBSport především o […]