Krize na Ukrajině | Kolektivní jednání | Samův blog

Fotografie dětských rukou a rukou dospělého držící bílou holubičku z papíru na světle modrém pozadí pro článek Krize na Ukrajině - Kolektivní myšlení
Domů » Ostatní » Myšlenky | Úvahy » Krize na Ukrajině

Jsem naprosto přesvědčený, že je člověk v jádru pouze dobrý. To, co se děje na Ukrajině, k tomu se nechci vůbec vyjadřovat. Jedné věci jsem si ale všiml. Dochází ke zvláštnímu jevu, který podle mého nemá obdoby v naší historii. Díky globalizaci, která nás v mnohém spojuje, došlo a dochází v dnešních dnech k tomu, čemu říkám kolektivní jednání (myšlení/chování).

Krize na Ukrajině | Kolektivní jednání (myšlení)

Co tím vlastně myslím? Pokud je má hypotéza správná a já myslím, že ano, lidé jsou v jádru dobří, a to obecně všichni, kromě nějakých výjimek. V současnosti dochází ke krizi na Ukrajině a okolo ní. Neřeším, kdo ji vyvolal, a nebo čím byla způsobena. Ale čeho si všímám je to, že lidé díky novým technologiím se začínají přibližovat „kolektivnímu jednání“ či myšlení.  

Nejsilnější zbraň

Je to něco, s čím obě strany úplně nepočítaly. Kolektivní jednání (myšlení) bude ta nejsilnější hybná zbraň, která ovlivní celé dění a usměrní krizi správným směrem. Děje se bezpráví, a to lidé v dnešní době, protože jsou v jádru dobří, nesnesou dlouhodobě. Celé je to umocněné tím, že máme technologie, které nás propojují. Sice se můžou obě strany snažit je ovlivňovat – my ale nechceme, aby někdo trpěl. 

Jsem přesvědčený, že toto kolektivní jednání či myšlení (chování) bude narůstat, bude intenzivnější. Čím více budeme propojeni, tím více budeme schopni ovlivňovat tyto nesmyslné hrátky o moc. Je potřeba dát si pozor – protože jsme také NÁCHYLNĚJŠÍ LŽÍM, ale pevně věřím tomu, že nakonec se k pravdě dostaneme. S narůstajícím pokrokem, budeme vždy blíže pravdě, než kdy jindy. 

Budoucnost ne tak vzdálená

Ve skutečnosti v budoucnu dojde k tomu, že už nikdo nebude řešit, kde má hranice západ a kde hranice východ. Proto z mého pohledu celá situace postrádá na logice a smyslu. Nebude žádné Rusko, žádná Evropa, žádné USA či Čína. Vše bude propojené a v každém kontinentu se národy promíchají. Už tu nebude, kdo by bojoval proti komu. Já vím, to je běh na dlouhou trať, ale naše kolektivní myšlení (jednání) to může celé urychlit. Všechny strany by se spíše měli začít starat o to, abychom tu mohli žít. Zatím to vypadá tak, že tu zůstane příroda, bez nás. A bude jí lépe, to je zřejmé dle současné situace. 

Covid a krize na Ukrajině

Čeho zajímavého si všímám, je také fakt, že když přijde celosvětová krize – jako byl covid a nebo nynější krize na Ukrajině, dochází mezi lidmi k většímu sbližování či vážení si sebe sama vzájemně. Najednou není jiná národnost v zemi takovou překážkou. Máme jiné starosti a jiné nepřátelé. A to tak ve skutečnosti je – i bez těchto krizí – jen to lidem nedochází. Tyto krize nás posouvají o úroveň výš.

Oteplování, hladomor, vymírání fauny a flóry, vztahy a pravda

Pokud výrazně nezabereme ve směru synergie s přírodou, obávám se katastrofálních důsledků. Je třeba již dnes pochopit, že jediný nepřítel, který zde je, jsme my samotní. Těmito hloupými rozmíškami mezi sebou – sami sobě kopeme hrob. Jsem si jist, že naše ega zůstanou zapomenuta. Pak budeme bojovat o přežití. Příroda nás zavrhne a už tu pro nás nezbude místo a já se tomu bohužel nebudu divit. 

Co bychom měli řešit je oteplování, hladomor, záchrana fauny a flóry (zastavit její vymírání), žít více v synergii s přírodou, zastavení spotřebitelského běsnění a neudržitelného  rozmnožování lidské populace. Naše planeta je vše, co máme. Vůbec se podle toho nechováme a ani nechceme. Dovolená je důležitější než naše ovzduší. Jsme pohodlní a zapomínáme na tradiční hodnoty. Rodina, vztahy, přátelství, život, radost, pravda.  Musíte změnit svůj přístup, přístup svých dětí, jedině tak se to změní. Každý musí začít u sebe. 

Bližší informace o válce na Ukrajině na Českém Rozhlase.

Může vás také zajímat:

Autorská práva | Omezování kultury 
COVID – je čas se přizpůsobit
COVID – oteplování
Úplný zákaz kouření v restauracích | Absurdita
Kurz české koruny | Intervence ČNB
Sport především o pěnězích

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Lidé:
Vysoký krevní tlak z pití kafe
Jak na zánět prstu ruky | Rada bez obalu | Zdraví
Výchova sourozenců | Děti | Funkční metoda
K čemu jsou červené koule na drátech elektrického vedení nad silnicemi?
Rýma a její hlavní příčina | Zdraví | Rady ze života

Jiří Samuel

Jsem admin a koordinátor pro magazín radyzezivota.cz. Byla a je to pro mě velká výzva postavit tento web na zelené louce a neustále jej posouvat dál. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x