Krize na Ukrajině | Kolektivní jednání | Samův blog

Home » Vše » Krize na Ukrajině

Jsem naprosto přesvědčený, že je člověk v jádru pouze dobrý. To, co se děje na Ukrajině, k tomu se nechci vůbec vyjadřovat. Jedné věci jsem si ale všiml. Dochází ke zvláštnímu jevu, který podle mého nemá obdoby v naší historii. Díky globalizaci, která nás v mnohém spojuje, došlo a dochází v dnešních dnech k tomu, čemu říkám kolektivní jednání (myšlení/chování).

Krize na Ukrajině | Kolektivní jednání (myšlení)

Co tím vlastně myslím? Pokud je má hypotéza správná a já myslím, že ano, lidé jsou v jádru dobří, a to obecně všichni, kromě nějakých výjimek. V současnosti dochází ke krizi na Ukrajině a okolo ní. Neřeším, kdo ji vyvolal, a nebo čím byla způsobena. Ale čeho si všímám je to, že lidé díky novým technologiím se začínají přibližovat „kolektivnímu jednání“ či myšlení.  

Nejsilnější zbraň

Je to něco, s čím obě strany úplně nepočítaly. Kolektivní jednání (myšlení) bude ta nejsilnější hybná zbraň, která ovlivní celé dění a usměrní krizi správným směrem. Děje se bezpráví, a to lidé v dnešní době, protože jsou v jádru dobří, nesnesou dlouhodobě. Celé je to umocněné tím, že máme technologie, které nás propojují. Sice se můžou obě strany snažit je ovlivňovat – my ale nechceme, aby někdo trpěl. 

Jsem přesvědčený, že toto kolektivní jednání či myšlení (chování) bude narůstat, bude intenzivnější. Čím více budeme propojeni, tím více budeme schopni ovlivňovat tyto nesmyslné hrátky o moc. Je potřeba dát si pozor – protože jsme také NÁCHYLNĚJŠÍ LŽÍM, ale pevně věřím tomu, že nakonec se k pravdě dostaneme. S narůstajícím pokrokem, budeme vždy blíže pravdě, než kdy jindy. 

Budoucnost ne tak vzdálená

Ve skutečnosti v budoucnu dojde k tomu, že už nikdo nebude řešit, kde má hranice západ a kde hranice východ. Proto z mého pohledu celá situace postrádá na logice a smyslu. Nebude žádné Rusko, žádná Evropa, žádné USA či Čína. Vše bude propojené a v každém kontinentu se národy promíchají. Už tu nebude, kdo by bojoval proti komu. Já vím, to je běh na dlouhou trať, ale naše kolektivní myšlení (jednání) to může celé urychlit. Všechny strany by se spíše měli začít starat o to, abychom tu mohli žít. Zatím to vypadá tak, že tu zůstane příroda, bez nás. A bude jí lépe, to je zřejmé dle současné situace. 

Covid a krize na Ukrajině

Čeho zajímavého si všímám, je také fakt, že když přijde celosvětová krize – jako byl covid a nebo nynější krize na Ukrajině, dochází mezi lidmi k většímu sbližování či vážení si sebe sama vzájemně. Najednou není jiná národnost v zemi takovou překážkou. Máme jiné starosti a jiné nepřátelé. A to tak ve skutečnosti je – i bez těchto krizí – jen to lidem nedochází. Tyto krize nás posouvají o úroveň výš.

Oteplování, hladomor, vymírání fauny a flóry, vztahy a pravda

Pokud výrazně nezabereme ve směru synergie s přírodou, obávám se katastrofálních důsledků. Je třeba již dnes pochopit, že jediný nepřítel, který zde je, jsme my samotní. Těmito hloupými rozmíškami mezi sebou – sami sobě kopeme hrob. Jsem si jist, že naše ega zůstanou zapomenuta. Pak budeme bojovat o přežití. Příroda nás zavrhne a už tu pro nás nezbude místo a já se tomu bohužel nebudu divit. 

Co bychom měli řešit je oteplování, hladomor, záchrana fauny a flóry (zastavit její vymírání), žít více v synergii s přírodou, zastavení spotřebitelského běsnění a neudržitelného  rozmnožování lidské populace. Naše planeta je vše, co máme. Vůbec se podle toho nechováme a ani nechceme. Dovolená je důležitější než naše ovzduší. Jsme pohodlní a zapomínáme na tradiční hodnoty. Rodina, vztahy, přátelství, život, radost, pravda.  Musíte změnit svůj přístup, přístup svých dětí, jedině tak se to změní. Každý musí začít u sebe. 

Bližší informace o válce na Ukrajině na Českém Rozhlase.

Může vás také zajímat:

Autorská práva | Omezování kultury 
COVID – je čas se přizpůsobit
COVID – oteplování
Úplný zákaz kouření v restauracích | Absurdita
Kurz české koruny | Intervence ČNB
Sport především o pěnězíchPokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments