Jak očistit jablko a hrušku? | Pojďme si zpříjemnit konzumaci jablka! | 1.díl

Pravidelnou konzumací čerstvého ovoce můžete posilovat své zdraví i zdraví svých nejbližších. A pokud právě Vy patříte mezi pravidelné konzumenty jablíček či hrušek a nebo se mezi ně chystáte, připravil jsem pro Vás běžnou metodu (níže) – „Jak očistit jablko (hrušku)“, která Vám usnadní přípravu těchto užitečných plodů.


Jak očistit jablko a hrušku? | Pravidelná konzumace ovoce

     Postup, který je níže ilustrován na jablku, je možné použít i na hrušce. Hruška je obecně na čištění méně náročná, neboť odpadu, který jsme zvyklý z tohoto druhu ovoce je méně, než v jablku. Rozdíl je z mého pohledu zejména v tom, že jablko navíc obsahuje kolem prostoru s jadérky ostřejší slupku, která je také potřeba odstranit, neboť je nepříjemná při konzumaci. 


Zbavte se nepříjemných slupek v buchtách nadobro 

     Určitě se Vám již stalo, že jste při konzumaci jablečného štrúdlu zažili nepříjemný pocit, že koušete něco, co je hůře stravitelné, než pouhá dužnina. To se stává velmi často, kdy se při zpracování jablek strouhá až k prostoru jadérek, což je příliš do hloubky, protože se přitom nastrouhá i tato ostřejší slupka. Někdo je na to citlivý, někdo si toho ani nevšimne. Já se tomu nepříjemnému pocitu, že lovím nějakou slupku mezi zuby raději vyhýbám 😉 V podstatě stačí nestrouhat jablka tak hluboko – k tomu není potřeba návodu na odstranění ohryzku. Jen je potřeba dát si na to pozor.Neefektivní postup

     Postupy, kdy se jablko postaví pupíkem na prkénko a střed jablka odstraňuje x-stejnými řezy kolem středu jablíčka, velmi často neodstraní tyto slupky. Je to sice rychlá metoda, jablko tím ale nezbavíte všech odpadů. I když poslední dobou je otázkou, zda je smysluplné, jadérka, ať už jablek či hrušek či jakéhokoliv ovoce, považovat za odpad. Zaznívají názory, že jadérka bývají často významným zdrojem vitamínů, které v samotné dužnině očištěné od odpadů, nejsou v tak hojné míře a nebo vůbec zastoupena.  


Očištění jablka od nečistot a slupek | To nejlepší z jablíčka

    Jablíčko očistíme od dužniny kolem prostoru stopky a pupíku. Tím se zbavíme nečistot (částečně), které jsou do jablka zanášeny prachem či různými postřiky. Umytím jablka se této špíny nezbavíme. Očištěním jablka od ohryzku předejdeme nepříjemným pocitům při setkání s tvrdými slupkami při konzumaci čerstvých jablíček. Ideální využít při přípravě jablíček pro děti nebo pro starší osoby, které mají problémy se zubními implantáty. Nebo pro kohokoliv, kdo nemá rád překvapení 😉 Postup přikládám viz níže. Zbude nám pouze to nejlepší, co nám naše nejčastěji konzumované ovoce v českých domácností může dát. 


Zakousněte se do zdraví

    V odborné literatuře se často doporučuje jíst alespoň 1 jablko (střední, velké) denně, a to především pro jeho příznivé účinky na imunitu, vliv na odolnost proti stresu, antioxidační účinky, čistění střev a posílení dásní
 
Celé jablíčko
Foto: Celé jablíčko
Rozkrojíme na 1/2
Foto: Rozkrojíme na 1/2
Odstraníme rohy stopek a pupíků řezem zleva i zprava
Foto: Odstraníme rohy stopek a pupíků řezem zleva i zprava
Zbyde jen takový 3D trojúhelník :)
Foto: Zbyde jen takový 3D trojúhelník 🙂
Odřízneme všechny
Foto: Odřízneme všechny
Půlky rozkrojíme na 1/4
Foto: Půlky rozkrojíme na 1/4
Stejným způsobem odřízneme ohryzky
Foto: Stejným způsobem odřízneme ohryzky
Jak vidíte, jsou to minimální ztráty ;)
Foto: Jak vidíte, jsou to minimální ztráty 😉


Dobrou chuť!
Foto: Dobrou chuť!

Zajímavé video na youtube

Někdo smazal na youtube video pána, který uměl snad nejrychleji na světě oloupat jablko. Jako náhradu Vám sem dávám neuvěřitelné krájení melouna – to stojí za zhlédnutí.

Video: Jak očistit velmi rychle meloun? (Amazing cutting. Watermelon high speed. , Zdroj: youtube.com, Author:  Daniel Parra. 


Dobrou chuť a užijte si to!


P.S.: Již pro Vás připravuji 2. díl na téma „Jak očistit papriku?„. 


Poslední aktualizace dne 08. 07. 2018.

(303)Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!

Zabere Vám to pár sekund, přitom pro nás je to obrovská motivace. 


Dejte nám like a sdílejte nás na Facebooku


Sdílejte nás i na ostatních sociálních sítí (postranní panel nalevo)


Děkujeme za jakoukoliv formu podpory!


Mohlo by Vás zajímat - 5 top článků na Rady ze života:


1) Křemelina

Křemelina | Přírodní detox | Pryč s parazity! | Zdraví


2) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)Zdravé žvýkání bez éček | Bez zdraví škodlivého aspartamu | Zdraví


3) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví


4) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ | Zdraví


5) Knihy pro děti (2-5 let) - Jak naučit barvy hrou? 

Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4 roky) | Děti

 


Hlavní strana     Dům | Domácnost     Finance     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     Ostatní     Kraťasy     Vše


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Sledujte nás

Jiří Samuel

Jsem admin a koordinátor pro magazín radyzezivota.cz. Byla a je to pro mě velká výzva postavit tento web na zelené louce. Veškeré aktivity si dělám sám, teď už vím, že je to neudržitelné - to jsem ale na začátku nevěděl. Člověk se neustále vyvíjí. Proto budu časem rozšiřovat tým našeho magazínu, o lidi kteří ví, co dělají, a dělají to s radostí a vervou. Mám radost, že moje žena přispívá do kategorie Bezlepkové recepty. Baví mě psát články, příspěvky, tweety, tvořit, učit se novým věcem, jako pro měl byla a stále je tvorba stránek, SEO marketing, linkbuilding, propojování webu se sociálními sítěmi, Google Analytics, do budoucna AdSense, časem možná AdWords, apod. Je skvělé, když sami zjistíte, jak zvýšit hodnotu stránek, když o tom nikdo nepíše. Je to tvůrčí činnost a pro mě můj největší koníček, který bych rád přetavil do práce na plný úvazek. Nemám potřebu nechávat si své letité zkušenosti pro sebe, chci se o ně podělit. Největší radost mi dělá dobrá zpětná vazba.
Jiří Samuel
Sledujte nás