Jak očistit jablko a hrušku? | Pojďme si zpříjemnit konzumaci jablka! | 1.díl

Jak očistit jablko?

Pravidelnou konzumací čerstvého ovoce můžete posilovat své zdraví i zdraví svých nejbližších. A pokud právě Vy patříte mezi pravidelné konzumenty jablíček či hrušek a nebo se mezi ně chystáte, připravil jsem pro Vás běžnou metodu (níže) – „Jak očistit jablko (hrušku)“, která Vám usnadní přípravu těchto užitečných plodů.


Jak očistit jablko a hrušku? | Pravidelná konzumace ovoce

     Postup, který je níže ilustrován na jablku, je možné použít i na hrušce. Hruška je obecně na čištění méně náročná, neboť odpadu, který jsme zvyklý z tohoto druhu ovoce je méně, než v jablku. Rozdíl je z mého pohledu zejména v tom, že jablko navíc obsahuje kolem prostoru s jadérky ostřejší slupku, která je také potřeba odstranit, neboť je nepříjemná při konzumaci. 


Zbavte se nepříjemných slupek v buchtách nadobro 

     Určitě se Vám již stalo, že jste při konzumaci jablečného štrúdlu zažili nepříjemný pocit, že koušete něco, co je hůře stravitelné, než pouhá dužnina. To se stává velmi často, kdy se při zpracování jablek strouhá až k prostoru jadérek, což je příliš do hloubky, protože se přitom nastrouhá i tato ostřejší slupka. Někdo je na to citlivý, někdo si toho ani nevšimne. Já se tomu nepříjemnému pocitu, že lovím nějakou slupku mezi zuby raději vyhýbám 😉 V podstatě stačí nestrouhat jablka tak hluboko – k tomu není potřeba návodu na odstranění ohryzku. Jen je potřeba dát si na to pozor.


Neefektivní postup jak očistit jablko

     Postupy, kdy se jablko postaví pupíkem na prkénko a střed jablka odstraňuje x-stejnými řezy kolem středu jablíčka, velmi často neodstraní tyto slupky. Je to sice rychlá metoda, jablko tím ale nezbavíte všech odpadů. I když poslední dobou je otázkou, zda je smysluplné, jadérka, ať už jablek či hrušek či jakéhokoliv ovoce, považovat za odpad. Zaznívají názory, že jadérka bývají často významným zdrojem vitamínů, které v samotné dužnině očištěné od odpadů, nejsou v tak hojné míře a nebo vůbec zastoupena.  


Očištění jablka od nečistot a slupek | To nejlepší z jablíčka

    Jablíčko očistíme od dužniny kolem prostoru stopky a pupíku. Tím se zbavíme nečistot (částečně), které jsou do jablka zanášeny prachem či různými postřiky. Umytím jablka se této špíny nezbavíme. Očištěním jablka od ohryzku předejdeme nepříjemným pocitům při setkání s tvrdými slupkami při konzumaci čerstvých jablíček. Ideální využít při přípravě jablíček pro děti nebo pro starší osoby, které mají problémy se zubními implantáty. Nebo pro kohokoliv, kdo nemá rád překvapení 😉 Postup přikládám viz níže. Zbude nám pouze to nejlepší, co nám naše nejčastěji konzumované ovoce v českých domácností může dát. 


Zakousněte se do zdraví

    V odborné literatuře se často doporučuje jíst alespoň 1 jablko (střední, velké) denně, a to především pro jeho příznivé účinky na imunitu, vliv na odolnost proti stresu, antioxidační účinky, čistění střev a posílení dásní


 
 
 
 

Zajímavé video na youtube

Někdo smazal na youtube video pána, který uměl snad nejrychleji na světě oloupat jablko. Jako náhradu Vám sem dávám neuvěřitelné krájení melouna – to stojí za zhlédnutí.

Video: Jak očistit velmi rychle meloun? (Amazing cutting. Watermelon high speed. , Zdroj: youtube.com, Author:  Daniel Parra. 


Dobrou chuť a užijte si to!


P.S.: Již pro Vás připravuji 2. díl na téma „Jak očistit papriku?„. 

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Jídlo (s lepkem):
Seznam jídel | Co budu dnes vařit? | Pomocník
Pšenično žitný chléb z domácí pekárny | Pečivo | Domácí chléb | Jídlo
Jak obalovat řízky? | Snadno a rychle bez nepořádku | Pomocník do kuchyně
Domácí žitný chléb | Křupavé pečivo z domácí pekárny | Zdravější chléb
Okurkový salát s cibulí | Univerzální nálev | Už nebude pálit žáha! | Jídlo

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x