Hudební videoklipy | TOP | Co mě zaujalo? | Co byste měli vidět i slyšet?

Kanál Rady ze života na youtube

Hudební videoklipy

Občas objevím hudební videoklip, který se mi „zaryje pod kůži“. Někdy mám sto chutí se o tom s někým podělit, aby tu krásu a talent, a třeba i shodu náhod viděl také – chci na to upozornit. A tak jsem založil do rubriky Kraťasy i „hudební videoklipy“ – můj top checklist. 


Hudební videoklipy | Inspirace – Printscreens

     Hudební videoklipy bezesporu mění svět hudby, dochází k velmi výraznému boomu videoklipu. Kdo nemá videoklip, jakoby nebyl. Zpěváci či skupiny se předhání, kdo bude mít výraznější a nezapomenutelný klip. Často už to není ani moc o hudbě (např. extrémní odhalování nebo klipy jen za účelem upozornění na sebe), ale o dobrém scénáři a marketingu, režii, reklamě, módě. Trochu mi to vadí ve chvíli, kdy se na úkor přebarvenosti a přehnané výraznosti vytrácí hudba samotná. Hudba by měla být základ a pak to doladit „třpytkami“ – to už je věc, která k tomu v dnešní době patří. Pro mě je ideální skloubení obou věcí.

     Rád bych Vám ukázal pár mých tipů – které mě dostaly, a které si rád pustím znovu a znovu …. Pořadí je vskutku naprosto neplánované a asociativní – na co si nejprve vzpomenu – to bude v pořadí jako první. Zcela jistě to neznamená, že je to můj nejlepší tip. Berte každý tip, který zde časem naleznete, za klip, na který se rád podívám a poslechnu si jej s určitou radostí, která mě neomrzela a neomrzí. Začneme třeba českou účastí Marty Jandové na videoklipu „Halt Dich an mir fest“ skupiny Revolverheld. Němčina není moc znělý jazyk, ale někde to prostě nevadí 😉


Doporučuji sluchátka v zájmu zachování kvality zvuku

sluchátka     Pro lepší poslech hudby doporučuji použít minimálně sluchátka, lépe kvalitní sluchátka. Hudba ztrácí kvalitu virtuálním publikováním – nenechávejte to pouze na reproduktorech umístěných v noteboocích či tabletech/mobilech/apod. Pokud máte lepší možnosti než sluchátka, využijte jich!


14.10.2018

Kanál Rady ze života – aktuální klipy


Přihlašte se níže jako odebíratel (subscriber)!

Neuteče Vám žádný klip, který nás zaujal!


 

14.10.2018

12. Alice Merton – No Roots

 

Krásný rytmus, pod nehty vlezlá melodie, v kombinaci s krásnou Alice Merton s výrazným hlasem – není co řešit.


17.06.2016

11. Hayley Kiyoko – Girls Like Girls

     Jednoduchost textu a přitom jasná myšlenka společně se scénářem a dobře udělaným videoklipem jsou předností této 11. ochutnávky kterou Vám chceme na youtube doporučit. 


15.06.2016

10. S hudbou Vesmírnou – JE NÁM TEPLO!

     Především vtipný, energický, originální, náladu přinášející, s klavírem, dokonce slovensko-český hudební videoklip. Zabodovali také tím, že jsou volně stažitelní a dělají to pro radost a pomáhají! Bez reklamy. Děkujeme za tu krásnou náladu a radost, kterou dáváte!

     Další hudební videoklipy od Hudby Vesmírné (je jich více, jen pár vzorků): JE NÁM ZIMA?Pocta VodeČo chladnička dáHovering SongOzaj ty vieš???.


14.06.2016

9. Jessie Ware – Wildest Moments

     Krásná hudba i text. Když něco podobného ošperkujete ještě nádhernou ženou, je velmi osobní videoklip zážitkem. Není potřeba, aby kolem lítaly helikoptéry, aby zde pózovali polonahé ženy nebo svalnatě dokonalí muži. Není potřeba investice v řádech milionů, aby klip přinesl desetinásobek. Spíše hledám kvalitu než kvantitu – o tom zde píši. Počet shlédnutí na youtube jen málokdy napovídá o kvalitě, toto je jen dalším důkazem. Koukněte i na další kousek – stojí zato Jessie Ware – Say You Love Me.


10.06.2016

8. Coldplay – Up&Up

     Již známá klasika v podobě skupiny Coldplay. Poslední dobou vnímám její velmi povedené kousky jak po hudební stránce, tak po filmové. Hudba se Vám dostává pod kůži, ani se nemusíte dívat na videoklip. Když se ale na něj podíváte, chcete se dívat znovu – velmi dobrá volba režie od Vania Heymann a Gal Muggia. Při kochání se videoklipem vkládáte podvědomě tu krásnou hudbu do sebe hlouběji a hlouběji. Skupina Coldplay překvapila! Včetně práce Heymann a Muggia! Děkuji, budu se dívat tak dlouho, dokud záznam na youtube nezačne vydávat nelibé zvuky 🙂 Jako na gramofonové desce 😀 Ne, počkat, ono je to digitální zvuk – tak to se můžu dívat až do své smrti – snad…. 

     Za poslední dobu se mi líbí ještě tento kousek – vyzkoušejte, pokud jste ještě neslyšeli/neviděli – A Sky Full Of Stars – i když to dost pochybuji, že to mohlo někomu utéct. Ale kdyby přeci – koukněte 😉

     Ještě abych nezapomněl. Nedávno jsem viděl Chrise Martina s Jamesem Cordenem v The Late Late Show with James Corden. Koukněte na Chris Martin Carpool Karaoke. Hrozně se mi líbilo – jak působil. Pokud je tak příjemný i ve skutečném životě, je to velký sympaťák.


18.05.2016

7. Broods – Free 

     Velmi jednoduchý komentář – S….E….X….Y….. Nepovažuji to za žádné pohoršování, jen označení faktu, že zpěvačka skupiny Broods je v tomto klipu svojí přirozeností a tanečním projevem velice přitažlivá (dokonalý rytmus). Nejde jen o toto jedno slovo, které mě automaticky napadá. Klip i hudbu a zejména opakovatelnost pod nehty se vkrádající považuji u skupiny Broods za velmi přitažlivou. U mnoha rádoby hvězd (zpěvaček) jsem za poslední dobu nepovažoval se o tom zmiňovat, ale u videoklipu Free je tento popis jednoznačný. Cítím z klipu velký potenciál, může být čistě subjektivní – ale nemyslím si – uvidíme za 2 roky 😉 Dnes dne 18.05.2016 má tento klip 804.565x shlédnutí. 

     Ještě bych se rád zmínil o dalších kouscích, které si rád pouštím, a to: BridgesNever Gonna Change a Mother &  Father. Dobrý poslech a relax všem!


12.05.2016

6. Jaku Ondra – On the Menu

     Abych na to nezapomněl, vkládám dnes do třetice všeho dobrého. Zajímavý klip – nevšední – syrový. Hezká angličtina, kytara. Je to skutečně to, co zažil v běžném životě? Je to vůbec Čech? Zní mi tyto 2 otázky v hlavě. A ta fistulka – ta je luxusní. Snad bude co nejdříve další kousek. Pěkné! Další klip Malý princ mi odpověděl na jednu z otázek – je to Čech. 


5. Pekař – Bůh

Pro mě velmi zajímavý objev v podobě Pekaře. Má výraz, zajímavý hlas, umí tančit a rozhodně i hrát, k tomu vyvážený text a ještě český.

Další klipy Za Tebou, Tančím , Bohyně – stojí zato. Každý je jiný a má svoje. Asi má slabost pro tu kytaru – nevím 🙂


4. Summer All Stars – Léto lásky ft. Slza (hudební videoklipy)

     Nemohl jsem tento klip opomenout a nepublikovat na něj odkaz. Složení Chinaski + Xindl X + Slza + Meky Žbirka + Jelen = Léto lásky. K tomu není co dodat, možná jen fakt, že se lééééto blíííížííííí. A fesťáky s ním. 


22.04.2016

3. Slza – Fáze pád (Petr Lexa a Lukáš Pudil)

Copy of Slza - Fáze Pád (Lexa a Bundil) | Hudební videoklipy
Slza – Fáze Pád (zpěv Petr Lexa a kytary Lukáš Pudil), Zdroj: youtube.com, skupinaslzaVEVO

     Jednoznačně zde vyniká velice podařený klip, který má velký potenciál ve sledovanosti. Stejně jako jsem očekával nebývalou sledovanost u videoklipu Nafrněná od Barbory Polákové, stejně tak tomu bude i zde. K podařenému videoklipu přidáte sympatický hezký obličej i hlas v podobě Petra Lexy a je vystaráno. Videoklip obsahuje tradiční české prvky v podobě našich krojů (velké kulturní plus), klasické české prostředí – žádné umělotinky – přesně tak – jak to má být. K tomu všemu ještě tvůrci přidali úžasný český humor, kterému se člověk nemůže nesmát po celých 3:56 min. a ještě dlouho poté.

     Když jeden z řezníků odstrčí pupkem Petra; když další z řezníků ukazuje prstem (ne celým); když Petr tancuje před svojí vysněnou pihatou rusovláskou v kulturáku – ten její úsměv jako reakce na jeho dvoření; když si jeho Kačenka stoupne a on zjistí, že je minimálně o hlavu menší než ona; když dostane facku, probudí se a autenticky vypasený řezník mu oznámí: „Na Kačenku nám nesahej, jasný?“; ten pohled Lexy a ta obnošená kšiltovka s trapně dlouhým kšiltem – to jsou skvělé momenty tohoto videoklipu. Za mě opět velká pochvala celého realizačního týmu i toho kdo to vymýšlel. Jen prosím dál, pokračujte! Těšíme se na další hudební videoklipy!


Petr Lexa v show Jana Krause 30.03.2016 a píseň Celibát | Hudební videoklipy
Píseň Celibát – zpěv Petr Lexa, hraje skupina Slza – Show Jana Krause 30. 3. 2016, Zdroj: youtube.com, Show Jana Krause

     Menší vsuvka v podobě vystoupení Petra Lexy v mém oblíbeném pořadu – Show Jana Krause – v podobě písně Celibát. Zpěv Petr Lexa, hraje skupina Slza, Show Jana Krause 30. 3. 2016. Měl jsem pocit, že Petr lehce imituje Richarda Krajča, ale jak jsem jej více naposlouchal, už si to nemyslím. Youtuber (Hoggy), respektive Petr Lexa má v českém prostředí, kde je velký nedostatek větších hvězd velký potenciál. Zpěv zvládá na živo na jedničku, a to se cení. Text i hudba velmi povedené – poslech jsem si užil. Děkuji.

     Ještě odkaz na originál na youtube zde


18.03.2016

2. Revolverheld feat. Marta Jandová – Halt Dich an mir fest

Revolverheld feat. Marta Jandová | Halt Dich an mir fest | Hudební videoklipy
Revolverheld feat. Marta Jandová | Halt Dich an mir fest | Zdroj: youtube.com, RevolverheldVEVO

     Velmi hezky k sobě ty dva hlasy ladí, text má hloubku a velmi příjemně se to poslouchá, a to i opakovaně. Tento klip je příkladem toho, že není nutné vytvářet „extrémy“ ve videoklipu, přesto svojí hudebností a vyrovnaností zapůsobí na posluchače i diváka zároveň. Je v tom cítit jakási upřímnost a syrovost zároveň. Kdyby to bylo v angličtině, už by to opustilo vody v desetimilionech shlédnutí. Moc pěkné. 


18.03.2016

1. Stromae – Full Concert z Montreal´s Bell Center

Stromae | Racine Carrée Live (Full Concert) | Hudební videoklipy
Stromae | Racine Carrée Live (Full Concert), Zdroj: youtube.com, StromaeVEVO

     Pro mě něco, co se povede jednou za desítky let. Zpěvák Paul Van Haver, známý jako Stromae – je cosi, co se nedá jen tak pojmenovat. Je to neuvěřitelná dávka originality, která na Vás čiší s téměř každého videoklipu, který je dostupný. Já tentokrát pro Vás nevybral jeden z nich, ale přímo odkaz na jeho koncert. On není jen zpěvák a muzikant, ale také textař, herec, komik, mim, tanečník a rapper. Navíc on a nebo jeho realizační tým mají neskutečnou dávku talentu pro choreografii – klipy, show, vizuální efekty, oblečení a ostatní. To je něco, co musíte vidět. Moc rád bych byl na koncertě v Montreal´s Bell Centre, na který Vás odkazuji. To musel být neobyčejný zážitek. Tohle je pecka! Přesvědčte se sami!

Jen pro zajímavost – podívejte se – jakým způsobem se zpěvák a jeho tým rozloučili s publikem. Doporučuji pustit full koncert od 01:41:20 do konce. Ten pán to umí, to se nedá popřít.

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Kultura:
Nejlepší filmy na HBO v češtině
TOP 100 Nejlepší vánoční filmy | Seznam vánočních pohádek
TOP 15 Nejlepší dětské filmy na Netflixu s českým dabingem | Dětské filmy
TOP 20 Nejlepších filmů pro dospělé na Netflixu
Nejlepší seriály na Netflixu s českým dabingem

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz, zdravezvykacky.cz, healthychewinggum.com. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x