Hadice do sprchy | Volba sprchové hadice | Zkušenost z praxe | Domácnost

Fotografie hadice do sprchy ve sprchovém koutě | Hadice do sprchy

Vypověděla Vám hadice do sprchy a kupujete novou. Jste tu správně. Několikrát jsem se spálil a nakoupil nerezovou hadici do sprchy. Byla to chyba. Vy ji ale nemusíte udělat. Cenově jsou na tom podobně – nerezová nebo hadice z plastu (flex). Vždy zvolte plastovou hadici (flex). 


Hadice do sprchy

Hadice do sprchy je na trhu dostupná ve 2 druzích, a to podle materiálu, ze kterých jsou sprchové hadice vyrobené. 


2 druhy hadice do sprchy

Vy si tedy můžete vybrat mezi nerezovou a plastovou hadicí. Já vám z vlastní zkušenosti tento výběr usnadním. Už nemusíte vyhazovat peníze.

  • Nerezová hadice (spirálovitého tvaru)
  • Plastová hadice (často označovaná jako „flex“)

Nerezová hadice

My jsme vyzkoušeli a víme, že kupovat nerezovou hadici (spirálovitého tvaru) nemá smysl.* Po krátkém čase se nerezová oka uvolní a nedrží pohromadě. V tu chvíli není možné i nadále hadici do sprchy používat a nezbývá, než hadici vyhodit. Přesvědčte se na obrázku níže – uvidíte, jak se tato hadice velmi rychle rozbije (stalo se to vždy cirka v rozmezí 3-6 měsíců při běžném používání). Zažil jsem to již 3x a už to stačilo. Pokaždé jsem koupil o něco dražší hadici spirálovitého tvaru, ale ani dražší varianta z „údajně“ kvalitního nerezového materiálu nepomohla. 

*Alespoň co se běžně dostupných hadic týče. Nepíši zde o luxusním zboží za tisíce korun.


Plastová hadice

Když si ale koupíte plastovou hadici (často označovanou jako flex), ušetříte. Hadice vydrží mnohem déle. Kdo by to řekl, že umělý povrch zvítězí nad nerezovým? Spíše jsem očekával opak, ale spirálovitý tvar, který je velmi náchylný ke zkrucování se, je přímo předurčen krátké výdrži. Jen pro zajímavost – zahradní hadice běžné kvality je vlastně velmi odolná – vydrží mnoho let. To tak trochu napovídá, že ten samý materiál vydrží i ve vaší sprše. 


Cena podobná | Výdrž rozdílná

Je zajímavé, že ceny u těchto 2 druhů hadic do sprchy jsou velmi podobné. V průměru od 150 – 300 Kč. Rozdíl je ale velký a to ve výdrži. Když zajdete k prodejci příslušenství – nikdo vám na rovinu neřekne, co je lepší koupit. Jde především o to prodat. A radit u výrobku za pár stovek se asi nikomu nechce a nebo to možná ani neví.


Fotografie hadice do sprchy z naší koupelny


Doporučení

Sprchy a příslušenství od značky Hansgrohe / Grohe jsou dobrou volbou. Němci se sice v mnoha oblastech zhoršili tím, že spolupracují při výrobě s východními státy vč. Číny, pokud ale dbají na pořádný dohled nebo vyrábí v Německu – stále umí. Viz výroba na poslední fotografii výše.


Jiná zkušenost – dejte nám vědět

Pokud máte jinou zkušenost nebo máte nějaké super řešení, budu rád, když se o této pozitivní zkušenosti podělíte s námi. 


Mohlo by Vás také zajímat:

Jízda na kole
Přední halogenové žárovky 
Malý kufr?
 Zelená šipka na semaforu
Jak vytvořit PDF soubor z Wordu?
Office
Název souboru je příliš dlouhý
Jak posunout kabel pro světlo v sádrokartonu?
Výměna žárovky předních světel
Domácí vaječný likér
Jak na plíseň?
Naslouchadlo
Vrzání kliky
Jak vystavit dětské obrázky? 
Rozměry
Jak pověsit světlo?
Provazový žebřík pro děti
Ochranné podložky na nohy židlí
Výměna zástrčky
Plíseň na zdi
Zábrana na postel
Výmalba
Jak přidělat rohož na zeď k posteli?
Gril na brikety (dřevěné uhlí)
Shrabat listí a posekat trávu 
Láhev na vodu
Ořezávátko
Jak louskat vlašské ořechy?
Magnetická lišta
Ochrana ptáků před nárazy do skel
2 monitory
Lapač pavouků a ostatního hmyzu

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Dům a Domácnost:
Proč jsou přední světlomety aut tak ostré?
Hledám možná právě tebe do týmu radyzezivota.cz | Staň se spoluvlastníkem
Jak nastartovat auto s vybitou baterií
Mikrofon sluchátek od Apple nefunguje na notebooku s Windows | Jak na to?
Jak odstranit lepidlo po nálepce nebo etiketě | Jednoduché a účinné

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz, zdravezvykacky.cz, healthychewinggum.com. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline Feedbacks
View all comments
Martin

Mně tedy plastové „flex“ hadice spíš nevyhovují. Vadí mi, jak je ta hadice „neforemná“ – pamatuje si svůj tvar a při sprchování se mi víc „plete do cesty“. To ta kovová spirálovitá poslušně hezky „visí dolů“ podle gravitační síly. Zkrátka radši se sprchuji s kovovou hadicí a ne s plastovou. Subjektivní vnímání, chápu, že to máme každý jinak.

S životností jsem pak udělal dvě dosti rozdílné zkušenosti: Některá kovová opravdu nevydržela moc, (rok, dva), ale některá vydržela i víc, než šest let denního sprchování čtyřčlenné rodiny (minimálně dva takové kusy jsem měl). Pořád je to možná míň, než by vydržela kloudná plastová, nevím, ale cca 200 nebo 250 Kč (víc nestála žádná) jednou za šest let klidně obětuju za tu výhodu pro mne komfortnějšího osprchování.

Jinak s bateriemi Hansgrohe mám osobně také pozitivní zkušenost.

1
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x