Ořezávátko | Výběr mezi elektrikou a mechanikou | Domácnost | Šoptip

Vybíráte ořezávátko a hledáte inspiraci? Jste tu na správném místě! Máme vlastní zkušenost s ořezávátkem na baterky, elektrickými i mechanickými a chceme se o ní s Vámi podělit. Na baterky ořezávátka nekupujte! Dostali jsme darem ořezávátko na 4 tužkové baterie (AA). Jeho pořizovací cena byla nízká, provoz je ale více než drahý a o přírodě raději ani nemluvím. Dcera ořezala 30-40 tužek a baterky byly vybité. 


Ořezávátko “na baterky” (a to doslova)

     Z vlastní zkušenosti bychom rádi doporučili všem, aby ořezávátka na baterky nekupovali. Pořizovací cena tohoto většinou v dnešní době čínského produktu je sice velmi nízká, v průběhu používání se tato investice obrátí několikrát proti Vám (a to většinou hned při druhém či třetím ořezávání). Obecně také platí pravidlo, mechanické věci fungují déle než ty, které v sobě obsahují motůrky na baterky/elektriku. To, že se stanete otroky nekonečného nákupu baterek, je jisté. Je to ale zbytečné. Důležité je se nad tím zamyslet a dát těmto spotřebitelským manýrům z USA/Číny STOP. 


Ořezávátko mechanické / elektrické

     Pokud nemáte v plánu každý týden ořezávat stovky pastelek či tužek – což potká možná kantory ve školství, či v jiném oboru, kde jsou tužky často zapotřebí, nekupujte ani ořezávátka elektrická. Proč? Vždyť mechanická fungují bezvadně a není u toho zapotřebí jiné energie. Navíc nezanášíte přírodu odpadem a nemáte další spotřebič zapnutý v elektrice. 


Ořezávátko drží tužku (vychytávka)

     Dokonce je možné koupit taková mechanická ořezávátka, která Vám přidrží tužku. Jediné co musíte, je otáček kličkou. Navíc děti to baví a když jim rodiče pomohou, může to být príma společná aktivita. 

     Zaplatíte sice na začátku 50 – 700 Kč – podle toho, jak kvalitní chcete mechanické ořezávátko, ale je to poslední investice, kterou provedete – pokud koupíte to lepší. Možná Vám vydrží celý život. 


2 varianty mechanického ořezávátka (základní)


1 kapesní


Fotografie mechanické ořezávátko kapesní


 

2 stolní


Fotografie mechanické ořezávátko stolní, Autor fotografie: Samet Demirel, Pixabay


Poslední aktualizace dne: 6. 10. 2019

(27)Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!

Zabere Vám to pár sekund, přitom pro nás je to obrovská motivace. 


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na Facebooku

Nebo za sdílení na ostatních sociálních sítí Mohlo by Vás zajímat - 5 top článků na Rady ze života:


1) Křemelina

Křemelina | Přírodní detox | Pryč s parazity! | Zdraví


2) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)Zdravé žvýkání bez éček | Bez zdraví škodlivého aspartamu | Zdraví


3) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví


4) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ | Zdraví


5) Knihy pro děti (2-5 let) - Jak naučit barvy hrou? 

Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4 roky) | Děti

 


Hlavní strana     Dům | Domácnost     Finance     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     Ostatní     Kraťasy     Vše


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Sledujte nás

Jiří Samuel

Jsem admin a koordinátor pro magazín radyzezivota.cz. Byla a je to pro mě velká výzva postavit tento web na zelené louce. Veškeré aktivity si dělám sám, teď už vím, že je to neudržitelné - to jsem ale na začátku nevěděl. Člověk se neustále vyvíjí. Proto budu časem rozšiřovat tým našeho magazínu, o lidi kteří ví, co dělají, a dělají to s radostí a vervou. Mám radost, že moje žena přispívá do kategorie Bezlepkové recepty. Baví mě psát články, příspěvky, tweety, tvořit, učit se novým věcem, jako pro měl byla a stále je tvorba stránek, SEO marketing, linkbuilding, propojování webu se sociálními sítěmi, Google Analytics, do budoucna AdSense, časem možná AdWords, apod. Je skvělé, když sami zjistíte, jak zvýšit hodnotu stránek, když o tom nikdo nepíše. Je to tvůrčí činnost a pro mě můj největší koníček, který bych rád přetavil do práce na plný úvazek. Nemám potřebu nechávat si své letité zkušenosti pro sebe, chci se o ně podělit. Největší radost mi dělá dobrá zpětná vazba.
Jiří Samuel
Sledujte nás