Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ | Zdraví

Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ | Zdraví

Na tuhé mýdlo většina domácností v České republice za posledních pár let téměř zanevřela. Gel je pohodlnější alternativa, která se stala rychle jeho nástupcem. Ale to vůbec neznamená, že je gel lepší pro osobní hygienu. Naopak. Tuhé mýdlo dle našeho názoru vykazuje podstatně lepších výsledků, co se hygieny týče, než většina gelů, které jsou na trhu běžně dostupné. A my Vám chceme sdělit, jak jsme k této skutečnosti přišli. 


Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ

     Pamatuji si, jak jsem přemlouval před dobrými 20 lety svoji mamku, aby začala kupovat gely. Vysvětloval jsem jí, že je to mnohem lepší, než mýdlo. Protože na něj byla zvyklá, nechtělo se jí. Ale jak to tak u matek bývá, nakonec pro své dítě udělá to, co si přeje. V té době se mi to zdálo jako dobré řešení – viděl jsem v gelu jen pozitiva. Časem jsem ale změnil názor. Proč?


Důkazem je mi selský rozum

     Opět Vám nepředložím žádné výsledky výzkumných laboratoří, kde budu vyzdvihovat, jak moc objektivní jsou. Stejně si je většinou vyžádá jedna nebo druhá strana, která chce buď vynachválit svůj produkt a nebo ten druhý pohanit. Jen Vám povím o mé vlastní zkušenosti. Po určitém typu jídla mi moje vousy převezmou určitý pach po stravě. Je mi to trochu nepříjemné, ale moc jsem se tím nezabýval. Začalo mi to vadit ve chvíli, kdy mi moje dcera začala říkat, že mi „smrdí“ vousy a nechtělo se jí být v mé blízkosti.

     Tak jsem to začal řešit a vousy si umývat. V tu chvíli jsem si uvědomil, jak neúčinné gely jsou. Když si umyjete vousy a to skutečně pečlivě gelem, očekávali byste, že se pachu zbavíte. Ono to tak jednoduché ale nebylo. Za cirka půl roku jsem vyzkoušel několik druhů gelu a výsledky byly hrozné. Většinou jsem si musel umývat vousy minimálně 3x, abych se zápachu, a třeba i jen částečně, zbavil. A to jsem se umýval i těmi dražšími gely. Na ceně ale moc nezáleželo – gely nefungovaly.


Identifikace neúčinnosti

     A tak jsem si uvědomil, že gely jsou neúčinné a nebo málo účinné. Gely chceme nakupovat proto, abychom se umyli, nebo ne? Najednou si všimnete, že gely Vás nejen nezbaví zápachu, jejich účinnost mytí je také velmi slabá. Abych byl skutečně objektivní, musím říct, že jsem zkoušel jedno oblíbené levnější mýdlo, které se dá koupit za cirka 30 Kč v drogerii. Překvapilo mě, že se toto mýdlo také velmi pohoršilo. A nebo už tak nekvalitní bylo odjakživa a my si toho nevšimli?! Najednou vzniklo více otázek. A tak jsem, jak bývá mým zvykem, začal hledat lepší řešení.


Hledal jsem řešení

     Gely jsem vyzkoušel snad všechny, které se na trhu nejčastěji vyskytují. Trvalo to několik měsíců. Už mě přestalo to zkoušení bavit – všeobecně efektivita u gelů z mého pohledu dopadla špatně. Efektivita týkající se odstranění nečistot a pachů. Začal jsem se rozhlížet po mýdlech. Ty levnější varianty kolem 30 Kč také nedosahovaly dobrých výsledků. Jsou většinou podobně neúčinné. Jsou také založeny na tom principu, že obsahují jakési „šampóny“, díky kterým sice příjemně vytváří pěnu, ale funkčnost pokulhává. Také obsahují parfemaci, která přebijí zápach, ale nedokáže jej neutralizovat (odstranit). Výsledkem mého průzkumu bylo zjištění, že pokud neinvestuji více peněz do tuhého mýdla, nemohu očekávat efekt, který hledám – tedy přiměřenou kvalitu. Nemusí to být vysoká kvalita – chtěl jsem jen mýdlo, které funguje. Investice například 59 Kč pomůže u tuhého mýdla výrazně, ale u gelu nikoliv. To je jednoznačný výsledek mého hledání.


šipka z Gelu zpět k Mýdlu (tuhému) | Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ | Zdraví

 


Složení (ingredience) napoví | V jednoduchosti opět síla

    Dle našich předchozích článků již víte, že náš názor na zbytečnou chemii je jednoznačný. Mýdlo ani gely nemají obsahovat větší počet ingrediencí – proč taky?* Složení má být co možná nejjednodušší. Chemická mýdla i gely mají všechny stejně komplikované složení o mnoha ingrediencích. Máme doma poslední z nich a napočítal jsem 24 ingrediencí u mýdla – to je špatný ukazatel.


Kvalitní produkty

     Vím, že to vypadá, že jedeme na té vlně „přírodní“, nebo „bio“, apod. Není tomu tak – vůbec nám nejde o trendy, ať to vypadá, jak to vypadá. Chceme jen nakupovat smysluplně to, za co zaplatíme peníze. Nic jiného nám nezbylo a museli jsme se poohlédnout po kvalitě. Jiné než přírodní produkty nebo homemade produkty to v dnešní době nesplňují. Nebo jsme na takové produkty nenarazili. Cokoliv, co se dělá ve velkém, jde často ruku v ruce s nízkou kvalitou.

     Takže buď si mýdlo vyrobíte sami, koupíte si jej od někoho známého, nebo znáte někoho kdo je vyrábí, a nebo si mýdlo koupíte někde v eshopu, který tyto přírodní produkty nabízí. My začali hledat a našli jsme tyto možnosti, které jsme vyzkoušeli a jsme s nimi spokojeni. Představte si, že použijete mýdlo a najednou vylezete ze sprchy a jste skutečně umytí. Mýdlo většinou tolik nepění, ale ta čistota je cítit. Vaše kůže jakoby „drhne“, když po ní přejíždíte rukou. Když jsem si první kvalitní přírodní mýdlo testoval na zašpiněných vousech, byl jsem úplně hotový z toho, že stačilo jednou jedinkrát mýdlo použít. Vousy prostě ztratily zápach a dcera mi s radostí dala pusinku. To byl skutečně nezvyk :-).


Účinky

     Není potřeba popisovat, proč je mýdlo bez chemie lepší. Proč je jednodušší složení pro kvalitu mýdla či čehokoliv jiného lepší. Proč doktoři po operacích doporučují abychom používali mýdla? Tuhé mýdlo lépe hojí, je pro kůži šetrnější, je účinnější na čistotu i zápach – obsahuje většinou vyšší množství účinné látky – která tu špínu uvolňuje. 


Účinky z praxe

     Abych ještě ale nezapomněl, po používání mýdla jsme naše rodina, ale i mnoho našich známých, zjistili, že jsme se zbavili kožních problémů. Gely nám kožní problémy vytvářeli – mýdla ne. Suché lokty (někdy až popraskané), vysušená místa na kůži, někdy až svědivé noci, kdy se nemůžete přestat drbat – to vše najednou zmizelo. Udělejte si na to ale sami svůj vlastní názor. Kupte si kvalitní mýdlo, celá rodina ho začněte používat a aspoň 1 měsíc ho používejte. Pokud jste měli menší kožní problémy, možná se jich zbavíte nadobro. Možná zjistíte, že nebyl problém s Vaší kůží, ale někde jinde. 


Upgrade 8.10.2017

Pro zajímavost článek z celostnímedicina.cz

     Pro úplnost vkládám také odkaz na zajímavý článek „Obyčejná mýdla podporují zdraví„, kde autor srovnává tuhá mýdla s tekutými. Vyzkoušeli jste si test? Já ano. Považuji to za další potvrzení našich zkušeností s tuhými a tekutými mýdly. 


Nezvyk | Nenechte se jím odradit!

     Jediný nezvyk plynoucí z používání kvalitních přírodních mýdel (kvalitně vyráběných) je v tom, že tolik nepění (kromě pár výjimek). Lidé jsou natolik navyklí na toto „pozlátko“ – tj. že gel obsahuje pěnící látku (šampón), že pokud jej mýdlo neobsahuje, jednoduše mýdlo odmítají. To je ale chyba, které jsme se také dopouštěli. Jakmile se ale párkrát umyjete kvalitním mýdlem, kdy se cítíte a dokonce i jste skutečně umytí, již není cesty zpět.  


Odkazy na tuhé mýdlo

  • Mýdlo Urtekram s Aloe Vera s parfemací (100 g).
  • Mýdlo Urtekram pro malé děti bez parfemace (100 g).
    Doporučujeme. Naše v tuto chvíli nejoblíbenější. Zdá se nám, že po něm nemáme vysušenou kůži. Velmi příjemné. Navíc dlouho vydrží. Je trochu měkčí, proto nanášejte na kůži jemně, aby jste neměli zbytečně velkou spotřebu. Jeho efektivita odstranění nečistot a zápachu je taková, jakou by mýdlo mělo mít. Toto je nefalšované mýdlo – na rozdíl od těch náhražek, které se běžně koupí v drogériích/supermarketech.
  • Bio mýdlo s konopným olejem (britská rodinná firma bio-D, 95 g).
  • Bio mýdlo s konopnými otrubami – (bio-D, 95 g). Dle našeho názoru nevhodné pro děti. Dcera se s ním nechtěla umývat. Hrubší při použití – otruby pomáhají odstranit odpad na kůži. Nemusí někomu vyhovovat. Obě mýdla od bio-D mají výbornou cenu za účinnost, kterou hned při prvním umytí poznáte. Velkou výhodou těchto mýdel je jejich výdrž. S těmito mýdly ušetříte a ještě budete myslet na své zdraví.
  • Můžete si vybrat sami ze široké nabídky tuhých mýdel

Upgrade – nové mýdlo – 24. 9. 2019

Cigale BIO Mýdlo s rozmarýnem – úžasné mýdlo – skvělý tip.

Má certifikát ECOCERT, bez SLS a SLES, bez parabenů, bez syntetické parfemace. Velmi příjemné mýdlo, krásná vůně, na omak příjemný nevšední tvar mýdla, dobře pění a dle našich zkušeností vydrží více než ostatní značky. Čistě přírodní složení. Mýdlo, které stojí za to.

Pro lepší představu vkládáme fotografii níže.

Tuhé mýdlo s rozmarýnem - vyzkoušené - náš tip


Bio-D mýdla jsou vyrobena důsledně šetrně bez dopadu na životní prostředí. Neobsahuje žádné chemikálie. Nejsou testovány na zvířatech. Žádné živočišné přísady.
Mýdla Urtekram mají francouzský certifikát Eco-cert – tj. obsahují suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství.


Nákup na internetových obchodech

     Pokud nakupujete v eshopu na internetu, objednávejte větší množství. Pak máte často dopravu ZDARMA (to je cílem), navíc Vám mýdlo či jiné zboží vydrží třeba půl roku. Ušetřete peníze i čas.


Foto pro lepší představu (náš nákup mýdel na půl roku)



Na stránkách výborná tuhá mýdla (výběr econea) a výborná tuhá mýdla (výběr ze super obchodu biooo) si můžete vybrat tuhé mýdlo dle Vašich preferencí. Někdo má rád parfemované, někdo chce mýdlo výhradně pro děti/těhotné, někdo chce šetrné pro citlivou kůži, apod. Podívejte se na složení jednotlivých produktů.


Tuhé mýdlo | ZdravíTuhé mýdlo | Zdraví

 

 

 


Pravdivé složení našeho oblíbeného obchodu

     Moc se nám líbí, že náš oblíbený obchod zobrazuje „pravdivé složení“ a vlastnosti. Je to velmi šikovný nástroj, jak snadno vizuálně zobrazit více informací naráz a jak informovat své zákazníky, z čeho je produkt skutečně složen.

     Ještě než koupíte víte, kolik zboží obsahuje čistě přírodních látek, deriváty přírodních látek a neškodné chemie, potenciálně škodlivé chemie a kolik nebezpečných látek. Například podívejte se na Malki Mýdlo černé bahno – obrázek vkládáme níže pro lepší představu (jedná se pouze o část informací, které jsou poskytovány).

Tuhé mýdlo
Pravdivé složení našeho oblíbeného obchodu, Zdroj: BIOOO.cz, Produkt: Tuhé mýdlo Malki Mýdlo Černé bahno (výrobce z Israele)

* Upozornění č.1

Berte to, prosím, tak, že co se týká složení a jednoduchosti, máme na tyto věci svůj vyhraněný názor. Ani jídlo, ani kosmetické produkty či cokoliv jiného by nemělo dle našeho názoru obsahovat zbytečně mnoho ingrediencí. Zde se ale jedná pouze o náš názor, sami si vytvořte vlastní. Již dle balení se dá velmi snadno odhadnout, zda je zboží kvalitní či nikoliv. Chemie a tedy i často neuvěřitelný počet ingrediencí často nafukuje dané zboží – platí zde pravidlo „Udělejme z mála hodně“. Chemie vytvoří sice příjemné pocity a na první pohled uspokojí toho, kdo si produkt koupí, už ale nesplňuje třeba i základní požadavky, proč jste si jídlo či zboží kupovali. Toho si ale většinou nevšimnete. To, že si koupíte mýdlo, které hezky pění a voní, ale není účinné, toho už si málokdo všimnete. A my chceme, abyste si toho začali všímat. Jedině tak se může stát, že přestane šidit a mýdla budou zase to, co bývala – kvalitní.


Upozornění 2

Nemůžeme plošně říci, že jsou gely 100% nekvalitní. Faktem ale zůstává, že ve všeobecném měřítku jsou gely méně hygienicky kvalitní, než tuhá mýdla, obzvláště když pořídíte a porovnáte zboží například v hodnotě 59 Kč. Když koupíte tuhé mýdlo a gel za 59 Kč, kvalita je z většiny na straně tuhého mýdla – pokud si ještě vyberete kvalitní přírodní mýdlo – je vyhráno. To jen pro Vaši informaci, z čeho náš názor vyplývá. Vždy se snažíme být objektivní. Nejsme výrobci mýdla či gelu – chceme jen najít vhodné řešení pro naše čtenáře – pro Vás. Tekuté mýdla mohou být kvalitní, odpovídá tomu ale také cena. Například v naší domácnosti používáme tekuté mýdlo v kuchyni. Tam si nedokážeme představit používat tuhé mýdlo z důvodu praktična. Podívejte se, jaké tekuté mýdlo do kuchyně a za jakou cenu kupujeme. 

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Lidé:
Jsou žvýkačky toxické? Bez obalu a bez pohádek
Nejčastější problém u morčat proč přestane žrát
Jak na trombózu? | Vedlejší účinky při požívání léků na srážení krve
Vysoký krevní tlak z pití kafe
Jak na zánět prstu ruky | Rada bez obalu | Zdraví

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x