Tenisová taktika „zlomení“ | Jak nejlépe zlomit soupeře? | Petra Kvitová je ztělesnění této dokonalé taktiky

Nejen tenisová taktika „zlomení“ může, ať už vědomě či nevědomě, naprosto zlomit soupeře. Petra Kvitová je pravděpodobně nevědomým ztělesněním této dokonalé taktiky. 


Tenisová taktika „zlomení“

     Díváme se na live přenos tenisu FED CUPu v Praze a naprosto si to užíváme. Tenis máme rádi a měli jsme i před fantastickými úspěchy jak našich tenistek, tak tenistů. Myslím, že v povědomí Čechů zatím moc není, že v jednom sportu naprosto vynikáme. Už dávno nejsme jen hokejovým národem, ale troufám si tvrdit, že i tenisovým. V tom všeobecným pohledu se stále držíme úspěchů v minulosti, přitom malinko přehlížíme úspěchy současné. 

     Důvod, proč jsem začal psát o tenise byla myšlenka, která mi proběhla hlavou, když sleduji zápas Petry Kvitové. Nevím, zda je to promyšlená tenisová taktika a nebo pouze její přirozený způsob boje, ale to, jak umí Petra položit protihráče na lopatky, je naprosto skvostnej. A to mě prostě nenechalo chladným a musel jsem o tom něco napsat. Nejsem žádný tenisový odborník a už vůbec ne tenista. Jsem spíše pasivní divák, i když DAVIS CUP jsme již navštívili, když byl v Praze před pár lety. A stálo to zato!


Tenisová taktika jen pro nejodolnější

      Nádherná tenisová taktika, kterou zvládne spíše velmi výjimečně psychicky odolný jedinec – zejména pokud je vědomá. Je založená na tom, darovat na začátku zápasu jednoznačnou převahu. Tím soupeř získá sebedůvěru – je na koni. Cítí se velmi silný. Ve chvíli, kdy si již soupeř myslí, že mu nestojí nic v cestě za vítězstvím, použije tenista „zlomení“ soupeře. Otočí zápas. Tenis je fyzicky náročný, nic to ale nemění na faktu, že fyzično nehraje zásadní roli při rozhodujících okamžicích, které dovedou tenistu k vítězství.

Tenisová taktika "zlomení"
Ilustrativní foto: Tenisová taktika „zlomení“

     Psychika, respektive hlava je tím, co rozhoduje. Po letech strávených sledování tenisových zápasů a zkušeností z kurtů i z provozování ostatních sportů, jsem si naprosto jist, že když to nemáte v hlavě, nepředvedete dokonalý výkon. To, co dělá vítěze, je jejich hlava. Ale vraťme se k taktice. Najednou tenista otočí pocity soupeře naruby. Tím, že se podaří vytvořit v hlavě soupeře dva extrémy – pocit vítězství a pocit prohry, jedná se o velmi citelný zásah. Někomu něco dáte a vzápětí jej o to připravíte. To je velmi silná zbraň, kterou považuji za jednu z nejsilnějších nejen tenisových taktik. Rozhodně se ale nejedná pouze o taktiku, která je mimořádně úspěšná pouze na poli tenisové kurtu. Tuto taktiku je možné použít kdekoliv. Je nutné si ale pohlídat, abyste to měli ve svých rukou.


Upgrade verze tenisové taktiky v podobě nevědomě přirozené


      Ještě přemýšlím nad tím, že pokud tímto způsobem tenista poráží soupeře bez toho, aniž by se jednalo o tenisovou taktitu, ale je to pouze přirozená součást (nevědomá) hry tenisty – může být tato taktika o to silnější.

Co se může zdát na první pohled jako velmi nepovedený set – může být z pohledu tenisové taktiky „zlomení“ jako nejlepší možný. 

Gratulace Petře Kvitové k vítězství nad Anastasií Pavljučenkovovou! Jen tak dál holky 🙂 Já vím, že si to nepřečtou, ale je to příjemný napsat 🙂


Poslední aktualizace dne: 26.07.2016Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments