Rozhodnutí | Těžké rozhodnutí | Nejste si jisti? Je těžké se rozhodnout?

Řešíte složitou otázku? Jedná se o těžké rozhodnutí? Nevíte, co udělat, jakým směrem se vydat? Zdá se Vám, že se k rozhodnutí nemůžete dostat, nejste si jisti? Je na obou stranách mnoho výhod a nevýhod? Tyto situace, kdy před námi stojí těžké rozhodnutí, zažíváme každý velmi často. Proto je nutné k tomu přistoupit čelem a nebát se toho. Mám pro Vás pár tipů, které by Vám mohli učinit rozhodnutí jednodušším. 


Rozhodnutí může být i jednoduché | Metoda pro bezbolestné rozhodnutí

     Díky jednomu známému jsem dostal velmi dobrý tip, který kdykoliv, kdy nastane tato situace, kdy se musím já osobně nebo naše rodina rozhodnout, tak jí využiji.  Je to velmi jednoduché. Možná se někomu bude zdát, že to nemá smysl, ale věřte tomu, že toto je podložené dlouholetou zkušeností používáním. Jsem si jist, že tato metoda je velmi praktická, že má výsledky a že poté, co uděláte rozhodnutí, se už nemusíte k tomu vracet. Tzn. že si řeknete, že jste v danou chvíli pro své rozhodnutí udělali maximum a již nemá smysl se k tomu vracet. Za velmi zbytečné považuji říkat si: Kdybych to udělal tak, …….. kdybych, tak bych. Nevracejme se již k vyřešenému, bylo to naše maximum.


Jak na to?

     Vždy si vezměte papír a tužku. Pokud problém řešíte i s někým jiným, kdo Vám s tím může pomoci, určitě to řešte společně. Pokud se jedná třeba o to, zda dáte Vaše dítě do té školky či do té, rozhodně to neřešte sami, pokud možné, řešte to společně. Každý má na danou situaci jiný pohled a to pomůže v kvalitě rozhodnutí. Na papír si napište, co řešíte – jako nadpis. Poté nalevo napište Výhody a napravo Nevýhody a snažte se je uspořádat dle důležitosti. Nejdůležitější nahoře, méně důležité níže, atd. Až vyčerpáte veškeré možnosti, můžete se o tom začít bavit. Pokud jste na to sami, je to trošku složitější, debatou byste měli získat výhodu – jak o tom mluvíte nahlas a padají názory – může si leccos uvědomit. Ve chvíli, kdy budete mít hotový seznam, je většinou mnohem snazší se rozhodnout. Nyní již je problém pojmenovaný a Vy víte, co Vám rozhodnutí přinese a co naopak. Navíc jste nad tím rozhodnutím konstruktivně přemýšleli. V této fázi je často již rozhodnuto. Většinou se již při sestavování výhod a nevýhod začnete přiklánět k jedné z možností.


50 na 50

     Někdy se stane, že po vytvoření seznamu jste přesto nerozhodní. Věřte tomu, že to se stát může. Pro tuto situaci mám opět jednoduché řešení. Je nutné si uvědomit, že jsou obě možnosti buď stejně vhodné nebo stejně nevhodné. Nevhodné ve chvíli, kdy máte pouze 2 špatná řešení, ale nějaké musíte přijmout. I to se stává.  Nic si z toho nedělejte. Pro rozhodnější zvolte jednoduše jednu z variant a pro ty méně rozhodné – vezměte do ruky minci, zvolte jednotlivým variantám pannu/orla a hoďte. Opět mé doporučení, nikdy se k rozhodnutí nevracejte, člověk má často sklony se zbytečně dusit, a na to je život příliš krátký 😉Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments