Registrace na Úřadu pro ochranu osobních údajů | Povinnost | Eshopy | 2.díl

Kdokoliv, kdo nějakým způsobem získává a spravuje (uchovává) osobní údaje svých zákazníků, by si měl ověřit, zda nemá ze zákona povinnost Registrace na Úřadu pro ochranu osobních údajů. Nejlepší způsob jak to zjistit, je zavolat si přímo na Úřad pro ochranu osobních údajů a zeptat se. Tak jsem to udělal já a mohu doporučit. Proč si s tím dělat těžkou hlavu, když Vám s tím může někdo poradit.


Registrace na Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ)

     Při registraci se jedná spíše o „formalitu“ – není potřeba se ničeho bát. Nezabere Vám to více jak 10 minut. Vše se vyplňuje na stránkách úřadu on-line. Následně od úřadu obdržíte vyplněný formulář na Vámi uvedený email. Pokud máte nainstalovaný Adobe Reader – neměl by to být žádný problém soubor otevřít, popřípadě vytisknout.  

     Pokud Vás úřad (ÚOOZ) do 30 dní nekontaktuje sám od sebe, jste bez problémů zaregistrovaní. Pokud budete chtít obdržet potvrzení o provedení registrace (osvědčení), je nutné požádat registrační oddělení (telefonicky či písemně). K registraci může dojít i dříve než do 30 dní. U mě došlo k registraci za 1 pracovní den (neuvěřitelné – to jsem nečekal). Můžete si to průběžně ověřit ve veřejném registru zpracování osobních údajů – odkaz dole. 


Ověření, zda je subjekt registrován na ÚOOÚ

     Pokud Vás jakožto zákazníka zajímá, zda je subjekt, kterému poskytujete své osobní údaje, registrovan na Úřadu pro ochranu osobních údajů, můžete si tuto skutečnost ověřit ve veřejném registru. Stačí vložit IČO subjektu, které by měl mít na stránkách viditelně uvedeno (většinou úvodní stránka nebo kontakt). 


Zákon č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění účinném od 1. ledna 2015

     Pro ty, kteří chtějí znát přesné znění zákona, dle kterého registrační povinnost vzniká, uvádím odkaz zde na stránky uoou.cz. Také se zde dozvíte práva a povinnosti při zpracování osobních údajů.


Na koho se oznamovací povinnost nevztahuje? | § 18, zákon č. 101/2000 Sb. 

     § 18 zákona č.101/2000 Sb. uvádí, na koho se oznamovací povinnost nevztahuje. Můžete zkontrolovat, zda se Vás to týká, či nikoliv.  


Důležité odkazy registrace

Úřad pro ochranu osobních údajů – zde,
On-line formulář pro registraci – zde,
Veřejný registr zpracování osobních údajů – zde


Pro zajímavost

Údaj v registru k nahlédnutí. Takto by to při vyhledání subjektu mělo vypadat – subjekt nalezen 😉 


Vždy je nutné zohlednit krátkodobý charakter příspěvku (platnost může být omezena jen na 2016-2017). V případě změny zákona či postupu úřadu je nutné k této informaci přihlédnout. Pokud bude tato stránka při změně aktualizována, není se čeho obávat. Vždy je nutné si informace ověřovat nejlépe na úřadě pro ochranu osobních údajů.


 Poslední aktualizace dne: 12.09.2016Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments