Kávovar pro každého | Nejlepší káva | Cena versus výkon | Šoptip | Kafe

článek „Kávovar pro každého“

Byli jsme na jazzovém festivalu a dostali jsme chuť na kávu. Možná proto, že jsme cítili nádhernou vůni, která nás nenechala kolem jednoho ze stánků s občerstvením jen tak projít. Lepší kávu jsme neměli. Od té doby jsme kafe této značky vyhledávali i na jiných kulturních akcí. Měli jsme štěstí a narazili na cenově dostupný a neskutečně kompaktní kávovar pro každého (švýcarské výroby), který v kombinaci s kafem od značky Nespresso překvapil naše očekávání. Cena vs. výkon a výsledné kafe mluví za sebe. Časem jsme hledali ještě lepší kafe ve stejných kapslách. Podařilo se – kafe značky Musetti je ještě o kousek dál. 


Kávovar pro každého | DeLonghi

     Měli štěstí, že jeden z našich příbuzných nás pozval na kafe, které jsme měli na festivalu. Okamžitě se nám jeho výborná chuť i vůně vybavily. Bylo nám jasné, že si ho musíme pořídit také. Mysleli jsme si, že bude trvat dlouho, než na kávovar, který bude umět kafe takové kvality zpracovat, našetříme. Vždyť ty mašinky stojí často i 20.000 Kč. Vypadalo to, že se bude jednat opět o přání, která jako mnoho ostatních věcí vložíme do škatulky „pořídíme si, až na to zbudou peníze“.

     Překvapilo nás ale, že i za menší peníze, je možné pořídit si kompaktní, vysoce kvalitní, vizuálně propracovaný kávovar pro každého (vyrobený ve Švýcarsku, značky DeLonghi). Takže už jsme věděli, jaké kafe chceme pít a dokonce jsme zjistili, že je možné koupit kávovar, který umí naše kafe dokonale zpracovat. Kávovar máme již 3 roky a nejen my, ale i naše návštěvy si kafe nemohou vynachválit. Pozor – dnes již pijeme jinou značku!

     Kávovar DeLonghi již prošel změnami. Je jasné, že stejný typ kávovaru, který zobrazujeme v tomto příspěvku se již neprodává. To ale nevadí, kávovar má sice trochu jinou podobu, cena ale zůstala cirka stejná a to, že si koupíte jiný typ, to na kvalitě nic nezmění. 


Kafe italské značky Musetti

     Byli jsme zvědaví a nakupovali jiné značky kapslí do kávovaru DeLonghi (kávovar Nespresso – často označován). Odhaduji, že to bylo cirka 15 druhů – např. Dallmayr, Caffé Corsini, LÓR, Éspresso, na další už si nevzpomenu – bylo jich hodně. Popravdě, všechno to byla spíše pohroma. Velmi nekvalitní kafe, bez známek arabica kávy. Nakupovali jsme v ČR, ale i v Rakousku. Opět se nám poštěstilo, když nám naši známí doporučili kafe italské značky Musetti (zejména Guatemala a Etiopie). Od té doby již nepijeme Nespresso. Naše chuť i chuť našich návštěv nám potvrdila, že je toto kafe lepší. Dokonce balení obsahuje menší množství hliníku, neboť hlavní kostra kapsle je z umělé hmoty. Můžeme ji vřele doporučit každému – vyzkoušejte si ji a uvidíte.  


Jak jsme se k této kombinaci dostali?

     Na trhu je mnoho kávovarů a kafe, které si člověk může pořídit. Na internetu a i všude kolem nás je spousty reklam. Každý cílí na zákazníka a firmy přemýšlí, jak každého nalákat. My nejsme tento případ. Máme kafe moc rádi. Začali jsme kupovat mleté kafe v supermarketech – jako většina lidí v České republice. Používali jsme starší překapávač. Časem jsme ale zjistili, že v Rakousku můžeme koupit levnější a kvalitnější mleté kafe. Delší dobu jsme tedy kupovali v zahraničí.

     Je to spíše o experimentování. Něco koupíte a zkoušíte, jestli je to k něčemu či nikoliv. Většinou zjistíte, že tohle kafe teda ne. Ale po několika měsících jsme našli kafe a pravidelně jej kupovali – byli jsme spokojeni. To se ale s návštěvou jazzového festivalu změnilo. Začali jsme pomýšlet na nákup vlastního kávovaru. Mysleli jsme, že to bude v horizontu spíše několika let, kávovary jsou poměrně drahé a my jsme neměli zbytečných 15 tisích korun. Pak jsme ale byli na návštěvě u našich blízkých příbuzných. Dozvěděli jsme se, že je možné koupit mini kávovar za rozumné peníze a mít kafe, které jsme si vysnili. Kávovar na kapsle a rozplynutí počátečních obav | Vynikající chuť a vůně

     Když jsem se dozvěděl, že je kávovar na kapsle, byl jsem nedůvěřivý. Nevěřil jsem tomu, že se jedná o 100% kafe. Navíc jsem měl pochyby o čerstvosti – že to bude na chuti znát. Obavy byly ale zbytečné. Chuť kafe, které vychází z kávovaru mě vždy dokáže přesvědčit o tom, že naše volba byla správná. Ověřovali jsme si, jakým způsobem je káva do kapslí zpracovávána a jaké mají složení. Nebudu zde psát o detailech, ale vím, že její balení zaručuje ochranu před vnějšími vlivy jako je světlo, vlhkost a kyslík. Sami to poznáte, když si kafe dáte. Káva v kapslích je pouze nejvyšší kvality – balena je po upražení a namletí v ochranné atmosféře tak, aby nepřišla do kontaktu s kyslíkem. 


Fotky z naší kuchyně | Kávovar


Odkaz na kávovar pro každého


Kávovary DeLonghi doporučujeme vybrat si kávovary – super poměr výkon/cena. Nebo si změňte parametry a kupte si dražší – to už je na Vás. 


Odkaz na kapsle

Nejlepší kapsle do kávovaru – zde


Poslední aktualizace dne: 10. 02. 2019.Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Samuel
5 let před

Dobrý den Evo,
děkujeme za Váš názor. Ano, ideální je, když se odpad nevytváří vůbec.

Ten, kdo si kapsle koupí a přistoupí k tomu tak, že bude třídit hliník, který se může ze 100% recyklovat, nevidím v tom zase tak zásadní problém. Jde jen o to, jak k tomu ten, kdo si kapsle koupí, přistoupí.

Společnost, která kapsle prodává, o recyklaci dostatečně informuje – což mě příjemně překvapilo. To, že nabízí zdarma recyklační pytel a svoz tohoto vytříděného odpadu – to je příjemné. Ne všechny společnosti k tomu takto přistupují.

Eva Maštalířová
Eva Maštalířová
5 let před

Kafe dobrý, ale ten odpad z kapslí pro mně hovoří proti koupi tohoto druhu kávovaru. Nejlepší je odpad nevytvářet a proti tomu není argument. Žádné kafe mě nepřesvědčí k tomu, abych si tuhle zhůvěřilost koupila.