Gril na brikety (dřevěné uhlí) | Z vlastní zkušenosti | Grilování | 2.díl

Na základě našeho 1. dílu (Uhlí nebo brikety?) jste nám zaslali mnoho pozitivních ohlasů a také dotazů ohledně grilování. Za všechny Vám děkujeme! Mnoho dotazů se točilo kolem jedné věci. Jedná se o tyto otázky: „V čem bychom Vám doporučili grilovat? Jaký bychom Vám doporučili gril na brikety/uhlí? Co si máte koupit, abyste vhodně investovali poměr cena/výkon?“. Vyznělo to tak, že si rádi něco pořídíte, ale chcete, aby se Vám investice vyplatila. Na tento dotaz si dovolíme reagovat, protože Vám můžeme z vlastní zkušenosti doporučit gril, se kterým máme velmi dobrou 5-ti letou zkušenost.  


Gril na brikety (dřevěné uhlí) | Doporučení z vlastní zkušenosti

     Díky tomu, že si moje žena dala záležet a vybrala skutečně dobrý, praktický a cenově dostupný větší gril (k mým 30.tým narozeninám), se kterým jsme za 5 let užívání naprosto spokojení, dovolím si Vám ho doporučit. Nebudu jej popisovat jako to dělají obchody či výrobci, ale spíše ze svého pohledu. 


5ti-letá zkušenost

     Velkou výhodou tohoto grilu je odkládací plocha, která je vyrobená ze stejného materiálu, ze kterého je celý gril. Zde si můžete položit talíř nebo dózu s naloženým masem. V případě polití omastkem či jakoukoliv šťávou je snadné tento druh povrchu utřít (omýt). Je příjemné, že si hned u místa, kam vkládáte maso, můžete něco odložit. Mřížka a prostor na grilování masa je dostatečně velká i pro větší návštěvu. Gril má kolečka, takže jej bez problémů můžete vytáhnout ze sklepa a povozit po zahradě.  Je poměrně úzký na šířku, takže i přenesení přes schody je ve dvou hračka. Dokonce jej přenáším sám, ale to úplně nedoporučuji. Kolečka nejsou přizpůsobena pro divokou jízdu, ale na opatrný převoz stačí. Díky komínku, se zbavíte nepříjemného kouře, který pak směřuje nahoru. Všimněte si větších kovových úchytů, které díky materiálu a tvaru nepálí. Ten úplně nalevo používám pro odložení grilovacích kleští. Za úchyt kleště perfektně zasunete a snadno zase při potřebě vyjmete.      Pro efektivnější využití teploty, tj. rychlejší propečení masa i jako prevence před popálením děti nebo proti větru, zavírám poklop. Hned po zavření je možné na teploměru sledovat, jak se teplota zvýší 1-2x. Někdo teploměr používá hojně, někdo ne. Já jej používám – jsem si jistý, zda je žár dostatečný či nikoliv. Pro šikovnou cirkulaci vzduchu, otevřu v levém udicím boxu průduch a současně pootočím záklopkou na komínu – vzduch perfektně proudí a brikety tak nepřestanou žhnout. Tento gril je již několikátým v řadě, který jsme mohli vyzkoušet. Tento je z nich nejlepší. Pokud hledáte plynový, bohužel nemohu poradit, nemám s ním zkušenost.


Malá osobní vsuvka

     Na grilování jsem poprvé narazil, když jsme jako studenti jezdili do Mnichova na brigádu. Bydleli jsme ve studentském městě [Studentenstadt] (místní studentské koleje), kde téměř každý den někdo griloval. O víkendech to bylo něco jako tradice. V Čechách jsme o tomto druhu grilování na trávníku, na chodníku, na balkóně, dokonce i v paneláku, nebo na jakémkoliv dostupném místě, ještě nevěděli. Stačilo mít malý gril a v supermarketech bylo možné nakoupit vše potřebné za pár korun. Když jsme po práci chodili ve Stusta, bylo těžké té vůni masa a různých dobrot odolat. Věřím tomu, že mnoho z nás si po návratu do Čech gril koupili. Určitě jsme se podíleli na boomu grilování v Čechách – o tom není pochyb 😉 Podívejte se na obrázek, dá se tomu odolat?

gril_jidlo


Odkaz na náš gril na brikety (uhlí)

     Tento gril nazývaný také „Lokomotiva“ patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější grily v Evropě a USA. My se tomu upřímně nedivíme. Jsme s ním velmi spokojeni. Dokonce je gril testovaný dle DE norem GS geprüfte Sicherheit / TÜV Süd. Pokud chcete koupit gril na brikety (uhlí) ve skutečně dobrém poměru cena/výkon, vřele Vám doporučujeme ten, se kterým máme vlastní 5-ti letou výtečnou zkušenost – odkaz zde.


Pro náročné

     Pro náročné je možné zakoupit vyšší řady lokomotivy – extra velkýXXL, XXXL a XXL se samostatnou udírnou


Odkaz na obchod

     Máme s tímto českým obchodem, který prodává nejen grily, velmi dobré zkušenosti. Většinu zboží mají skladem, garantují dodávka do 1-2 dnů, jsou dostupní celý týden vč. soboty a neděle. Mají navíc zlatou pečeť od zákazníků Heureky (97%) a přes 2.000 recenzí. Na základě několika nákupů a vlastní zkušenosti doporučujeme. 


Upozornění

     Upozorňujeme na to, že na internetu existuje mnoho levnějších variant námi doporučovaného grilu. Když existuje něco dobrého, vždy se vyskytne někdo, kdo začne produkt „kopírovat“. Tyto levnější varianty jsou často na úkor kvalitních materiálů, které pak u grilu chybí – např. tenčí plech a rychlejší následná koroze, nekvalitní odkládací plocha, špatné spoje a bohužel mnoho dalších.    


Poslední aktualizace dne: 06.05.2018Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…]    Na základě Vašich ohlasů a dotazů jsme pro Vás připravili 2. díl o grilování, ve kterém Vám doporučíme námi 5 let odzkoušený gril, na který nedáme […]