Gril na brikety (dřevěné uhlí) | Z vlastní zkušenosti | Grilování | 2.díl

Gril na brikety | Grilování | Vaření

Na základě našeho 1. dílu (Uhlí nebo brikety?) jste nám zaslali mnoho pozitivních ohlasů a také dotazů ohledně grilování. Za všechny Vám děkujeme! Mnoho dotazů se točilo kolem jedné věci. Jedná se o tyto otázky: „V čem bychom Vám doporučili grilovat? Jaký bychom Vám doporučili gril na brikety/uhlí? Co si máte koupit, abyste vhodně investovali poměr cena/výkon?“. Vyznělo to tak, že si rádi něco pořídíte, ale chcete, aby se Vám investice vyplatila. Na tento dotaz si dovolíme reagovat, protože Vám můžeme z vlastní zkušenosti doporučit gril, se kterým máme velmi dobrou 5-ti letou zkušenost.  


Gril na brikety (dřevěné uhlí) | Doporučení z vlastní zkušenosti

Díky tomu, že si moje žena dala záležet a vybrala skutečně dobrý, praktický a cenově dostupný větší gril (k mým 30.tým narozeninám), se kterým jsme za 5 let užívání naprosto spokojení, dovolím si Vám ho doporučit. Nebudu jej popisovat jako to dělají obchody či výrobci, ale spíše ze svého pohledu. 


5ti-letá zkušenost

Velkou výhodou tohoto grilu je odkládací plocha, která je vyrobená ze stejného materiálu, ze kterého je celý gril. Zde si můžete položit talíř nebo dózu s naloženým masem. V případě polití omastkem či jakoukoliv šťávou je snadné tento druh povrchu utřít (omýt). Je příjemné, že si hned u místa, kam vkládáte maso, můžete něco odložit. Mřížka a prostor na grilování masa je dostatečně velká i pro větší návštěvu. Gril má kolečka, takže jej bez problémů můžete vytáhnout ze sklepa a povozit po zahradě.  Je poměrně úzký na šířku, takže i přenesení přes schody je ve dvou hračka. Dokonce jej přenáším sám, ale to úplně nedoporučuji.

Kolečka nejsou přizpůsobena pro divokou jízdu, ale na opatrný převoz stačí. Díky komínku, se zbavíte nepříjemného kouře, který pak směřuje nahoru. Všimněte si větších kovových úchytů, které díky materiálu a tvaru nepálí. Ten úplně nalevo používám pro odložení grilovacích kleští. Za úchyt kleště perfektně zasunete a snadno zase při potřebě vyjmete. 


Pro efektivnější využití teploty, tj. rychlejší propečení masa i jako prevence před popálením děti nebo proti větru, zavírám poklop. Hned po zavření je možné na teploměru sledovat, jak se teplota zvýší 1-2x. Někdo teploměr používá hojně, někdo ne. Já jej používám – jsem si jistý, zda je žár dostatečný či nikoliv. Pro šikovnou cirkulaci vzduchu, otevřu v levém udicím boxu průduch a současně pootočím záklopkou na komínu – vzduch perfektně proudí a brikety tak nepřestanou žhnout. Tento gril je již několikátým v řadě, který jsme mohli vyzkoušet. Tento je z nich nejlepší. Pokud hledáte plynový, bohužel nemohu poradit, nemám s ním zkušenost.


Malá osobní vsuvka

Na grilování jsem poprvé narazil, když jsme jako studenti jezdili do Mnichova na brigádu. Bydleli jsme ve studentském městě [Studentenstadt] (místní studentské koleje), kde téměř každý den někdo griloval. O víkendech to bylo něco jako tradice. V Čechách jsme o tomto druhu grilování na trávníku, na chodníku, na balkóně, dokonce i v paneláku, nebo na jakémkoliv dostupném místě, ještě nevěděli. Stačilo mít malý gril a v supermarketech bylo možné nakoupit vše potřebné za pár korun. Když jsme po práci chodili ve Stusta, bylo těžké té vůni masa a různých dobrot odolat. Věřím tomu, že mnoho z nás si po návratu do Čech gril koupili. Určitě jsme se podíleli na boomu grilování v Čechách – o tom není pochyb 😉 Podívejte se na obrázek, dá se tomu odolat?

gril_jidlo


Odkaz na náš gril na brikety (uhlí)

Tento gril nazývaný také „Lokomotiva“ patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější grily v Evropě a USA. My se tomu upřímně nedivíme. Jsme s ním velmi spokojeni. Dokonce je gril testovaný dle DE norem GS geprüfte Sicherheit / TÜV Süd. Pokud chcete koupit gril na brikety (uhlí) ve skutečně dobrém poměru cena/výkon, vřele Vám doporučujeme ten, se kterým máme vlastní 5-ti letou výtečnou zkušenost – odkaz zde.


Pro náročné

Pro náročné je možné zakoupit vyšší řady lokomotivy – extra velkýXXL, XXXL a XXL se samostatnou udírnou


Odkaz na obchod

Máme s tímto českým obchodem, který prodává nejen grily, velmi dobré zkušenosti. Většinu zboží mají skladem, garantují dodávka do 1-2 dnů, jsou dostupní celý týden vč. soboty a neděle. Mají navíc zlatou pečeť od zákazníků Heureky (97%) a přes 2.000 recenzí. Na základě několika nákupů a vlastní zkušenosti doporučujeme. 


Upozornění

Upozorňujeme na to, že na internetu existuje mnoho levnějších variant námi doporučovaného grilu. Když existuje něco dobrého, vždy se vyskytne někdo, kdo začne produkt „kopírovat“. Tyto levnější varianty jsou často na úkor kvalitních materiálů, které pak u grilu chybí – např. tenčí plech a rychlejší následná koroze, nekvalitní odkládací plocha, špatné spoje a bohužel mnoho dalších.    


Mohlo by vás také zajímat

Cukr a jeho druhy | 4 Hrubosti | Tipy pro vaření a pečení
Pšenično žitný chléb z domácí pekárny | Pečivo | Domácí chléb
Domácí žitný chléb | Křupavé pečivo z domácí pekárny | Zdravější chléb
Okurkový salát s cibulí | Univerzální nálev | Už Vás nebude pálit žáha! 
Jak očistit papriku? | Jak ji nakrájet? | Pojďme si zpříjemnit její konzumaci 
Jak očistit jablko a hrušku? | Pojďme si zpříjemnit konzumaci jablka! | 1.díl 
Jablko | Antioxidační a jiné účinky | Zdraví = min. 1 jablko denně 

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Grilování (gril) | Brikety nebo uhlí? | Maso nebo špekáčky?:
Uhlí nebo brikety? | Jaké palivo do grilu? | Levnější a výhodnější | 1. díl

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x