Propojení lidí | Svět internetu | Sdílené myšlenek | Počítač | 1.díl

Ilustrační foto: Propojení lidí | Svět internetu

Prostřednictvím našich počítačů a mobilních zařízeních se pohybujeme v prostoru, kde dochází k propojení lidí, jejich znalostí a moudrosti. Můžeme být propojeni téměř v „jednu mysl“. Toto spojení nám nabízí neskutečné množství informací, které lidstvu nebyly nikdy v historii tak snadno dostupné, jako je tomu nyní. Kdykoliv chcete, můžete si vyhledat cokoliv, na co jen pomyslíte. Už nemusíte přečíst celou knihu, nebo v ní hledat ten správný odstavec, ani zapínat počítač. Stačí zvednout telefon nebo tablet a budete během několika málo sekund znát odpověď na Vaši otázku. Je neskutečné, jak rychle jsme se v této oblasti posunuli. Internet je součástí našeho života, ať profesního, tak osobního. Je to jakési kolektivní sdílení mysli. Proto jsme se také rozhodli, začít se mu malinko věnovat a vysvětlit si některé základní pojmy, kterými je internet v dnešní době spoluvytvářen každým z nás. Nechceme jen vytrhávat z kontextu. Chceme přispět k pochopení toho, jak internet funguje, a jak se i Vy můžete zapojit.  


Propojení lidí – Internet

     Kdybychom to někomu vykládali před 100 lety, asi by se zděsil. Nebo možná by to znělo spíše neuvěřitelně. Teď už je to samozřejmost – internet. Před několika lety se na internetu pohybovaly pouze vlády nebo organizace, to se ale rychle změnilo. Přibyly společnosti (firmy), které do tohoto prostoru vnášejí to, co považují za důležité či ku prospěchu výdělku. Ano, už to není jen o informacích, je to také prostor pro peníze. Tento prostor má ale mnohem širší uplatnění, než jen vliv právnických osob nebo těch movitějších. Zapojili se do něj lidé všech vrstev všech kontinentů. Kdokoliv, kdo chce a může – kdo má tu svobodnou moc vyjádřit svůj názor. O tom budu ještě pokračovat v odstavci, který se zabývá blogy a webovými stránkami pro každého.


Jak se stát součástí internetu | Prostředky

     Internet má řadu výhod a nevýhod. Nechci ho zde popisovat a nebo jej vychvalovat, zastávat se ho, nebo jej hanit. To by bylo na dlouhou filosofickou úvahu. Chci se zabývat prostředky, jak dosáhnout toho být na internetu a předávat tomuto prostoru kus ze sebe. Jaké jsou možnosti, varianty – popsat to trochu lidštěji nebo také po našem 😉Blog nebo webové stránky pro každého

     Dalším vývojovým dílkem „propojení lidí“ bylo dle mého psaní osobních blogů nebo webových stránek, které může v dnešní době psát skutečně kdokoliv. Blog je možné založit pouhým zaregistrováním bez jakékoliv znalostí. Je možné využít hotové platformy, kde jediné co musíte, je vybrat si šablonu a začít psát (blogovat). Šablonu si vyberete podle toho, jak chcete, aby Váš blog nebo webová stránka vypadala. V Čechách je hojně využívá Webnode (odkaz) nebo Blogger (odkaz). Ti pokročilejší (kvalitnější stránky, blogy, eshopy) již sáhnou po složitější architektuře pomocí redakčních systémů (WordPress, Joomla, Drupal, PrestaShop, apod.). My pracujeme na WordPressu a jsme s ním spokojení. Ještě sofistikovanější tvorbou může být nakoupení placených šablon, nebo modulů od tvůrců webových stránek, nebo si můžete dokonce vytvořit stránky vlastní tvorbou kódu – to už je skutečně pouze pro pokročilejší z Vás. Také je možné zaplatit si za vytvoření stránek a objednat si i jejich správu (zejména rozsáhlé webové stránky a eshopy). To už se ale pohybuje odměna za služby v řádech desítek tisíc. Běžní smrtelníci (nejčastější výskyt)  

     Většina uživatelů, pro kterou tento seriál píšeme, se ale pohybují mezi variantami registrace na platformách pro blogy s bezplatnými šablonami (minimum úprav) nebo využitím redakčních systémů (již musí být určitá znalost, úpravy velmi časté). Pokud si chcete založit stránky – je nutné pochopit pár základních pojmů, které k tomu patří. Sami jsme v tom nebyli moc zběhlí. Teď už víme více a chceme se o to s Vámi podělit. 


Závěr

     Propojení lidí je na vzestupu, a ať chceme nebo ne, budeme se tomu muset časem všichni přizpůsobit. Uvědomit si, co nám to přináší, co nám to bere, a zamyslet se nad tím, jestli toho chceme být také součástí. Tento příspěvek je takový úvodník do našeho seriálu o internetu. V příštím příspěvku se budeme zabývat internetovou adresou – doménou, hostingem, vlastní doménou, obchodníky s doménami a nekonečnými možnostmi virtuálního světa – odkaz na 2.díl „Propojení lidí“- zde (bude funkční až jej zpublikujeme – děkujeme za pochopení).


Poslední aktualizace dne: 18.08.2018Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Internetová adresa a poskytovatel | Doména | Hosting (webhosting) […]