Ochrana ptáků před nárazy do skel | Jak ptactvo chránit? | České samolepky

Do Vašich oken naráží ptáci. Buď zahynou nebo se z toho stěží vzpamatují. Nám se to stalo za poslední rok 3x (nemluvě o tom, co jsme neviděli). Když to bylo poprvé – nějak jsem to neřešil. Myslel jsem, že se to občas může stát. Když to bylo podruhé po pár měsících, už jsem nad tím přemýšlel. A když jsem na vlastní oči viděl před měsícem ptáka, jak vzlétl ze stromu a vší silou narazil do našeho okna – uvědomil jsem si, že naše okna narušují přirozený optický ráz krajiny (přírody). Nevím, jak jinak to napsat. Stavíme a používáme (lidstvo) materiály, které neumí ptáci rozlišit. Přitom ochrana ptáků nás většinou nenapadne (i neúmyslně).


Ochrana ptáků před nárazy do skel

     Považuji to za prostor ke zlepšení, s čímž bychom měli každý něco udělat. Mělo by to být automatické při stavbě čehokoliv. Proto jsem začal hledat řešení, jak tomuto předcházet. Už nechci vidět ptáka, jak trpí po nárazu do našeho skla. Našel jsem řešení, které mě příjemně překvapilo. A to je také důvod, proč se s Vámi chci o tom podělit. 


Ne každá nálepka (ptáka) pomůže

     Nechal jsem se  inspirovat tím, že jsem na protihlukových průhledných zábranách viděl polepené ptáky. Věděl jsem, že slouží k ochraně ptactva – nikoliv k dekoraci. Myslel jsem si, že když polepím okna průhlednými samolepkami, které používáme na Velikonoce, že to bude ptactvu stačit pro lepší orientaci. Když jsme o tom diskutovali se známými, řekli nám, že je to nedostatečné. Po přečtení několika článků o ochraně ptactva a vylepování samolepek jsem zjistil, že měli pravdu. 


UV samolepky pod záštitou ČSO (Česká společnost ornitologická)

     Začal jsem hledat lepší řešení v odborných článcích na internetu. Narazil jsem na tento článek zde (Zdroj: ČSO – Česká společnost ornitologická) a objednal samolepky zde (zelenadomacnost.com). Věřím tomu, že u tohoto zboží je ochrana ptáků na prvním místě. Jedná se o české UV samolepky, které byly vyvinuté ve spolupráci s ornitology. Pro lidi jsou téměř neviditelné, pro ptáky jasně modré. Tento výrobek dokonce doporučuje Česká ornitologická společnost.


Mýty vs. pravda | Správné rozmístění samolepek

Mýty

    Jedním z nejvytrvalejších mýtů v oblasti rozmístění samolepek je ten, že stačí jednu samolepku dravce nalepit na obrovské okno. Ptáci by se měli siluety bát.

Pravda

     Na tvaru samolepky vůbec nezáleží (pták, dravec, list, kolečko). Důležité je dbát na hustotu polepu, kdy optimální vzdálenost mezi samolepkami by měla být cca 15-20 cm. Když je větší, mohou se ptáci pokoušet proletět – stejně tak jako v přírodě mezi větvemi.


     Článek není marketingovým tahem a nemáme z něj žádný příjem. Jedná se pouze o smysluplný a ochranný český výrobek, který na základě vlastní zkušenosti rád doporučím. 


Pro představu také vkládám galerii obrázků se souhlasem jejich zdroje: zelenadomacnost.com. 

Pro zajímavost vchod do Ministerstva životního prostředí polepený UV samolepkami (v decentní podobě). 


Zdroj úvodní fotografie ptáčka s boulí: www.ochranaptaku.cz, Autor: JURA


Aktualizace provedena dne: 06.05.2018Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments