Malý kufr? Malý zavazadlový prostor? Mám pro Vás řešení! | Kombi na střeše

Máte malý kufr?
Malý kufr? Řešíte neustále nedostatečný prostor v autě? Máte pouze hatchback nebo sedan nebo máte kombi a přesto máte nedostatek místa? Narodilo se Vám dítě a Vy nyní musíte převážet kočárek, vajíčko, postýlku, atd.? Rádi byste si koupili kombi, ale nemáte na to dostatek peněz? Jsme na tom úplně stejně, ale nic si z toho nedělejte 😉 Mám pro Vás jednoduché, levné a přitom praktické řešení! Malý kufr bude minulostí. 

Malý kufr | Pořiďte si „kombi na střeše“! 

     Pořiďte si střešní box a používejte jej celoročně. Já to udělal a jsme velmi spokojení. Máme o 500 litrů více, než předtím. Všiml jsem si, že toho moc lidé nevyužívají. Že je střešní box spíše na zimní sporty. Ale proč střešního boxu nevyužívat častěji? Kdykoliv, kdy je potřeba?

Jaký typ střešního boxu? Jaký typ zahrádky?

     Pokud mohu doporučit, kupte zahrádku a střešní box v té nejjednodušší formě upevnění, tj. takové, co velmi snadno namontujete a to bez námahy. Podívejte se výše – tento typ jsem si zkoušel a nakonec koupil v jiné barvě. Jsem na výsost spokojený. Sice na začátku větší investice, ale mnohem méně, než kdybyste museli vyměňovat auto za větší. 

Ale zvýší se spotřeba min. o 1 litr!?

     Říká se, že vlivem používání zahrádky a střešního boxu Vám naroste spotřeba minimálně o 1 litr. Nemohu s tím souhlasit. Alespoň u mého vozu se jedná pouze o 3-5 desetin. Namísto původních 5,2 litru/100 km (mám velmi lehkou nohu na benzínovou FABII 2), najedu nyní mimo obec cirka 5,6 litru/100 km. Jedná se tedy o minimum, které klidně obětuji, když si uvědomím, že mě malý kufr již netrápí. Od pořízení tohoto boxu máme najednou kufr poloprázdný a do auta jsem vrátil i poklop, který jsem kvůli nedostatečnému prostoru musel vyndat. Pokud není box potřeba, snadno zahrádku i s boxem sundám a jezdím bez kombika 🙂 Nutné uvést, že mám garáž, do které mohu snadno kombika schovat 🙂 Auto se mi tam ale nevejde – garáž je stavěná (výškově) na Škodu 125, takže garáž využíváme spíše na kola, kočárky, kombíky a jiné. 


Bezpečí nadevše (malý kufr)

     Nezapomeňte, že těžší věci (naplněná sportovní taška, mobilní postýlka, atd.) se dávají do boxu dozadu a lehčí dopředu (boty, textil, mikiny, bundy, deky, atd.). Doporučuje se ty těžší věci zakšírovat, tedy vhodně upevnit. Ten box, který jsem si pořídil již obsahuje upevňovací náčiní, takže jen stačí vždy před cestou zatáhnout a jedu spokojeně a bezpečně 😉
Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Dům a Domácnost:
Jak odstranit lepidlo po nálepce nebo etiketě | Jednoduché a účinné
Převod měrných jednotek
Bezinková limonáda | Bezová limonáda | Domácí BIO | Udělej si sám
Výměna žárovky zadních světel | Volkswagen Sharan | Auto | Udělej si sám
Morče a život s ním | Tip na nákup pro děti

Jiří Samuel

Jsem admin a koordinátor pro magazín radyzezivota.cz. Byla a je to pro mě velká výzva postavit tento web na zelené louce a neustále jej posouvat dál. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x