Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

Krystal | 100% přírodní deodorant | Zdraví

*článek Krystal (přírodní deodoranty)

Mnoho let řešíme, jaký deodorant používat. Všimli jsme si již dávno, že ty běžně dostupné a hojně marketingově podporované neprospívají našim tělům. A tak jsme se jednoho dne rozhodli, že už ty chemikálie na sebe nebudeme „patlat“. Proč si dobrovolně ucpávat potní žlázy a bránit toxinům jít z těla ven? Jen kvůli tomu, že nám to říká reklama? Našli jsme přírodní alternativu (přírodní deodoranty), která tělu ani přírodě neubližuje, přitom Vás 100% ochrání. 


Krystal (přírodní) | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty

     Na trhu je toho hodně. Mnoho z Vás nemá čas koupit si něco jiného, než je Váš oblíbený deodorant. Ani nepřemýšlíte, jestli Vám to může škodit. Jde Vám především o to, že to funguje. Sice jste už slyšeli, že antiperspiranty nejsou zdravé, ale nevěříte tomu, a nebo to nemáte čas řešit. My se na to díváme selským rozumem. Sice jsme našli deodorant, který nás chránil proti zápachu a potu 24 hodin denně, co to ale dělalo s našimi těly? Když se nad tím trochu zamyslíte, začne Vám to dávat smysl. Klasické deo Vám sice poslouží, ale také Vám mnoho vezme/může vzít. Dejte tomu 20 minut – přečtěte si článek, a udělejte si názor nebo dokonce změňte zvyk, který Vám může ubližovat. A nejen Vám, ale i Vašim dětem!


Antiperspirant funguje jako špunt | Důkaz nastartoval změnu

     Časem nás to ale několikrát napadlo. Proč jde ten deodorant tak těžko umýt z těla? I přesto, že se umyjete v podpaží několikrát za sebou, pořád cítíte, že je ten deodorant na pokožce. Slyšeli jsme, že antiperspiranty ucpávají póry, ale pořád jsme si to nechtěli přiznat. Když se nad tím ale zamyslíte hlouběji, je tomu tak. Ty chemikálie se Vás drží jako klíště – jsou zalezlé v kožních pórech a proto je těžko umyjete. To musí, ať chcete nebo ne, mít neblahý vliv na ostatní funkce Vašeho těla. Podkožní jamky mají sloužit k vylučování toxinů z těla. My použitím „klasických“ deodorantů této funkci zabraňujeme. Naše tělo nepracuje tak, jak má. Ne, řekli jsme si, v tomto už nebudeme pokračovat. Začali jsme hledat jinou alternativu.


Krystal (kamenec) | 100% přírodní deodoranty obsahující krystal

     Docela to trvalo – je tomu už více jak 10 let, ale zjistili jsme, že můžeme deodorant/antiperspirant nahradit krystalem nebo 100% přírodním deodorantem obsahujícím krystal. V dnešní době už je to téměř „známý“ pojem, ale předtím krystal znala jen hrstka lidí, kteří se „pídili“ po k tělu šetrnějších produktech. Byli jsme často za „exoty“, to se ale mění. Lidem začíná více záležet na tom, co používají za kosmetiku, co konzumují, apod. Přírodní deodorant 


Nechte tělo vylučovat toxiny z těla | To krystal a přírodní deodoranty umožní

     Tělu při používání krystalu neškodíte, póry jsou přirozeně průchodné – tělo může pracovat tak, jak potřebuje – vylučovat toxiny z těla. Toxiny se nebudou nikde usazovat, protože se zbavíte těch ucpávadel, která jste doposud používali. Antiperspirant či nevhodný deodorat = ucpávadlo/špunt. Podkožní jamky by nás měly ochraňovat vylučováním toxinů. Pokud tomu několik let budeme těmito chemickými deodoranty a antiperspiranty zabraňovat, navíc ještě na oholená podpaží, která jsou o mnoho více zranitelná (především ženy), zaděláváme si tím na velké zdravotní problémy (rakoviny, onemocnění lymfatických cest, apod.). Většinou dojde ke zdravotním potížím a my ani nevíme, co bylo jejich původcem. Nám z toho plyne to, že se tomu budeme snažit předcházet. 


Reklama chce prodat | Není krystal jako krystal

     Jak už tomu tak bývá, co se prodává hojně, o to mají zájem firmy a různí zprostředkovatelé. V tu chvíli nastupují i ti, co klamou nakupující. Tím Vás chceme upozornit na to, že není krystal jako krystal. Některé krystaly jsou jen uměle vytvořené náhražky. My nechceme umělý krystal, chceme 100% přírodní produkt. Doporučíme Vám ten, o kterém víme, že je skutečně přírodní – žádné pohádky, žádné lži. Ale pokud budete hledat na vlastní pěst, vždy si kupujte produkt, u kterého prodejce uvádí jeho složení (ingredience). Pokud to prodejce neuvádí – často je to úmysl. Proč jinak by neuvedl u produktu jeho složení, pokud v tom není háček. Často je třeba krystal nakombinovaný s chemikáliemi. To my ale nechceme – žádné poloviční přírodní produkty. Vždy je to samozřejmě na Vaší volbě. Naše doporučení je takové, čím méně ingrediencí, tím lépe – ideálně 1 přírodní ingredience. Pak si můžete být jisti tím, co si na tělo aplikujete.


Co má krystal nebo přírodní deodorant obsahovat, aby byl 100% přírodní?

     Krystal je přírodní kamenec, je často chemiky dle složení označován jako ammonium alum (minerální sůl), někdy také potassium alum a ještě existují jiné výrazy, ale to už bychom šli hodně do detailů. Tento text chceme zjednodušit – žádné jiné ingredience neakceptujte, nekupujte. Chcete kamenec a nic jiného – to je přírodní. 


Náš oblíbený 100% přírodní krystal z Kréty

Krystal | 100% přírodní deodorant | Zdraví
Krystal od bioaroma | Zdroj: Vlastní foto námi používaného deodorantu

Existuje krystal s 99% ochranou (z praxe)

     Přírodní krystal stahuje potní žlázy, omezuje pocení a neutralizuje zápach. Žádné zacpávání potních žláz po aplikaci neprobíhá. Našli jsem krystal, o kterém můžeme říci, že je schopen Vás celý den ochránit. Samozřejmě, že nemůžeme tvrdit, že každého a za každých podmínek. Jsou mezi námi tací, kteří mají výrazně agresivní pot a nebo dělají fyzicky náročnou práci. Já osobně mám značně agresivní pot – moje práce je spíše kancelářská, do práce cestuji, každý den strávím aspoň 1-2 hodiny na zahradě (píši zde v letních dnech – 25-30°C). Jediný deodorant, který mi vystačil na 3/4 dne za těchto přibližně stejných podmínek, byl ten, který byl super chemií „nacpaný“ antiperspirant, který škodí nejen mně, ale také přírodě.

     Původně jsem si myslel, že nic podobného, co je minimálně takto funkční, neexistuje. To jsem se ale mýlil. Existuje a přitom je to 100% přírodní. Dokonce mě ochrání po celý den! Tu samou službu udělá i Vám.

     Nechceme tvrdit, že námi doporučovaný krystal je jediný, který funguje. Věříme tomu, že kvalitních krystalů může být více. Ten, o kterém Vám píšeme je skutečně kvalitní a 100% přírodní. Velmi lehká parfemace Vám pomůže překonat počáteční nezvyk. Když jsme zkoušeli jiné krystaly, bylo těžké zvyknout si na to, že je deodorant úplně bez aroma. Jediné, co můžete cítit, je Vaše vlastní „pižmo“.


Nenechte se odradit Vaší špatnou zkušeností

     Rádi bychom vzkázali čtenářům, kteří již krystal vyzkoušeli a nebyli s jeho výkonem spokojeni – nenechte se odradit!. Sami jsme jich několik vyzkoušeli. Například krystal, který se prodává v jedné hojně rozšířené drogerii v ČR, je dle naší zkušenosti nefunkční. I když obsahuje přesně to složení, které uvádíme výše, i když se s tímto krystalem 30x „pomatláte“ v podpaží, jednoduše Vás nechá po pár hodinách ve štychu. Chrání Vás, ale nedostatečně. Nenechte se odradit těmito „levnými atrapami“, které se pouze tváří jako ochránce proti potu a zápachu. 


Výdrž vs. Cena

     Na první pohled se Vám může zdát, že je krystal drahý. Ve skutečnosti je to právě naopak. Koupením kvalitního krystalu si zaručíte, že Vám vydrží velmi dlouho, – dokonce ušetříte. Ve srovnání s klasickými antiperspiranty odhaduji, že vydrží tak 3-5x déle.  I při denním používání vydrží tuhý krystal 1 rok a více.


Aplikace a manipulace

     Krystal namočte vodou a potřete v podpaží. Po použití můžete očistit pod vodou a osušit ručníkem. Je to ale pouze na Vás. Buďte opatrní při manipulaci s krystalem – je křehčí – na zem by Vám neměl spadnout. 


Upgrade

     Po delší době používání jsem zjistil, že je možné aplikovat krystal ještě o něco šetrněji. Navlhčete podpaží a potřete jej suchým krystalem. Tím nebudete krystal tolik namáčet, což bude mít za následek výraznou úsporu. Zda budete krystal omývat a následně osušovat je opět na Vás.  


Upgrade

Odkazy + vlastní zkušenosti se 100% přírodními deodoranty | Nejlepší tuhý krystal (přírodní deodorant)

Krystal | Přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví
Označeno dle bodů níže (č.1-4 červený – odzkoušené přírodní deodoranty, 4 červený – nejlepší krystal, 1-2 žlutý – testujeme)

Nejlepší tuhý krystal (na obrázku č.4) od přírodní kosmetiky BioAroma z Kréty zde. Doporučuji – patří mezi nejlepší, které jsem měl možnost používat. Tento názor je stále aktuální. Zatím jsem nenašel lepší.


Odzkoušené 100% přírodní deodoranty s krystalem a jejich účinek z vlastní zkušenosti:

  1. Deo krystal od Balea z dm drogerie (tuhý, 100 g, bez parfemace). Sice je relativně levný, jeho funkčnost je velmi nízká. Neochrání Vás před pachem.
  2. Salt of the Earth spray (sprej, 100 ml, bez parfemace) – odkaz zde. Příjemné nanášení rozprašovačem. Účinnost ale velmi nízká. Před potem neochrání ani muže a ani ženu a už vůbec ne dle našich vlastních zkušeností celý den. Hledali jsme sprej, protože aplikace tuhého krystalu je složitá a někdy problematická. 
  3. Deo krystal 24 hodiny od Purity Vision (tuhý, 120 g, bez parfemace) – odkaz zde. Průměrná cena krystalu, jeho účinnost je střední až vyšší. Řekl bych, že si na něj může zvyknout i muž, který má agresivnější pot. Sám jsem si na něj zvykl (mám agresivní pot). Než se „patlat“ chemikáliemi, raději zvolím tento 100% přírodní deo krystal, který by těm, co mají méně agresivní pot, měl stačit. 
  4. Deodorant stick od BioAroma (tuhý, 120 g, parfemace esenciálním olejem šantalové dřevo) – odkaz zde. Zatím nejúčinnější tuhý deodorant, který jsem poznal. Musím přiznat, že je mi příjemné, že má parfemaci. Jak při aplikaci, tak během dne, je Vám tato jemná vůně příjemná.  

Nepřehlédněte! | Chystáme 2. díl | 100% přírodní deodoranty | Účinnější a příjemnější

     Podívejte se na 2. díl o přírodních deodorantech, kde pokračujeme v našem testování. Našli jsme pro Vás ještě o něco účinnější přírodní deodoranty, než jakým je Deodorant stick od BioAroma (viz obrázek žlutý popisek test č.1 a č.2). Hledali jsme příjemnější aplikaci a vyšší účinnost. To se nám povedlo. Nejedná se o pevný krystal, nýbrž o roll-on (kuličku). Stačí se podívat zde.Tip: Už jste slyšeli něco o zdravém žvýkání!? Kupujete žvýkačky s aspartamem či sorbitolem, který je nevhodný pro děti a zdraví škodlivý. Většina z Vás o tom ani neví. Více se dozvíte zde.


Může Vás také zajímat

3 nejlepší přírodní deodoranty na trhu | 100% účinné | 2.díl | Zdraví

Šampón na vlasy | Přírodní | Nejen na mastné vlasy | Šoptip Rady ze života

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Lidé:
Jsou žvýkačky toxické? Bez obalu a bez pohádek
Nejčastější problém u morčat proč přestane žrát
Jak na trombózu? | Vedlejší účinky při požívání léků na srážení krve
Vysoký krevní tlak z pití kafe
Jak na zánět prstu ruky | Rada bez obalu | Zdraví

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x