Jak louskat vlašské ořechy? | Snadno a rychle | Nejlepší dostupné řešení

článek „Jak louskat vlašské ořechy“

Posledních několik let hledám nejlepší dostupné řešení, jak louskat vlašské ořechy. Rádi vaříme, pečeme a bez vlašských ořechů by to nebylo ono. Jeden z minulých roků byl na vlašské ořechy jako dělaný. Byla jich nadúroda. Chtěl jsem jich hodně vylouskat, neměl jsem ale vhodné nářadí. Tak jsem začal hledat. Zkoušel jsem vše možné. Nůž, kladivo, kleště, klasický louskáček na vlašské ořechy, kombinačky, sikovky.


Jak louskat vlašské ořechy? | Klasický louskáček vs. sikovky

     Také jsme tento klasický louskáček měli několik let v domácnosti a používali jsme jej. Když jsem zjistil, že se sikovkami mi jde louskat ořechy lépe, přestal jsem tento klasický louskáček úplně používat. Vzhledem k tomu, že máme na trhu louskáček, který je o pár korun dražší, avšak o úroveň účinnější, doporučuji se klasickému louskáčku vyhnout.

Jak louskat vlašské ořechy? | Klasický louskáček - nedoporučují Rady ze života
Zdroj: tescoma.cz, Ilustrativní foto: Přeškrtnutý klasický louskáček.

Účinný louskáček

     Nenechal jsem se ale odradit a hledal jiné řešení. Říkal jsem si, že v dnešní době nějaká jiná šikovná varianta musí existovat. Dlouho jsem nic nenacházel, až jsem jednou natrefil v obchodě na jiný typ louskáčku. Narazil jsem na kónický louskáček na ořechy. Konečně jsem našel něco, co funguje. Co Vám na odpověď: „Jak louskat vlašské ořechy?“ skutečně odpoví. Jedině kónickým louskáčkem!


Výhody (5)

     Výhody jsou přesvědčivé. Zvláště, když si to sami vyzkoušíte a máte srovnání s tím, jak jste louskali vlašské ořechy dříve – třeba i prostřednictvím jednoduchého klasického louskáčku.:

    1. Méně síly – vynaložíte podstatně menší fyzickou sílu na rozlousknutí ořechu.
    2. Tvrdost ořechů nehraje roli – už je Vám téměř jedno, že jsou tvrdší skořápky či nikoliv. Na velikosti ořechů nezáleží. S tím pomůže právě kónický tvar louskáčku. S klasickým louskáčkem tvrdost ořechů často rozhodovala, jestli se budete hodně a nebo málo trápit. Nyní toto trápení odpadá.
    3. Rozdrtí jen to, co má – není potřeba ořechy nějak namáčet a snižovat tím jejich kvalitu. Díky kónickému (kuželovitému) tvaru louskáčku dojde k při sevření pouze k rozdrcení skořápky, přičemž ořech zůstane netknutý
    4. Ušetříte čas – čas na zpracování 10 litrového košíku se podstatně sníží (nejčastěji se zpracovává větší množství naráz).
    5. Bezbolestné a bez následků – po dokončení louskání Vám na rukou nezbudou mozoly, které se při používání klasického louskáčku či sikovek u většiny z nás objeví. 


Nakupte u kvalitního českého výrobce Tescoma


V jednoduchosti je síla

     Poté, co vylouskáte pár ořechů, vytvoříte si určitý grif na rozlouskávání – pak už Vám to půjde jako po másle. Není potřeba, abyste na louskání ořechů byli dva. Není potřeba se po louskání 2 týdny starat o rozbolavěné ruce. Další den můžete louskat další dávku, kterou potřebujete na cukroví na svátky, na Vánoce, na svatbu, na buchtu 😉


Louskáček, který by neměl chybět v žádné domácnosti

     Jsem si jist, že pokud ještě kónický louskáček nemáte doma, uvítáte jej jako nenahraditelného pomocníka ve Vaší kuchyni. Ušetříte si tím spousty času a zbytečné námahy či zranění! 


Odkaz

Můžete si jej pořídit zde. Jedná se o českého výrobce, kterého rádi doporučujeme.                     


Z naší kuchyně (video)


Postup louskání vlašských ořechů | Video Vám pomůže si postup lépe představit

Na videu, které jsme natáčeli v naší kuchyni, můžete vidět, jak se snadno s tímto kónickým louskáčkem na vlašské ořechy pracuje

Doporučujeme vkládat ořechy špičkou dolů, stisknutím skořápku rozdrtit, ořech otočit a opět stisknutím skořápku rozdrtit. Teprve poté sundávejte skořápku. Čím více si skořápku rozdrtíte (připravíte), tím snadněji Vám následně půjde skořápku z ořechu sundat. Vy tak nebudete muset opětovně vkládat ořech do louskáčku – ušetříte tím čas i námahu. 

Na videu je také patrné, jak je vhodné louskáček držet v jedné ruce a druhou rukou opírající se o hranu louskáčku ořech přidržet . Ořechy mají tendenci vyskakovat a to zvláště ve chvíli, kdy jsou ořechy větších rozměrů. Přidržením ruky vyskakování ořechu zamezíte. Funguje to skutečně dobře. 


Poslední aktualizace dne: 15. 12. 2018Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] moučka 80 g medu 2 lžíce vlažné vody 400 g Jizerky 150 g namletých vlašských ořechů (Jak louskat vlašské ořechy) trochu šťávy z citronu 1 vanilkový cukr skořice podle chuti těsto se motá na kovové […]

trackback

[…] dozdobení čokoládová poleva, mandle nebo vlašský ořech (lískový […]