Jablko | Antioxidační a jiné účinky | Zdraví = min. 1 jablko denně

Jablko patří mezi nejčastěji konzumované ovoce v českých domácnostech. Není divu. Je o něm známo, že patří mezi ovoce, které je velmi bohaté na vitamíny, vlákninu a antioxidanty. Právě pro jeho vysoké antioxidační účinky se jablíčka poslední dobou dostala opět na výsluní. Poslední dva roky si ke svačině dávám každý den min. 1 jablko a mohu jedině doporučit, obzvláště pokud máte z vlastní zahrádky nebo od známého, či koupené českého původu.


Jablko | Obyčejné jablko s neobyčejnými účinky včetně antioxidačních

     Jablko je ideální svačinou, která má vysoké antioxidační účinky. Obsahuje přírodní látky, které mají tuto antioxidaci na svědomí. Tuto skvělou vlastnost nelze plně nahradit umělou výživou, příroda to umí lépe. Díky antioxidaci je doporučeno, užívat jablek co nejvíce, především když jsou nejčerstvější, tedy na konci léta a na podzim. Pomáhají našim srdcím i cévám – snižují výskyt ucpávání tepen. Také již bylo prokázáno, že pravidelná konzumace jablek, může snižovat výskyt neurogenerativních chorob jakými jsou Alzheimerova a Parkinsonova choroba. 


Jabloň není náročná, naopak je velmi odolná – odmění se Vám

     Starost o jabloně není nikterak náročná, přitom výnosnost je bohatá (samozřejmě závisí také na podmínkách v daném roce). Stačí jabloně pravidelně zastřihovat/provzdušňovat a dávat tak jabloním určitý tvar a sílu růst. Pokud plody uskladníte vhodným způsobem za ideálních podmínek, mohou vydržet až do jara.  Jsou různé možnosti, jak prodloužit dobu skladování. Bližší informace ohledně skladování můžete najít zde (ireceptář.cz). 


Moje doporučení – 1 jablko denně

     Neopomíjejme něco, co zde bylo po staletí, co se nám zdá být na první pohled obyčejné. Co je na oko obyčejné, má v tomto případě velmi neobyčejné účinky na náš organismus (pozitivní). Každý den si dávám ke svačině v dopoledních hodinách mezi snídaní a obědem 1 jablko.  Znám mnoho lidí, kteří celé dopoledne nejí a čekají až na oběd. Tím si nevědomky zadělávají na problémy, které časem vyplují na povrch. Mysleme trochu na to, co se s našim tělem děje, když nepřijímá delší dobu žádnou potravu. Poslouchejme potřeby našeho těla a ono se nám odvděčí. Zpříjemněte si mezeru mezi ránem a polednem.


Zakousněte se do zdraví

     Zdraví, které je skryté v tomto krásně voňavém plodu přírody Vás nejen potěší svojí chutí, ale bude také blahodárně působit na Vaše tělo. Nejsem žádný odborník přes správné stravování. Jedná se pouze o mojí dobrou zkušenost. Měl jsem problémy se stravováním a snažil se je vyřešit. O Jednom z dobrých tipů, které jsem pocítil na vlastní kůži, že funguje, Vám tady nyní píši – o jablku ke svačině. Tak to zkuste a uvidíte sami, že na tom něco je 😉


Poslední aktualizace dne: 04.10.2016, Důvod: Úprava textu.Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments