Jablko | Antioxidační a jiné účinky | Zdraví = min. 1 jablko denně

Jablko

Jablko patří mezi nejčastěji konzumované ovoce v českých domácnostech. Není divu. Je o něm známo, že patří mezi ovoce, které je velmi bohaté na vitamíny, vlákninu a antioxidanty. Právě pro jeho vysoké antioxidační účinky se jablíčka poslední dobou dostala opět na výsluní. Poslední dva roky si ke svačině dávám každý den min. 1 jablko a mohu jedině doporučit, obzvláště pokud máte z vlastní zahrádky nebo od známého, či koupené českého původu.


Jablko | Obyčejné jablko s neobyčejnými účinky včetně antioxidačních

     Jablko je ideální svačinou, která má vysoké antioxidační účinky. Obsahuje přírodní látky, které mají tuto antioxidaci na svědomí. Tuto skvělou vlastnost nelze plně nahradit umělou výživou, příroda to umí lépe. Díky antioxidaci je doporučeno, užívat jablek co nejvíce, především když jsou nejčerstvější, tedy na konci léta a na podzim. Pomáhají našim srdcím i cévám – snižují výskyt ucpávání tepen. Také již bylo prokázáno, že pravidelná konzumace jablek, může snižovat výskyt neurogenerativních chorob jakými jsou Alzheimerova a Parkinsonova choroba. 


Jabloň není náročná, naopak je velmi odolná – odmění se Vám

     Starost o jabloně není nikterak náročná, přitom výnosnost je bohatá (samozřejmě závisí také na podmínkách v daném roce). Stačí jabloně pravidelně zastřihovat/provzdušňovat a dávat tak jabloním určitý tvar a sílu růst. Pokud plody uskladníte vhodným způsobem za ideálních podmínek, mohou vydržet až do jara.  Jsou různé možnosti, jak prodloužit dobu skladování. Bližší informace ohledně skladování můžete najít zde (ireceptář.cz). 


Moje doporučení – 1 jablko denně

     Neopomíjejme něco, co zde bylo po staletí, co se nám zdá být na první pohled obyčejné. Co je na oko obyčejné, má v tomto případě velmi neobyčejné účinky na náš organismus (pozitivní). Každý den si dávám ke svačině v dopoledních hodinách mezi snídaní a obědem 1 jablko.  Znám mnoho lidí, kteří celé dopoledne nejí a čekají až na oběd. Tím si nevědomky zadělávají na problémy, které časem vyplují na povrch. Mysleme trochu na to, co se s našim tělem děje, když nepřijímá delší dobu žádnou potravu. Poslouchejme potřeby našeho těla a ono se nám odvděčí. Zpříjemněte si mezeru mezi ránem a polednem.


Zakousněte se do zdraví

     Zdraví, které je skryté v tomto krásně voňavém plodu přírody Vás nejen potěší svojí chutí, ale bude také blahodárně působit na Vaše tělo. Nejsem žádný odborník přes správné stravování. Jedná se pouze o mojí dobrou zkušenost. Měl jsem problémy se stravováním a snažil se je vyřešit. O Jednom z dobrých tipů, které jsem pocítil na vlastní kůži, že funguje, Vám tady nyní píši – o jablku ke svačině. Tak to zkuste a uvidíte sami, že na tom něco je 😉

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Lidé:
Jsou žvýkačky toxické? Bez obalu a bez pohádek
Nejčastější problém u morčat proč přestane žrát
Jak na trombózu? | Vedlejší účinky při požívání léků na srážení krve
Vysoký krevní tlak z pití kafe
Jak na zánět prstu ruky | Rada bez obalu | Zdraví

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x