Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4) | 1.díl

Začíná to malováním, kde se děti seznamují s různými barvami. Nejprve je moc nevnímají, ale postupem času si uvědomují, že je mezi jednotlivými pastelkami rozdíl. Babička nám pořídila knížku, kterou si dcera velmi oblíbila. Nedivím se tomu, je velice hravá a zábavná – jen tak děti neomrzí. Láká děti, aby se k ní znovu a znovu vracely, aby poznávaly barvy, zvířata, aby počítaly, dávaly věci dohromady – dokázaly od sebe různé barvy, ale i jejich odstíny rozlišit. Děti se naučí barvy hrou nejen rychle, se zábavou, ale především bez povinnosti a proto dobře – už nezapomenou. 


Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4 roky)

     Je mnoho možností, jak děti naučit barvám. Existuje spousta knih, ale jen malé množství z nich jsou skutečně přínosné. Kniha, se kterou jsme měli možnost se barvičky naučit, je natolik povedenou, že Vám ji velmi rádi představíme. Jedná se o knížku s názvem Barvy – Otevři okénko” od nakladatelství Svojtka & Co. Nejprve jsme se s ní seznámili. Pak se stala určitým zvykem, číst ji před spaním nebo i v průběhu dne. Často jsme se k ní vraceli – byla to velká zábava. Otevírání okének je lákavé.


Učme děti barvy hrou

     Díky této knize mohu říci, že se dcera velmi zábavnou formou naučila perfektně barvám a že si je oblíbila natolik, že jsem musel pátrat po dalších knihách, které jsou určitou nadstavbou této kouzelné knížky. O tom Vám ale povím až v příštím 2.díle, který již připravuji. 


Fotky naší knížky (z praxe)

     Otevírací okénka vzbuzují v dětech zvědavost. Děti mají potřebu vědět víc – ukázat rodičům, ale i sobě, že už něco ví. Když zvířátka ve vagóncích lehce vyčuhují, děti začnou časem hádat, co se v jednotlivých vagóncích za dveřmi schovává. Rodiče by měli své děti k hádání navést. Zvířátku (zebře) čouhá ocas, hlava a pruhy. Co to asi může být? Ta zábava, že může dítě s knihou aktivně komunikovat – něco obracet – je skvělá. Sám si to pamatuji, když jsem byl malý. Cokoliv, co se mohlo někde otvírat bylo zajímavější, než obyčejná stránka. Dítě nevnímá to, že se vlastně učí zvířátka a barvy. Všimněte si, jak jsou okénka opotřebovaná 😉 Některá jsem musel časem izolepou spravit. Byla to naše nejoblíbenější knížka. Teď už jsme ale pokročili a hledáme další knížky, které odpovídají věku dcery. Máme v plánu Vám o nich také napsat. Odkaz na video na youtube

Představení knihy na videu zde.


Odkaz na knihu

Barvy – Otevři okénko – odkaz, kde si můžete knihu koupit zde


Tip: Vybrali jsme pro Vás námi často používaný obchod, s velmi dobrými cenami, velkou dostupnosti kamenných obchodů (osobní odběr) a když není kamenný obchod v blízkosti Vašeho domova, stačí objednat knížky za 499 Kč a máte dopravu zdarma. Další knihu Vám doporučíme hned v dalším článku. Košík naplníte velmi snadno 😉 Doprava zdarma nad 499 Kč nemusí být aktuální.


Děkujeme nakladatelství Svojtka & Co. za souhlas s publikováním jejich knihy a námi vytvořených fotografií knihy.


Poslední aktualizace dne: 06.05.2018.

(520)Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!

Zabere Vám to pár sekund, přitom pro nás je to obrovská motivace. 


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na Facebooku

Nebo za sdílení na ostatních sociálních sítí Mohlo by Vás zajímat - 5 top článků na Rady ze života:


1) Křemelina

Křemelina | Přírodní detox | Pryč s parazity! | Zdraví


2) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)Zdravé žvýkání bez éček | Bez zdraví škodlivého aspartamu | Zdraví


3) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví


4) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ | Zdraví


5) Knihy pro děti (2-5 let) - Jak naučit barvy hrou? 

Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4 roky) | Děti

 


Hlavní strana     Dům | Domácnost     Finance     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     Ostatní     Kraťasy     Vše


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Sledujte nás

Jiří Samuel

Jsem admin a koordinátor pro magazín radyzezivota.cz. Byla a je to pro mě velká výzva postavit tento web na zelené louce. Veškeré aktivity si dělám sám, teď už vím, že je to neudržitelné - to jsem ale na začátku nevěděl. Člověk se neustále vyvíjí. Proto budu časem rozšiřovat tým našeho magazínu, o lidi kteří ví, co dělají, a dělají to s radostí a vervou. Mám radost, že moje žena přispívá do kategorie Bezlepkové recepty. Baví mě psát články, příspěvky, tweety, tvořit, učit se novým věcem, jako pro měl byla a stále je tvorba stránek, SEO marketing, linkbuilding, propojování webu se sociálními sítěmi, Google Analytics, do budoucna AdSense, časem možná AdWords, apod. Je skvělé, když sami zjistíte, jak zvýšit hodnotu stránek, když o tom nikdo nepíše. Je to tvůrčí činnost a pro mě můj největší koníček, který bych rád přetavil do práce na plný úvazek. Nemám potřebu nechávat si své letité zkušenosti pro sebe, chci se o ně podělit. Největší radost mi dělá dobrá zpětná vazba.
Jiří Samuel
Sledujte nás