Válka mezi západem a východem | 3. světová válka

Bílá papírová holubice na rukou malého dítěte a rukou jeho rodičů se světle modrým pozadím symbolizující mír pro článek Válka mezi západem a východem na spadnutí, pro web: radyzezivota.cz, zdroj: shutterstock.com

Myslím, že je válka mezi západem a východem na spadnutí (3. světová válka). Ocitáme se v bodě, odkud bude těžké z toho vystoupit. Považuji současný stav za velkou chybu všech zúčastněných. Vypadá to, že je člověk skutečně hloupý a neumí se poučit z chyb. Pohybuje se neustále v kruzích a dělá stále stejné chyby. Lidé naslouchají slepě médiím (politikům) a jen přitakávají. Jsme sebedestruktivní. Máme se starat o přírodu, přitom se staráme jen o moc. Doufám, že svět dostane rozum a utne tento nesmysl podporování války. Válka nic nepřinese – jen zkázu a zmar. Je to jako hádat se se svým sousedem aniž bych hledal řešení. Pak ho každý den budu vídat na dvorku. Proč bych to dělal?

Někdo tu prahne po nerovnováze a moci. A my jsme jako ovce. Ani nevím, kdo za to může, jestli západ nebo východ, a je mi to jedno. Hlavně je to potřeba to co nejrychleji ukončit. My Češi jsme mírumilovní a tak by to mělo také zůstat. 


Válka mezi západem a východem

Nerozumím tomu. Nechápu, jak je možné, že jsme se tak daleko dostali. Nechápu, kdo to může podporovat. Je to sebedestruktivní. Nevím, kdo to způsobil a je mi to jedno. Jediné vím jistě, všechny zúčastněné strany by se okamžitě a neprodleně měly vrátit zpět k mírovému řešení. Válka nikdy nepřinesla nic pozitivního, nic dobrého. A ani se tak nestane nikdy v příští válce/válkách ani ve 3. světové válce. Stejně je to jen honba za penězi, za obraty, za mocí, za nerovnováhou, za zdroji, územím, uznáním, nesmrtelnosti – samé hloupé důvody – “honění ega”.

I když se všude říká, jak války přinesly pokrok a vývoj támhle toho či něčeho jiného. Nevěřím tomu. Vývoj by možná přišel o něco později, ale přišel by i tak. Vývoj nás nečiní šťastným. Šťastnými nás činí vztahy, láska, vzájemné souznění, život, děti, přátelé, naplnění. Není to smrt, utrpení, zabíjení, zabírání území. 


Propaganda na obou stranách

Nebudu soudit, zda za to může západ a nebo východ. V obou propagandách se objevují lži. A říkat, ve kterých je lží více či méně, to k ničemu nevede. Nemá smysl v to slepě věřit a upřímně řečeno, ani v tom hledat pravdu. Pravdu se stejně nedozvíme. Hru hrají jiní hráči, my jsme toho jen součástí. Jak chcete najít pravdu v něčem, co je tak rozsáhlé, komplexní, složité? To ví jen ti hráči, kteří “tahají figurkami po šachovnici”. A ani oni už to možná sami neví. Možná rozehráli partii, která se vymkla kontrole. 


Zjednodušený příklad

Musíme si věci zjednodušit, abychom pochopili, co se děje, a co by se dít mělo. Žít dobře se dá jen v synergii mezi sebou a s přírodou. Uvedu to na zjednodušeném příkladě: Když je ve třídě agresivní sígr jediné, co celá třída potřebuje, dostat je zpět do „normálního stavu“. Narušuje výuku a rozhazuje ostatní děti. Dochází k tomu, že se k němu děti přidávají a sami se neposouvají dál. Rozhodně nepomůže, když jej začnete také agresivně napadat a nebo jen hloupě trestat. Teď přichází práce učitele a rodičů. Zkušený kantor si s tím umí poradit, ale musí to být v synergii s jeho rodiči. Rodiče jsou v tomto zlomový. Je potřeba pochopit, proč dělá to co dělá. Většinou to má svůj důvod. Když ten důvod pochopíte, dá se s tím vždy něco udělat.

Rodiče musí chtít a on už to pak pochopí a přizpůsobí se – nic jiného mu nezbyde. Když budou všichni spolupracovat, je možné s tím něco dělat. Nevěřím tomu, že je tato situace neřešitelná. Všichni ví, že ze synergie plynou největší výhody. Když se jeden vzepře, vyvolá to jen zkázu. Třída nebude fungovat, děti se nebudou dobře učit, nebudou prospívat, rodiče budou nešťastní.

Všechny strany se musí chtít domluvit | V synergii je síla

Stejné je to i v případě této války. Všechny strany se musí domluvit – NATO, Rusko a i Ukrajina spolu musí mluvit. Ukrajina není sígr – jen pro představu jsem uvedl podobný příklad, který není úplnou analogií tohoto problému. Jen chci říct, že problém je vlastně „jednoduchý“, jen musí všechny strany chtít se domluvit. Je nutné je přesvědčit k tomu, že jedině synergie má smysl pro každou ze stran.  


Proč přilévat olej do ohně, když se dá oheň uhasit

Nejsem ani na jedné straně, protože nevím, co se stalo a proč se to stalo. Vím jen, že to musí skončit. 

Je tu tolik výzev, které nás čekají. Začali jsme řešit globální oteplování – na to se teď úplně zapomnělo. Řešíme globální krizi s energiemi, s ropou. Byla vypuštěna neřízená střela v podobně umělé inteligence. Lidé si myslí, že mohou dělat všechno, nad čím si myslí, že mají kontrolu – ale tady se mýlí. Místo toho, abychom chránili místo, na kterém žijeme, tak jej nyní mnohem více devastujeme. Zvyšovat produkci zbraní nikomu nic nepřinese, pokud nemluvím o zvyšování obratů výrobcům zbraní nebo státům, které tyto firmy vlastní nebo z nich profitují. 


Připojte se ke globální výzvě „Odmítnutí války a jaderných zbraní“

Na tomto odkazu podpořte globální výzvu odmítnutí války a jaderných zbraní.

Podpisy sbírá americká aktivistická skupina AVAAZ1, která celosvětově bojuje za lidská práva, práva zvířat. Bojují proti korupci. Snaží se pomocí chudým. A taky jsou zapálení do přírody. 

V komunitě je síla a v globálním řešení problémů taky. Když se připojíte, můžete pomoci. 


Mezinárodní válka je na spadnutí (válka mezi západem a východem – 3. světová válka)

Nebuďte nečinní. Je potřeba konat. Ať se mezi sebou přestane západ s východem hašteřit. Ať si sednou k mírovému stolu a vyřeší to. Nehledejme viníka. Ukončeme to!

 

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Myšlenky | Úvahy:
Podvodníci s centrálním rejstříkem firem
Krize na Ukrajině | Kolektivní jednání | Samův blog
Autorská práva | Licence | Omezování kultury | Převod formátů | Konverze | MP3
COVID - je čas se přizpůsobit | Samův blog
Covid | Oteplování | Nesmyslná logistika | Samův blog

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz, zdravezvykacky.cz, healthychewinggum.com. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x