Sluneční dioptrické brýle | Polarizační klip | Motýlek | Zdraví

Sluneční dioptrické brýle | Polarizační klip | Zdraví

Potřebujete sluneční dioptrické brýle, ale nechce se Vám utrácet zbytečných x-tisíc? Měl jsem ten samý problém, který jsem vyřešil. Jedná se o praktické řešení, které možná nepotěší módní návrháře. Účel to splní a to je pro mě hlavní. Zejména když polarizační klip (motýlka) používám jen v autě proti přímému slunečnímu záření. Když můžete za pár korun vyřešit elegantně něco, co kvůli penězům oddalujete několik měsíců nebo dokonce roků a ničíte si kvůli tomu oči, na módu se neohlížejte. 


Sluneční dioptrické brýle | Polarizační klip pomůže

     V dnešní době to již v optice nezažijete, že by Vám někdo nabízel toto ideální řešení, které Vám pomůže s nepříjemnými a pro zrak nebezpečnými slunečními paprsky. Proč? To je jednoduché. Optika z toho nic nemá – jen pár korun. Je lepší, když Vám nabídne dražší řešení v podobě slunečních dioptrických brýlí za několik tisíc, než aby Vám nabídla polarizační klip za pár stovek. Nejen, že z toho bude mít pár korun, ale nezíská tržbu ze zakoupení slunečních dioptrických brýlí. Jedná se o praktické řešení pro krátkozraké, co nosí dioptrie – pro řidiče zejména. Nejedná se o nějaké moderní řešení či vizuálně lákavé – je to praktický pomocník.

     Již delší dobu jsem na to myslel, že Vám napíši o této vychytávce, kterou mi nabídl před mnoha lety jeden poctivý optik. Konečně jsem se k tomu dostal – snad Vám to pomůže.


Trendy magnetický klip (dokonale přilne k brýlím, ale připlatíte si)

     Co optika velmi ráda nabízí, jsou trendy obroučky, na které je možné nasadit magnetický klip, který má naprosto identický rám. Běžně nepoznáte, že je klip se sluneční clonou na brýlích umístěn. Je to hezká a praktická věc, jen je to docela drahé. Proto je to to první, co Vám optika nabízí. Slušně u toho může vydělat. Jediné omezení, které zde vidím, je to, že si musíte koupit jen některé typy obrouček, které jsou pro umístění magnetického klipu určené – musí mít rovnější přední kostru, na kterou se klip nasazuje. My hledáme ale řešení pro každého. Takže se vrátíme k našemu tématu 😉


Pro koho je polarizační klip na dioptrické brýle určen?

     Jedete v autě, nebo jste rybář a sedíte u vody. Slunce Vám svítí do obličeje. Majiteli dioptrických brýlí většinou nabídne optik sluneční dioptrické brýle. Připravte si obnos v tisícikorunách. Proč ale? Řešení, které pro Vás mám, stojí většinou kolem 200 – 400 Kč. Jedná se o tzv. polarizační klip. Je to praktický pomocník, který Vám vyřeší problém. Myslete na své zdraví a šetřete svůj zrak.

     Ano, souhlasím, není to žádná krása, ale když vezmete v potaz fakt, že už Vám nebudou svítit přímé sluneční paprsky do očí, velmi snadno na to v autě nebo na rybách zapomenete. Sám jej používám v autě velmi často. V podstatě kdykoliv sednu do auta, vyndám si jej z přihrádky, která je určená jen pro brýle. Ani je nemám v obale, protože se mi v přihrádce s ničím jiným netlučou. Nemusím rozkládat postranice a rovnou nasazuji na své dioptrické brýle. Chráním své oči před sluníčkem. Myslím na svoje zdraví – na stáří. 


Ušetříte peníze i své oči

     Mnoho lidí si nemůže dovolit koupit si další brýle – sluneční dioptrické, samozatmavovací brýle nebo brýle s možností přiložení trendy magnetického klipu. Polarizační klip, i když jej móda a současné trendy přímo nevychvalují, je ideální pomocník pro každého, kdo má dioptrické brýle na nose. Stojí pár korun. Může si ho koupit každý, kdo si říká, že si někdy ty sluneční dioptrické brýle koupí 😉


Samozatmavovací dioptrické brýle (zajímavost)

     Slyšel jsem odborníka, který se vyjadřoval na téma, zda používat samozatmavovací brýle. Odpověděl, že tato varianta není zcela vhodná a to zejména ve chvíli, kdy je používáte dlouhodobě. Pokud již samozatmavovací brýle používáte, nenoste je celý den. Opět platí pravidlo: Všeho s mírou.

     Oko si dle tohoto odborníka na komfort bez slunce zvyknou – stanou se línými. Ve chvíli, kdy brýle sundáte, jsou oslabené používáním. Je to takový paradox. Myslíte si, že oči chráníte, přitom je dlouhodobým nošením spíše oslabujete. Sluneční dioptrické brýle nebo polarizační klip na brýlích nosíte pouze v případě, že je nutně potřebujete/je příjemné je mít, když Vám do očí svítí sluníčko. Ve chvíli, kdy se tak neděje, automaticky je sundáte (sluneční dioptrické brýle/polarizační klip). Pokud ale máte samozatmavovací brýle, nosíte je celý den – přizpůsobují se intenzitě světla, tak proč je sundávat, že? To, že způsobují línost očí, to je logický fakt. Celé mi to do sebe zapadá a jsem si jistý, že tato varianta je pohodlná, ale očím to může při dlouhodobém používání ublížit. Nezapomínejte je tedy sundávat! To Vám ale s polarizačními klipy nehrozí 🙂 Pokračujme dále. 


2 nejčastější typy motýlků (polarizačních klipů/klipů)

  1. žluté – na noční řízení, ale také do mlhy, zataženo, sněžení
  2. šedé – na ostré slunce či pod mrakem – univerzální použití

Typy uvádíme proto, aby bylo pro Vás snazší si vybrat. Někdo si již kupuje oba klipy naráz a v autě nebo na rybách již pak volí dle počasí.


Nákup v optice i na internetu

     Na polarizační klipy se poptejte v optikách. Ne každá optika je nabízí. Když se nezeptáte, většinou Vám nebude tato varianta nabídnuta. Pohlídejte si, aby brýle měli UV 400, aby skutečně Vaše oči chránily. 

[su_button url=“https://postovnezdarma.cz/catalogsearch/result/index/q/polarizační%20klip%20na%20brýle/?acc=d64a340bcb633f536d56e51874281454″ target=“blank“ style=“ghost“ background=“#000000″ color=“#e10d0d“ size=“9″ wide=“yes“ radius=“round“ text_shadow=“0px 0px 0px #000000″ desc=“Široká nabídka polarizačních klipů“ rel=“lightbox“ title=“Polarizační klipy a jejich široká nabídka na internetovém obchodě zde.“]Polarizační klipy na internetovém obchodě zde.[/su_button]


Polarizační klip na dioptrické brýle (klip, který jsem si objednal)

Sluneční dioptrické brýle |  Polarizační klip | Zdraví
Zde můžete vidět pacičky, díky kterým polarizační klip bude na Vašich dioptrických brýlích držet. Do auta ideální řešení.

Upozornění

     Polarizační klip nesedí na všechny typy brýlí. Plastové brýle, které nemají pacičky na sedýlkách, mají někdy malý prostor pro zasunutí polarizačního klipu. Jsou to brýle z umělé hmoty v jednom kuse. To neznamená, že by polarizační klip nebylo možné pro plastové brýle použít. Moje žena má plastové brýle, které jsou celé vč. sedýlek ulité z jednoho kusu plastu – přesto polarizační klip může používat. Také se jí nechce kupovat sluneční dioptrické brýle. Proto jsme si objednali motýlky a konečně nám nesvítí do očí sluníčko a my si tak neničíme zbytečně oči.


Úprava

Co budete potřebovat na úpravu polarizačního klipu? 1) Fix, 2) Nůžky, 3)Smirkový papír | Sluneční dioptrické brýle | Polarizační klip | Motýlek | Zdraví
Co budete potřebovat na úpravu polarizačního klipu? 1) Fix, 2) Nůžky a 3) Smirkový papír

     Když si zakoupíte polarizační klip, můžete si jej doupravit. Nebo si můžete na klipu předkreslit obvod svých dioptrických brýlí a následně nůžkami zastřihnout. Okraje pak nezapomeňte dočistit jemným smirkovým papírem. A nebo si je můžete v optice nechat za menší příplatek upravit dle velikosti Vašich brýlí. Věřím tomu, že v optice budou trošku šikovnější, než Váš 1. pokus. Ale to je na každém 🙂 Nám se to povedlo dobře a jsme spokojeni s výsledkem.


Mohlo by Vás také zajímat

Jak na plíseň? | Jak jí předcházet a jak se jí zbavit? | Řešení | 2.díl

 

 

 

 

  Jak na plíseň >> 

 

 


  Ostatní Udělej si sám >> 

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Lidé:
Jsou žvýkačky toxické? Bez obalu a bez pohádek
Nejčastější problém u morčat proč přestane žrát
Jak na trombózu? | Vedlejší účinky při požívání léků na srážení krve
Vysoký krevní tlak z pití kafe
Jak na zánět prstu ruky | Rada bez obalu | Zdraví

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x