Škrabka na jazyk | Bez kazů a zápachu v ústech | Ústní hygiena | Zdraví

V otevřených ústech nějaké dámy na jazyku položená škrabka na jazyk | Škrabka na jazyk | Zdraví | Ústní hygiena | Zdroj: shutterstock.com

článek „Škrabka na jazyk“

Za osmdesát korun ročně a pár minut Vašeho času získáte zdravější zuby, snížíte výskyt kazů a zápach z úst. Škrabka na jazyk významně ovlivní Vaši ústní hygienu. Investice, je ve srovnání s tím, co to přinese pro Vaše zdraví, nulová. Používáním škrabky na jazyk se zbavíte až 80% bakterií, které leží na Vašem jazyku. 


Škrabka na jazyk | Bez kazů a zápachu v ústech

     Je to zvláštní. Škrabka na jazyk stojí pár korun. Když ji koupíte, můžete ji používat třeba i celý rok, možná déle. Přitom její efekt na Vaši ústní hygienu je ve srovnání s investicí obrovský. Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by ji používal. Říkám si proč?

     Čištění jazyka není nic nového. Je známo po tisíciletí. Osvědčilo se, a proto přetrvává dodnes. U nás v České republice se prostě čištění jazyka přehlíží, a to i přesto, že by se mělo jednat o základní součást ústní hygieny. To si raději budeme kloktat ústní vodou, která nám za 2 měsíce dojde a stojí x-krát ročně více. Proč dělat reklamu na škrabku, když stojí pár korun a může zákazníkům vydržet třeba i 1 rok.  


Naše cesta ke škrabce na jazyk

Naše cesta ke škrabce na jazyk | Zdraví | Radyzezivota.cz

     Upřímně, o tom, že existuje škrabka na jazyk, jsem před pár lety neměl ani potuchy. Můj kamarád si vždy po vyčištění zubů dočišťoval jazyk kartáčkem. Jednou jsem se nad tím zamyslel a zdálo se mi to smysluplné. V ústech zpracováváme potravu, vše co sníme, je v kontaktu s jazykem. Ústa máme pak často zavřená. Vlhkost je vysoká. Krásný prostor pro bakterie, toxiny. Tak „proč si jazyk nezačít čistit také?“, řekl jsem si.


0) Kartáček

A začal jsem si čistit jazyk kartáčkem. Dlouho jsem to ale nevydržel. Když jsem pozoroval, co kartáček na jazyku vytváří – uvědomil jsem si, že nečistoty pouze přesouvám z místa na místo – tento postup nebyl funkční. Hledal jsem něco šikovnějšího, co by fungovalo.


1) Čistič jazyka

Fotografie modré škrabky na jazyk, web: radyzezivota.cz
     Narazil jsem na čistič jazyka a hned jsem si ho zakoupil. Jednalo se o čistič jazyka Miradent. Po 2 měsících používání jsem ho zakoupil i pro ženu a dceru. Musím říct, že efekt ve srovnání s kartáčkem byl znát. Současně jsem začal používat i mezizubní kartáčky.

     Od té doby, co jsem začal ústní hygieně věnovat trochu více svého času, než jen honem honem se zubním kartáčkem, přestal jsem řešit kazy. Jako když utne. Zubař byl bez práce. 


2) Škrabka na jazyk

Sada škrabek na jazyk ve fialové a modré barvě na transparentním pozadí, web: radyzezivota.cz

     Čistič jazyka jsem používal přes rok. Do té chvíle, než jsem zjistil, že existuje ještě o mnohem lepšího – škrabka na jazyk (Curaprox). Používal jsem již delší dobu na radu mojí dentistky pastu Curaprox. A nemůžu si ji vynachválit – zbavila mě aftů. Tak jsem si řekl, proč ne, vyzkouším jejich škrabku na jazyk. Po půl roce používání jsem si byl jistý, že efekt škrabání jazyka po povrchu je výrazně lepší, než čištění štětinami. Navíc se mi to zdálo hygieničtější. Nebylo co řešit.


3) Nerezová škrabka

Fotografie škrtnuté nerezové škrabky na jazyk, Autor: Jiří Samuel, web: radyzezivota.cz

 

     Tím to ale nekončí. Když jsem mluvil s naší oblíbenou rodinnou dentistkou, doporučila mi nerezovou škrabku. Zakoupil jsem ji a budu ji nyní testovat. Jakmile se k něčemu dopátrám, budu článek aktualizovat. Jsem moc spokojený se škrabkou jazyka od Curaproxu, ale uvidíme. Třeba mě Nerezová škrabka jazyka příjemně překvapí a bude mít opět lepší efekt než plastová škrabka na jazyk. Budu Vás informovat.


Nerezová škrabka – resumé

     Po delší době, kdy jsem zkoušel používat nerezovou škrabku, jsem si uvědomil, že to není nic pro mě. Použití tohoto studeného kovu v ústech je mi nepříjemná. Nejde jen o pocit, ale také pohledově to není nic příjemného. Ve chvíli, kdy seškrábnete povlak z jazyka, je omytí škrabky z umělé hmoty snazší, praktičtější a příjemnější. Je to zřejmě individuální, u mě ale nerezová škrabka jazyka raději ne. 


Doporučuji také pro zdravé zuby používat zdravé žvýkačky

Více informací najdete na vhodných stránkách, které se tímto tématem přímo zabývají – vřele doporučujeme si přečíst – zde


Odkazy 

Škrabka na jazyk od Curaprox – náš oblíbený obchod. 
Sada 2 škrabek na jazyk od Curaprox.
Nerezová škrabka jazyka – jsem testoval a nakonec ji přestal používat. Škrabka od Curaproxu je pro mne perfektní pomůckou, která je nejen praktická, ale také nezničitelná. 

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Lidé:
Víkendový pobyt pro načerpání energie v České Kanadě s léčitelem Zbyňkem Mikešem
Jsou žvýkačky toxické? Bez obalu a bez pohádek
Nejčastější problém u morčat proč přestane žrát
Jak na trombózu? | Vedlejší účinky při požívání léků na srážení krve
Vysoký krevní tlak z pití kafe

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz, zdravezvykacky.cz, healthychewinggum.com. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x