SEO Audit webových stránek | Platforma SEMRUSH | Zadarmo

Obrázek SEO Audit webových stránek zadarmo na platformě SEMRUSH

Chcete si udělat SEO Audit webových stránek? Tj. malý a rychlý přehled o tom, jak jsou na tom Vaše webové stránky z pohledu SEO? Využijte stejného nástroje jako já. Na 7 dní využijte 7 Free Trial mezinárodní platformy SEMRUSH. Je to zadarmo a můžete se dozvědět zajímavé věci.


SEO Audit webových stránek zadarmo | SEMRUSH

Nemusíte tomu úplně rozumět, ale budete vědět, že je někde problém, který je nutné vyřešit. Pak už se stačí jen poptat někoho zkušeného nebo někoho objednat na pomoc se stránkami, že máte nějaký problém, ukázat jim ho a je to za poloviční peníze, než kdybyste nechali někoho dělat Vám SEO Audit. Protože je hodně firem na trhu, které pouze vezmou Vaše webové stránky, proženou jej nějakým softwarem nebo aplikací a její výsledky Vám potom pouze interpretují. To můžete udělat sami, nechat si to přeložit pomocí překladače a předložit to rovnou odborníkovi, že s tím potřebujete pomoct. 


Google je jako nějaký monopol

Je zajímavé, že pokud si chcete udělat SEO Audit pomocí aplikace SEMRUSH, je nutné, abyste měli Vaše stránky propojené s aplikací od Google – tj. Google Search Console (GSC), a možná je to i závislé na tom, abyste přes Google Search Consoli zaregistrovali, resp. vložili cestu k Sitemapě. Pokud nemáte u registrátora v soubotu .txt vložený kód od GSC, pak se tváří při spuštění Site Auditu, jako že Vaše stránky nejsou indexované, tzn. že je „údajně“ nemůže GoogleBot projít. Což je nesmysl, ale je tomu tak. 

Ještě před vložením kódu GSC jsem ve vyhledavači nalezl stránky, takže museli být indexované. Ale SEMRUSH se tváří, jako že nejsou. Při spuštění SEO Auditu mi naskočil opakovaně error a byl mi vygenerován výpis, že pouhých 5 stránek bylo zanalyzováno. Přičemž hlavní stránka (homepage) není možné dle SEMRUSH zaindexovat, což je nesmysl. Ale asi si kluci z Google a SEMRUSH potřásli rukou a domluvili se, že budou fungovat společně. Co s tím nadělám, musím se přizpůsobit. Kód jsem do GSC vložil a ejhle, při dalším spuštění SEO Auditu se mi „údajně“ zanalyzovalo místo 5 stránek rovnou 90, což by mohlo odpovídat skutečnému počtu stránek. 

Samozřejmě to, co zde píši je založené jen na vlastní zkušenosti a mých doměnek. Neříkám, že je to 100% pravda. Každý si z toho udělejte svůj názor. 


Spuštění SEO Auditu

Super je, že si můžete SEMRUSH spustit on-line. V záložce po levé straně najdete řádek „ON PAGE & TECH SEO a v ní zvolte řádek „Site Audit“, pak založíte nový projekt a vložíte URL adresu svého webu a nebo také můžete zvolit, aby SEO Audit proběhl na základě Vaší Sitemapy. Pokud se Vám to hned nespustí, nic si z toho nedělejte a zvolte „Return campaign“, tím audit spustíte ještě jednou. Klidně při auditu můžete okno zavřít, analýza probíhá na serveru platformy SEMRUSH (semrush.com). Jakmile audit bude dokončen, získáte na Váš email informaci. Pak se na to můžete podívat a proklikat si výsledky. Jako já. Níže vkládám mé výsledky v printscreenu. Nedopadly dobře. Je potřeba s tím něco udělat. 


90 pages crawled | 144 Errors | 186 Warnings

Nyní stojím před otázkou, proč mi vyskočilo, že máme 90 stránek „crawled“ – nevím, jak je to česky – prostě projité/prolezené. Češtináři mě omluví. Mám jiné přednosti, než češtinu 😉

Printscreen s výsledky SEO Auditu webových stránek na platformě SEMRUSH zdarma ze 7 denní trial verze free
Printscreen s výsledky SEO Auditu webových stránek na platformě SEMRUSH zdarma ze 7 denní trial verze free

Výsledky zatím nemám | Ale budu je zde časem publikovat

Údaje předám dál a až zjistíme, odkud tyto errors a warnings přichází, co je způsobuje, budu zde publikovat. 


Upozornění:

Tyto věci, které se týkají nastavení software jsou většinou aktuální jen cirka 12 měsíců. Je nutné k tomu přihlédnout. Článek je vytvořen cirka 10/2023, jeho platnost je 10/2024 na hraně. Vždy ale můžete obecně popřemýšlet, že je zde možnost využít bezplatně nějaké free trial verze software, kde si spustíte diagnostiku např. v podobě SEO Auditu. 7 denní verzi pak vypnete a nemusíte nic platit. Díky tomu ale téměř zadarmo zjistíte, kde jsou nějaké nejpalčivější problémy vašich stránek. Ušetříte tím mnohé. Analýzu pak můžete předat cíleně na nějakého programátora nebo SEO Experta a jemu již zadat konkrétní úkoly. Vyřeš mi ten a ten problém. Tím můžete řádově ušetřit několik tisíc korun českých. A to se vyplatí, nemyslíte? 


Pokud Vám tento článek k něčemu byl, sdílejte jej na svých sociálních sítí! Já Vám pomohl a Vy zase pomůžete mě. Nebuďte k pomoci lhostejní. Jste pro mě motivací!

Mějte se dobře a ať Vám Vaše webové stránky frčí bezchybně!

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Software nastavení:
Grafický editor zdarma | Online software
Jak vytvořit sitemapu webu?
Rychlost internetu | Rychlost připojení | 5 tipů pro každého | Rady ze života
WebP formát | Instalace pluginu pro Adobe Photoshop | Jiná řešení
Školení Photoshop | V češtině | Doporučuji absolvovat všem | PC software

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz, zdravezvykacky.cz, healthychewinggum.com. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x