Magnetická lišta | Ušetřete kroky | Praktický pomocník | Zlepšováky

Magnetická lišta | Nářadí | Udělej si sám | Domácnost

článek „Magnetická lišta“

Praktický pomocník, o kterém bych se rád zmínil, je magnetická lišta. Ve chvíli, kdy může člověk použít nějaké vychytávky a ušetřit v tomto případě nesmyslnou cestu do dílny či v kuchyni do příborníku, je to něco, co musíte v domácnosti mít. 


Reklamní sdělení – doporučujeme kvalitní českou značku Tescoma

Magnetická lišta | Praktický pomocník 

     Magnetickou lištu na nože jsme používali dlouhá léta v kuchyni – ani mi to nepřipadalo nějak výjimečné – prostě standard. Při mnoha návštěvách u mých kamarádů, známých, příbuzných jsem si ale uvědomil, že jsme jediní, kdo magnetickou lištu doma má. Myslím, že o tomto praktickém pomocníkovi mnoho lidí neví a nebo ví, ale nevidí v tom tolik výhod, aby to stálo za malou investici a námahu udělat „2 díry do zdi“. Mně magnetická lišta připadá natolik pro lidi přínosná, že Vám o tom musím napsat. Nejprve jsme si do naší domácnosti pořídili kuchyňskou. Ve chvíli, kdy jsem si uvědomil, jak mi lišta ušetřila práci, napadlo mě, že bychom ji mohli využít i v podobě magnetické lišty pro nářadí. Nejde jen o ušetřené kroky pro muže, ale i pro ženy. 


Magnetická lišta na nože

     Více známá varianta magnetické lišty je ta kuchyňská. Můžete si tam dát nože, ale také nůžky, otvírák na pivo či konzervy či jiné kovové předměty – jako jsou naběračky, různé lopatky na buchty. Je to na každém – jak chce, aby lišta vizuálně splývala v kuchyni. My jsme si například na lištu dali pouze nože a jedny nůžky. Každý ale dle svého. Někdo je více praktický a někdo myslí více na vizuální stránku. Méně známá varianta je magnetická lišta na nářadí.  


Magnetická lišta na nářadí

     Tuto lištu považuji za méně rozšířenou, o to více přínosnou zejména pro ty, co nemají dílnu přímo u zahrady či u garáže nebo pro ty, co nemají dílnu vůbec. Od té doby, co lištu máme, nemusím v případě potřeby odbíhat kvůli každé maličkosti. Na lištu nemusíte dávat jen nářadí, ale v podstatě cokoliv, co obsahuje kov. Hned mi to nedošlo, ale časem jsem na lištu dal snad vše, co velmi často narychlo potřebuji. Opět každý časem zjistí, co potřebuje na liště mít, co je skutečně zapotřebí zavěsit a co naopak může zůstat ve sklepě ve skříňkách.


Reklamní sdělení – magnetická lišta do kuchyně

TESCOMA magnetick� li?ta na no?e PRESIDENT, s brouskem


Ušetříte cestu pro nejčastěji používané nářadí

     Dříve jsem do sklepa běhal pro každou maličkost. Přitom se jedná o cestu tam a zpět. Nakonec zjistíte, že pár kusů nářadí používáte pořád dokola. Pokud máte sklep/dílnu dál, než pár kroků ze zahrady, magnetická lišta na nářadí Vám ušetří mnoho metrů. Když chcete něco dělat a zapomenete si vzít třeba šroubovák – není problém – hned za prvními dveřmi u zahrady můžete mít magnetickou lištu na nářadí. Když Vám to nebude stačit – můžete si tam dát 2. Velmi rychle si sundáte to, co potřebujete. Podle toho, co chcete na magnetickou lištu dávat, zvolte tomu odpovídající sílu magnetu. Na trhu existují levnější lišty se slabším magnetem, které udrží spíše lehčí nářadí. Pokud tam chcete přidat něco těžšího, nebojte se zaplatit více, abyste pak nebyli zklamaní. Nezapomeňte přemýšlet také nad šíří lišty. Ta kuchyňská by měla mít dle mého soudu nejméně 40 cm a ta na nářadí alespoň 50 cm. Ta konečná volba je ale na Vás – píšu pouze své doporučení z vlastní zkušenosti.  


Jak vypadala naše magnetická lišta | 1 měsíc po zakoupení

Magnetická lišta na nářadí po 1 měsící používání | Domácnost | DIY
Takto jsem si mysleli, že si vystačíme. Ale nakonec jsme já i moje žena pár kousků ještě přidali – viz níže.

Jak vypadala naše magnetická lišta | 3/4 roku po zakoupení

Magnetická lišta na nářadí po 1 roce používání | Domácnost | DIY
Aktuální vlastní foto z dneška 25.03.2017 😉

Instalace je velmi jednoduchá

     Její upevnění je většinou velmi jednoduché. Stačí vyvrtat 2 díry, do nich hmoždinku, magnetická lišta se zavěsí a je hotovo. Rozhodně nedoporučuji přidělávat lištu jiným způsobem. Lišta musí být skutečně napevno. Žádné hřebíky. 


Odkazy

Magnetická lišta kuchyňská od českého výrobce – máme velmi dobré zkušenosti – pro nákup odkaz zde. Porovnejte a koukněte na recenze zde

Magnetická lišta na nářadí – šikovné provedení, 50 cm a dobrá cena – doporučujeme (odzkoušený dodavatel) – zde.  Spíše pro lehčí nářadí!

Pro těžší nářadí je potřeba trochu zainvestovat – našel jsem magnetickou lištu se silným magnetem například zde


Na závěr

     No a teď už se pustíme do toho kutění, kuchtění, zahradničení, apod.! Jaro se nám probouzí, jsem si jist, že se nějaká ta magnetická lišta bude hodit 😉

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Dům a Domácnost:
Proč jsou přední světlomety aut tak ostré?
Hledám možná právě tebe do týmu radyzezivota.cz | Staň se spoluvlastníkem
Jak nastartovat auto s vybitou baterií
Mikrofon sluchátek od Apple nefunguje na notebooku s Windows | Jak na to?
Jak odstranit lepidlo po nálepce nebo etiketě | Jednoduché a účinné

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x