Magnetická lišta | Ušetřete kroky | Praktický pomocník | Zlepšováky

článek „Magnetická lišta“

Praktický pomocník, o kterém bych se rád zmínil, je magnetická lišta. Ve chvíli, kdy může člověk použít nějaké vychytávky a ušetřit v tomto případě nesmyslnou cestu do dílny či v kuchyni do příborníku, je to něco, co musíte v domácnosti mít. 


Magnetická lišta | Praktický pomocník 

     Magnetickou lištu na nože jsme používali dlouhá léta v kuchyni – ani mi to nepřipadalo nějak výjimečné – prostě standard. Při mnoha návštěvách u mých kamarádů, známých, příbuzných jsem si ale uvědomil, že jsme jediní, kdo magnetickou lištu doma má. Myslím, že o tomto praktickém pomocníkovi mnoho lidí neví a nebo ví, ale nevidí v tom tolik výhod, aby to stálo za malou investici a námahu udělat „2 díry do zdi“. Mně magnetická lišta připadá natolik pro lidi přínosná, že Vám o tom musím napsat. Nejprve jsme si do naší domácnosti pořídili kuchyňskou. Ve chvíli, kdy jsem si uvědomil, jak mi lišta ušetřila práci, napadlo mě, že bychom ji mohli využít i v podobě magnetické lišty pro nářadí. Nejde jen o ušetřené kroky pro muže, ale i pro ženy. 


Magnetická lišta na nože

     Více známá varianta magnetické lišty je ta kuchyňská. Můžete si tam dát nože, ale také nůžky, otvírák na pivo či konzervy či jiné kovové předměty – jako jsou naběračky, různé lopatky na buchty. Je to na každém – jak chce, aby lišta vizuálně splývala v kuchyni. My jsme si například na lištu dali pouze nože a jedny nůžky. Každý ale dle svého. Někdo je více praktický a někdo myslí více na vizuální stránku. Méně známá varianta je magnetická lišta na nářadí.  


Magnetická lišta na nářadí

     Tuto lištu považuji za méně rozšířenou, o to více přínosnou zejména pro ty, co nemají dílnu přímo u zahrady či u garáže nebo pro ty, co nemají dílnu vůbec. Od té doby, co lištu máme, nemusím v případě potřeby odbíhat kvůli každé maličkosti. Na lištu nemusíte dávat jen nářadí, ale v podstatě cokoliv, co obsahuje kov. Hned mi to nedošlo, ale časem jsem na lištu dal snad vše, co velmi často narychlo potřebuji. Opět každý časem zjistí, co potřebuje na liště mít, co je skutečně zapotřebí zavěsit a co naopak může zůstat ve sklepě ve skříňkách.


Reklamní sdělení – magnetická lišta do kuchyně

TESCOMA magnetick� li?ta na no?e PRESIDENT, s brouskem


Nakupte u kvalitního českého výrobce Tescoma


Ušetříte cestu pro nejčastěji používané nářadí

     Dříve jsem do sklepa běhal pro každou maličkost. Přitom se jedná o cestu tam a zpět. Nakonec zjistíte, že pár kusů nářadí používáte pořád dokola. Pokud máte sklep/dílnu dál, než pár kroků ze zahrady, magnetická lišta na nářadí Vám ušetří mnoho metrů. Když chcete něco dělat a zapomenete si vzít třeba šroubovák – není problém – hned za prvními dveřmi u zahrady můžete mít magnetickou lištu na nářadí. Když Vám to nebude stačit – můžete si tam dát 2. Velmi rychle si sundáte to, co potřebujete. Podle toho, co chcete na magnetickou lištu dávat, zvolte tomu odpovídající sílu magnetu. Na trhu existují levnější lišty se slabším magnetem, které udrží spíše lehčí nářadí. Pokud tam chcete přidat něco těžšího, nebojte se zaplatit více, abyste pak nebyli zklamaní. Nezapomeňte přemýšlet také nad šíří lišty. Ta kuchyňská by měla mít dle mého soudu nejméně 40 cm a ta na nářadí alespoň 50 cm. Ta konečná volba je ale na Vás – píšu pouze své doporučení z vlastní zkušenosti.  


Jak vypadala naše magnetická lišta | 1 měsíc po zakoupení

Magnetická lišta na nářadí po 1 měsící používání | Domácnost | DIY
Takto jsem si mysleli, že si vystačíme. Ale nakonec jsme já i moje žena pár kousků ještě přidali – viz níže.


Jak vypadala naše magnetická lišta | 3/4 roku po zakoupení

Magnetická lišta na nářadí po 1 roce používání | Domácnost | DIY
Aktuální vlastní foto z dneška 25.03.2017 😉

Instalace je velmi jednoduchá

     Její upevnění je většinou velmi jednoduché. Stačí vyvrtat 2 díry, do nich hmoždinku, magnetická lišta se zavěsí a je hotovo. Rozhodně nedoporučuji přidělávat lištu jiným způsobem. Lišta musí být skutečně napevno. Žádné hřebíky. 


Odkazy

Magnetická lišta kuchyňská od českého výrobce – máme velmi dobré zkušenosti – pro nákup odkaz zde. Porovnejte a koukněte na recenze zde

Magnetická lišta na nářadí – šikovné provedení, 50 cm a dobrá cena – doporučujeme (odzkoušený dodavatel) – zde.  Spíše pro lehčí nářadí!

Pro těžší nářadí je potřeba trochu zainvestovat – našel jsem magnetickou lištu se silným magnetem například zde


Na závěr

     No a teď už se pustíme do toho kutění, kuchtění, zahradničení, apod.! Jaro se nám probouzí, jsem si jist, že se nějaká ta magnetická lišta bude hodit 😉


Poslední aktualizace dne: 06.05.2018Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments