Jak naučit děti poznávat barvy? | Barvy hrou | Knihy pro děti (2-5) | 2.díl

článek „Jak naučit děti poznávat barvy?“

V minulém příspěvku jsme Vás seznámili s knihou, která u naší dcery nastartovala touhu poznávat a zamilovat si barvy. Její radost mě natolik překvapila, že jsem si naplánoval cestu skrze knihkupectví. Hledal jsem jakoukoliv knihu, která by byla jakýmsi pokračováním. Stálo to zato. Měl jsem štěstí a narazil na knížku, která mě naprosto uchvátila. Nic podobného jsem do té doby nepoznal. Provedení knihy bylo odlišné od ostatních. Největší odměnou pro mne byla reakce dcery, když jsme s manželkou museli knihu několik týdnů společně s dcerou pročítat. Autor knihy Hervé Tullet zvolil velmi nevšední techniku. Věděl jsem, že u jedné knihy nezůstaneme. Žádné striktní učení něčeho z povinnosti. Tyto knihy dětem pomohou barvy poznávat. Není nutné něco „biflovat“ a děti k něčemu tlačit. Hrajete si a časem Vaše děti začnou barvy poznávat. Tímto postupem si barvy oblíbí a nebudou si je plést. 


Jak naučit děti poznávat barvy? | Kniha Barvy od Hervé Tullet     

     Už obal knihy (desky) mě zaujal. Obtisklá barevná ruka s velkým nápisem „Barvy“ ve mně evokovala různé pocity. A to bylo dobře. Knihu jsem musel vzít do ruky a prohlížet dál. Na začátku to byl zvláštní pocit, kdy si říkáte, že někdo do knihy čmáral a obtiskl své prsty, občas nějaká barevná šmouha. Časem ale zjistíte, že to krásně uvolňuje atmosféru a je to pro děti velmi lákavé. Děti si šahají na barvy rukama, kouzlí s nimi, smíchávají je dohromady a vytváří jiné, hádají, co se stane, když knihu nakloní. Co se stane, když barvy smícháte s bílou či černou? Na to všechny tyto otázky budou děti znát odpovědi. Je důležité znovu zopakovat, že vše zjistí hrou. Žádné: „Musíš znát barvy, každý je musí znát! Jaká je tahle barva?! No? Ty si to zase zapomněl?“ 


Dětem se líbí moc

     Ta volnost. Knížka, ve které můžete malovat, „čmárat“, cákat s barvou, naklánět s knihou, překreslovat rukama barvy. Tato kniha děti nespoutává, ale uvolňuje. Nejprve byste si řekli, že by to dětem mohlo změnit názor na knihy – že si jich nebudou vážit, že se k nim nebudou hezky chovat. Naopak. Uvolní se a knihy v jejich očí získají na hodnotě, protože dokáží být velmi zábavné, překvapující, posouvající fantasii. Je to uvolňující zážitek nejen pro děti. Autor knihy Hervé Tullet má úžasný dar, který přenesl na papír. A já jsem velmi rád, že jsem měl štěstí, aby jeho kniha protkala naše životy. 


Odkaz na video na youtube (představení knížky ve francouzštině)

Uvidíte, jak kniha vypadá zevnitř.


Fotky z praxe (pro Vaši lepší představu)


Odkaz na knihu

Barvy od francouzského autora Hervé Tullet, nakladatelství portál – zakoupit můžete zde.


Odkaz na další knihu od Hervé Tullet | Souboje barev

     Na tuhle knihu jsme přišli už o něco snadněji. Tvorbu autora Hervé Tulleta jsme již znali. Když jsme si dívali na nedělní Studio Kamarád na ČT, kde o knize mluvili – kde ji doporučovali, bylo jasné, že si další knihu musíme pořídit. Knížku jsme koupili. Už to není ani tolik o teorii a čtení. Děti se zapojí víc. Vezmou do ruky pastelku a mohou „čmárat“ jak se jim zlíbí. Jsou to doslova „Souboje barev“. 

Souboje barev | Knihy pro děti | Děti


Odkaz na knihu Souboje barev

Souboje barev od autora Hervé Tullet, nakladatelství portál – zakoupit můžete zde.


Fotky z praxe – Jak jsme malovali my 😉


Set knih, díky kterým Vaše děti budou znát barvy dokonale a se zábavou

Nyní již můžete objednat set knih, abyste nemuseli platit poštovné. U knihkupectví „Knihy Dobrovský“ neplatíte poštovné při nákupu nad 499 Kč*. Nemusíte se bát, knížky jsou každá naprosto odlišná:

  1. Barvy – Otevři okénko – jsou pro ty nejmenší (1-4 roky), budete s dětmi otevírat okénka, hledat, hádat, počítat, srovnávat, budete v nich vzbuzovat zvědavost, apod.
  2. Barvy – také pro ty nejmenší (1-4 roky), kde si děti velmi příjemnou formou osahají znalost různých barev a jejich kombinací. Metoda, jakou je kniha zpracovaná je velmi nevšední a funkční.
  3. Souboje barev – spíše už pro starší děti, které umí kreslit a mají z toho trošku rozum (3-5 let).

*Může se stát, že akce za objednávku nad 499 Kč již není aktuální. Počítejte s tím a akceptujte nové podmínky knihkupectví. Není možné, abychom tyto údaje pravidelně aktualizovali. Děkujeme za pochopení.


Poslední aktualizace dne: 06.05.2018.Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments