Jak naučit děti poznávat barvy? | Barvy hrou | Knihy pro děti (2-5) | 2.díl

Jak naučit děti poznávat barvy | Děti

článek „Jak naučit děti poznávat barvy?“

V minulém příspěvku jsme Vás seznámili s knihou, která u naší dcery nastartovala touhu poznávat a zamilovat si barvy. Její radost mě natolik překvapila, že jsem si naplánoval cestu skrze knihkupectví. Hledal jsem jakoukoliv knihu, která by byla jakýmsi pokračováním. Stálo to zato. Měl jsem štěstí a narazil na knížku, která mě naprosto uchvátila. Nic podobného jsem do té doby nepoznal. Provedení knihy bylo odlišné od ostatních. Největší odměnou pro mne byla reakce dcery, když jsme s manželkou museli knihu několik týdnů společně s dcerou pročítat. Autor knihy Hervé Tullet zvolil velmi nevšední techniku. Věděl jsem, že u jedné knihy nezůstaneme. Žádné striktní učení něčeho z povinnosti. Tyto knihy dětem pomohou barvy poznávat. Není nutné něco „biflovat“ a děti k něčemu tlačit. Hrajete si a časem Vaše děti začnou barvy poznávat. Tímto postupem si barvy oblíbí a nebudou si je plést. 


Jak naučit děti poznávat barvy? | Kniha Barvy od Hervé Tullet     

     Už obal knihy (desky) mě zaujal. Obtisklá barevná ruka s velkým nápisem „Barvy“ ve mně evokovala různé pocity. A to bylo dobře. Knihu jsem musel vzít do ruky a prohlížet dál. Na začátku to byl zvláštní pocit, kdy si říkáte, že někdo do knihy čmáral a obtiskl své prsty, občas nějaká barevná šmouha. Časem ale zjistíte, že to krásně uvolňuje atmosféru a je to pro děti velmi lákavé. Děti si šahají na barvy rukama, kouzlí s nimi, smíchávají je dohromady a vytváří jiné, hádají, co se stane, když knihu nakloní. Co se stane, když barvy smícháte s bílou či černou? Na to všechny tyto otázky budou děti znát odpovědi. Je důležité znovu zopakovat, že vše zjistí hrou. Žádné: „Musíš znát barvy, každý je musí znát! Jaká je tahle barva?! No? Ty si to zase zapomněl?“ 


Dětem se líbí moc – jak naučit děti poznávat barvy

     Ta volnost. Knížka, ve které můžete malovat, „čmárat“, cákat s barvou, naklánět s knihou, překreslovat rukama barvy. Tato kniha děti nespoutává, ale uvolňuje. Nejprve byste si řekli, že by to dětem mohlo změnit názor na knihy – že si jich nebudou vážit, že se k nim nebudou hezky chovat. Naopak. Uvolní se a knihy v jejich očí získají na hodnotě, protože dokáží být velmi zábavné, překvapující, posouvající fantasii. Je to uvolňující zážitek nejen pro děti. Autor knihy Hervé Tullet má úžasný dar, který přenesl na papír. A já jsem velmi rád, že jsem měl štěstí, aby jeho kniha protkala naše životy. 


Odkaz na video na youtube (představení knížky ve francouzštině)

Uvidíte, jak kniha vypadá zevnitř.


Fotky z praxe (pro Vaši lepší představu)


Odkaz na knihu

Barvy od francouzského autora Hervé Tullet, nakladatelství portál – zakoupit můžete zde.


Odkaz na další knihu od Hervé Tullet | Souboje barev

     Na tuhle knihu jsme přišli už o něco snadněji. Tvorbu autora Hervé Tulleta jsme již znali. Když jsme si dívali na nedělní Studio Kamarád na ČT, kde o knize mluvili – kde ji doporučovali, bylo jasné, že si další knihu musíme pořídit. Knížku jsme koupili. Už to není ani tolik o teorii a čtení. Děti se zapojí víc. Vezmou do ruky pastelku a mohou „čmárat“ jak se jim zlíbí. Jsou to doslova „Souboje barev“. 

Souboje barev | Knihy pro děti | Děti


Odkaz na knihu Souboje barev

Souboje barev od autora Hervé Tullet, nakladatelství portál – zakoupit můžete zde.


Fotky z praxe – Jak jsme malovali my 😉


Set knih, díky kterým Vaše děti budou znát barvy dokonale a se zábavou

Nyní již můžete objednat set knih, abyste nemuseli platit poštovné. U knihkupectví „Knihy Dobrovský“ neplatíte poštovné při nákupu nad 499 Kč*. Nemusíte se bát, knížky jsou každá naprosto odlišná:

  1. Barvy – Otevři okénko – jsou pro ty nejmenší (1-4 roky), budete s dětmi otevírat okénka, hledat, hádat, počítat, srovnávat, budete v nich vzbuzovat zvědavost, apod.
  2. Barvy – také pro ty nejmenší (1-4 roky), kde si děti velmi příjemnou formou osahají znalost různých barev a jejich kombinací. Metoda, jakou je kniha zpracovaná je velmi nevšední a funkční.
  3. Souboje barev – spíše už pro starší děti, které umí kreslit a mají z toho trošku rozum (3-5 let).

*Může se stát, že akce za objednávku nad 499 Kč již není aktuální. Počítejte s tím a akceptujte nové podmínky knihkupectví. Není možné, abychom tyto údaje pravidelně aktualizovali. Děkujeme za pochopení.

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Kniha:
Ze mě | Cesta blázna a vnitřní svět Jaroslava Duška | Kniha

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline Feedbacks
View all comments

[…] dětí metodou vysvětlování | Výchova dítěte 3.díl Jak naučit děti poznávat barvy? | Barvy hrou | Knihy pro děti (2-5) | 2.díl Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4) | 1.díl Zdravé […]

1
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x