Ed Sheeran – Photograph | Náhled do života | Je to taky člověk | Videoklipy

hudební videoklipy – Ed Sheeran – Photograph, Zdroj fotografie: facebook.com/EdSheeranMusic

Mám ho rád. Zaujal mě videoklipem Lego House. Už si nepamatuji, kde jsem ho viděl, ale hrál tam náš oblíbený herec Rupert Grint (Ron Weasley) z Harryho Pottera. Ten videoklip, hudba a hlas byly fantastické. Vše do sebe zapadalo. Lehce fanouškovsky „zvrácený“ klip pobaví – to se musí nechat. Kam až dokáže fanoušek zajít?:D Když jsme Eda Sheerana ještě neznali, docela dlouho jsme přemýšleli, jestli to náhodou nezpívá náš Ron sám 🙂 Vždycky, když si na to vzpomeneme – musíme se smát. 


Ed Sheeran – Photograph (Official Music Video)

Ale zpátky k hudebnímu videoklipu, na který velmi rád píši příspěvek. Ed se rozhodl, že nám ukáže, že je také člověk, že žil zřejmě nádherné mládí a že má rád svoji rodinu, svoji matku. Z každé scény je vidět, že ho rodiče opečovávali, že byli s ním a že on byl šťastný. 


Zajímavost | Wikipedie pokulhává

Píseň je dle výkladu anglicky psané wikipedie (odkaz zde) inspirován vztahem na velkou vzdálenost – odloučením od bývalé přítelkyně, zatímco Ed jezdil po turné. Zajímavé na tom je to, že ten klip k tomu vůbec nesedí. Spíše z něj plyne něco úplně jiného – posuzuji podle toho, co jsem ve videoklipu viděl. Ed zpívá o svém mládí, o tom, jak začínal svoji hudební dráhu, o rodině, o bratrovi a zejména o vztahu ke své matce. Cítím z toho to, že je pryč od své rodiny a to je mu líto. Wikipedie se v tomto případě svým výkladem částečně plete. Videoklip by k textu vůbec nepasoval. 


Text písně v angličtině a její překlad

Proto jsem šel trochu hlouběji a pročítal jsem texty písničky jak v angličtině, tak přeložené.  Nejsem rodilý mluvčí, tak chvíli trvalo, než jsem se v tom zorientoval. Myslím, že v textu je hodně lásky k rodině, ke své matce. Je mu líto, že nejsou spolu, jak to bývalo. Na konci také vkládá nějaký vzkaz pro svoji expřítelkyni, ale je to jen krátká část. To hlavní téma je domov. Tímto se interpretace anglicky psané wikipedie stala pro mě nejistou a tak jsem šel ještě více do hloubky a hledal jsem jinou kvalitnější interpretaci, která by mě dovedla k odpovědi a potvrdila mi moji domněnku.


Výklad s odpovědí [interpretation] | Wikipedie není 100%

Připadalo mi až „hloupé“, že by Ed spojil tyto krásné záběry ze soukromí s textem, který by měl směřovat pouze k jeho expřítelkyni (dle výkladu wikipedie (en)). Našel jsem si tedy jinou interpretaci na stránkách lyricinterpretation.com, které se výklady písniček zabývají – zde (EN). A našel jsem potvrzení. Tato skladba není dle Erika Castaldo jen o „zašívání“ vztahu se svoji partnerkou, je to spíše o obnovení vztahu s rodinou, konkrétně s jeho matkou.

Pro ty, kteří stejně jako já neumějí dokonale anglicky (nebo vůbec) doporučuji zkopírovat text interpretace a vložit do nějakého překladače. Já často používám Google translator zde, kam mohu vložit celý odstavec, který je rázem přeložen. Nezapomeňte jej dobře nastavit. Nalevo „rozpoznat jazyk“, napravo „čeština“ a kliknout „Přeložit“. A máte hotovo. Detaily o výklady se nebudu zabývat, důležité je, že jsem našel potvrzení, že Edovi chybí rodina. Věřím tomu, že by celou slávu i peníze vyměnil za normální život a lásku, o kterou přišel tím, že nebyl s nimi. Každý hledáme v životě, co potřebujeme. Myslím si, že Ed Sheeran to našel. Proto také jeho poslední příspěvek na oficiálních stránkách i facebooku. To je ale jen moje domněnka. 


Ale zpět k hudebnímu videoklipu

Ve videu byl použit sestřih ze soukromého zpěvákova života. Jak jsem psal – je to hezké, upřímné, propojené vzájemnou rodinnou láskou. Ed napsal pro svoji rodinu (maminku) velmi hezký text, který tahá posluchače za srdce. Těžko něco tomuto zpěvákovi, jako je Ed Sheeran, nevěřit. Tento videoklip jsem do rubriky Hudební videoklipy musel umístit, protože jsem na něj dnes narazil. Když se to povedlo mně, objevit jej až nyní,  věřím tomu, že nejsem sám 😉


Ed Sheeran – Thinking Out Loud (Official Video)

Tento videoklip už asi každý zná, ale nemohu jej vynechat. Tohle byla a stále je pecka – nejen jako videoklip, ale i textově, hudebně, hlasově – jsem z toho odvázaný i po tolika zhlédnutích a naposlouchání z rádia. Zpěvák, na kterém je vidět, že ho přirozený taneční pohyb moc nepolíbil, šel do téhle výzvy a prostě nahrál s profesionálkou velmi pěkný propracovaný taneční projev. Hezké Ede! To muselo být hodin práce a odříkání, ani si to nedokážu představit. To samé obdivuji u Star Dance České televize. Každý neprofesionál, kdo se do toho pustí, mám moji hlubokou úctu. 


Ostatní odkazy

Oficiální stránky – zde.
Stránky na facebooku – zde. Všimněte si jeho posledního příspěvku ze dne 13. prosince 2015 (na obou odkazech).Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments