Ed Sheeran – Photograph | Náhled do života | Je to taky člověk | Videoklipy

Ed Sheeran

hudební videoklipy – Ed Sheeran – Photograph, Zdroj fotografie: facebook.com/EdSheeranMusic

Mám ho rád. Zaujal mě videoklipem Lego House. Už si nepamatuji, kde jsem ho viděl, ale hrál tam náš oblíbený herec Rupert Grint (Ron Weasley) z Harryho Pottera. Ten videoklip, hudba a hlas byly fantastické. Vše do sebe zapadalo. Lehce fanouškovsky „zvrácený“ klip pobaví – to se musí nechat. Kam až dokáže fanoušek zajít?:D Když jsme Eda Sheerana ještě neznali, docela dlouho jsme přemýšleli, jestli to náhodou nezpívá náš Ron sám 🙂 Vždycky, když si na to vzpomeneme – musíme se smát. 


Ed Sheeran – Photograph (Official Music Video)

Ale zpátky k hudebnímu videoklipu, na který velmi rád píši příspěvek. Ed se rozhodl, že nám ukáže, že je také člověk, že žil zřejmě nádherné mládí a že má rád svoji rodinu, svoji matku. Z každé scény je vidět, že ho rodiče opečovávali, že byli s ním a že on byl šťastný. 


Zajímavost | Wikipedie pokulhává

Píseň je dle výkladu anglicky psané wikipedie (odkaz zde) inspirován vztahem na velkou vzdálenost – odloučením od bývalé přítelkyně, zatímco Ed jezdil po turné. Zajímavé na tom je to, že ten klip k tomu vůbec nesedí. Spíše z něj plyne něco úplně jiného – posuzuji podle toho, co jsem ve videoklipu viděl. Ed zpívá o svém mládí, o tom, jak začínal svoji hudební dráhu, o rodině, o bratrovi a zejména o vztahu ke své matce. Cítím z toho to, že je pryč od své rodiny a to je mu líto. Wikipedie se v tomto případě svým výkladem částečně plete. Videoklip by k textu vůbec nepasoval. 


Text písně v angličtině a její překlad

Proto jsem šel trochu hlouběji a pročítal jsem texty písničky jak v angličtině, tak přeložené.  Nejsem rodilý mluvčí, tak chvíli trvalo, než jsem se v tom zorientoval. Myslím, že v textu je hodně lásky k rodině, ke své matce. Je mu líto, že nejsou spolu, jak to bývalo. Na konci také vkládá nějaký vzkaz pro svoji expřítelkyni, ale je to jen krátká část. To hlavní téma je domov. Tímto se interpretace anglicky psané wikipedie stala pro mě nejistou a tak jsem šel ještě více do hloubky a hledal jsem jinou kvalitnější interpretaci, která by mě dovedla k odpovědi a potvrdila mi moji domněnku.


Výklad s odpovědí [interpretation] | Wikipedie není 100%

Připadalo mi až „hloupé“, že by Ed spojil tyto krásné záběry ze soukromí s textem, který by měl směřovat pouze k jeho expřítelkyni (dle výkladu wikipedie (en)). Našel jsem si tedy jinou interpretaci na stránkách lyricinterpretation.com, které se výklady písniček zabývají – zde (EN). A našel jsem potvrzení. Tato skladba není dle Erika Castaldo jen o „zašívání“ vztahu se svoji partnerkou, je to spíše o obnovení vztahu s rodinou, konkrétně s jeho matkou.

Pro ty, kteří stejně jako já neumějí dokonale anglicky (nebo vůbec) doporučuji zkopírovat text interpretace a vložit do nějakého překladače. Já často používám Google translator zde, kam mohu vložit celý odstavec, který je rázem přeložen. Nezapomeňte jej dobře nastavit. Nalevo „rozpoznat jazyk“, napravo „čeština“ a kliknout „Přeložit“. A máte hotovo. Detaily o výklady se nebudu zabývat, důležité je, že jsem našel potvrzení, že Edovi chybí rodina. Věřím tomu, že by celou slávu i peníze vyměnil za normální život a lásku, o kterou přišel tím, že nebyl s nimi. Každý hledáme v životě, co potřebujeme. Myslím si, že Ed Sheeran to našel. Proto také jeho poslední příspěvek na oficiálních stránkách i facebooku. To je ale jen moje domněnka. 


Ale zpět k hudebnímu videoklipu

Ve videu byl použit sestřih ze soukromého zpěvákova života. Jak jsem psal – je to hezké, upřímné, propojené vzájemnou rodinnou láskou. Ed napsal pro svoji rodinu (maminku) velmi hezký text, který tahá posluchače za srdce. Těžko něco tomuto zpěvákovi, jako je Ed Sheeran, nevěřit. Tento videoklip jsem do rubriky Hudební videoklipy musel umístit, protože jsem na něj dnes narazil. Když se to povedlo mně, objevit jej až nyní,  věřím tomu, že nejsem sám 😉


Ed Sheeran – Thinking Out Loud (Official Video)

Tento videoklip už asi každý zná, ale nemohu jej vynechat. Tohle byla a stále je pecka – nejen jako videoklip, ale i textově, hudebně, hlasově – jsem z toho odvázaný i po tolika zhlédnutích a naposlouchání z rádia. Zpěvák, na kterém je vidět, že ho přirozený taneční pohyb moc nepolíbil, šel do téhle výzvy a prostě nahrál s profesionálkou velmi pěkný propracovaný taneční projev. Hezké Ede! To muselo být hodin práce a odříkání, ani si to nedokážu představit. To samé obdivuji u Star Dance České televize. Každý neprofesionál, kdo se do toho pustí, mám moji hlubokou úctu. 


Ostatní odkazy

Oficiální stránky – zde.
Stránky na facebooku – zde. Všimněte si jeho posledního příspěvku ze dne 13. prosince 2015 (na obou odkazech).

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Hudba (music):
Luli Lee (이루리) | Lulileela | Zpěvačka - Jižní Korea | Videoklip
Youtube hudba | Chceš něco najít? | Hledáš zajímavou hudbu | 3 Tipy
Sigrid | Don´t Kill My Vibe (Acoustic) | Objev Rady ze života | Videoklipy
Grimes - World Princess Part II | Střípek z budoucnosti hudby | Videoklipy
Across the Ocean | Nèro Scartch (feat. Jan Drábek) | Videoklipy

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz, zdravezvykacky.cz, healthychewinggum.com. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x