Bears Den | Britské alternativní folkové trio | MUSIC

Bears Den

Chtěl bych Vám ukázat můj menší objev v podobě charismatického britského folkového tria skupiny Bears Den. Velmi příjemný a melodický poslech, který je navíc osvěžen zajímavým akustickým prostředím mnohdy bez kabelů a el. vylepšovátek – prostě LIVE. 


Bears Den 


      Úplnou náhodou jsem na youtube narazil na britské trio skupiny Bear´s Den – Andrew Davie, Joe Haynes a Kevin Jones. Rád bych Vám o tom něco napsal a třeba Vás inspiroval k poslechu. Nádherné instrumentální písně s častým využitím venkovní akustiky je v kombinaci s hlasem frontmena i ostatních, včetně jejich charismaticky vyzařujících osobností krásným zážitkem. Někdy narazím na skutečně obrovský nepoměr mezi kvalitou a z mého pohledu velmi mizivou sledovaností, která u skupiny Bears Den je na první pohled patrný. Mám na ně asi nos. Pamatuju si, jak jsem podobným způsobem před x-lety našel Ellie Goulding, která byla téměř neznámá. To samé se mi stalo se Samem Smithem, Years & Years, ZAZ, Grimes, Kiesza – Hideaway, Rhye – Open, Shura – Touch, Chet Faker – Gold, MØ, Hurts, Lykke Li, atd. Koukněte na pár mých dalších tipů zde. Uvidíme, jak to dopadne s tímto triem.


Kolik zpěváků by zpívalo na schodišti?


      Jen pro zajímavost bych byl zvědav, kolik top star zpěváků, které zpívají po stadionech, by si trouflo na zpěv na schodišti, kde je slyšet vše 🙂 No, možná by jich do toho šla polovina, ale jako by to dopadlo 😀 

Nebudu sem vkládat ty nejsledovanější kousky skupiny Bears Den, ale ty, které mě zaujaly. 

Video Bears Den – The Love We Stole (Acoustic), Zdroj: youtube.com, Počet shlédnutí 102.600x (16.11.2015)

Video Bears Den – Isaac, Zdroj: youtube.com, Počet shlédnutí: 829.795x (16.11.2015)

Video: Bears Den – The Attic Sessions, Zdroj: youtube.com, Počet shlédnutí: 23.200x (16.11.2015)


Pod jednotlivými videi vkládám počet shlédnutí. Je to z toho důvodu velkého potenciálu, který si myslím, že skupina má. Počet shlédnutí někdy neodpovídá realitě, ale takový je dnešní virtuálně globalizovaný svět. Lidi klikají pro výraznost, pro nahotu, pro extrémy, pro jednoduchosti, apod. To tak prostě je. Po 2 letech třeba uvidíme, jak se navýšil 😉


Na ukázku jsem vložil pouze 3 písničky, skupina Bear´s Den jich má ale spousty i v podobě velmi povedených videoklipů – stačí si vybrat – Elysium, Above The Clouds Of Pompeii, Agape, Think of England, Sahara a další. V novějších písničkách trošku omezili výrazné banjo, což považuji za krok správným směrem – přiblíží se tak více uším. 


Ostatní odkazy skupiny Bears Den:

Oficiální stránky: Bears Den
Stránky na facebooku: Bears Den.


*Úvodní foto: skupina Bear´s Den, Zdroj: https://www.facebook.com/bearsdenmusic/photos

Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 hlasů
Article Rating

Další články z kategorie Hudba (music):
Luli Lee (이루리) | Lulileela | Zpěvačka - Jižní Korea | Videoklip
Youtube hudba | Chceš něco najít? | Hledáš zajímavou hudbu | 3 Tipy
Sigrid | Don´t Kill My Vibe (Acoustic) | Objev Rady ze života | Videoklipy
Grimes - World Princess Part II | Střípek z budoucnosti hudby | Videoklipy
Ed Sheeran - Photograph | Náhled do života | Je to taky člověk | Videoklipy

Jiří Samuel

Jsem admin a tvůrce webových stránek radyzezivota.cz. Je pro mě výzva psát unikátní obsah a vytvářet strategii a architekturu webu a neustále jej posouvat dál. Jsem kreativní, tvůrčí, mám rád upřímnost, vždy hledám pravdu, a snažím se jí šířit, jsem objektivní a chybu považuji za důležitou součást svého života - bez chyby není pokroku. Jednou z mých nejsilnějších skills je schopnost umět sbírat střípky informací, analyzovat je a vygenerovat z nich zjednodušený pohled. Miluji přírodu, zdravý životní styl, zdravé žvýkačky, ohleduplnost, férovost, vážím si šikovných lidí s pokorou a šikovných věcí. Nemám rád kopie, umělé věci, přetvářky, namyšlenou aroganci, lži, propagandu a vše tomu podobné. Vítejte a nechte se inspirovat!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x