KURZ HODNOTY INFORMACE (SLOVA) klesl | Propaganda | Marketing | Reklama

Dnes trochu pravdy a trochu filosofie. S nesmírnou lítostí musím oznámit, že dnešní kurz hodnoty informace (slova) dosáhl svého historického minima. Všichni sledují vývoj kurzu koruny, dolaru, zlata, apod; přitom nejdůležitější hodnota – hodnota SLOVA, klesla na bod mrazu. Položte si otázku: „Je možné informacím, které se vyskytují v dnešních médiích, důvěřovat?“ Jakou hodnotu nám skutečně přináší? Zkreslování a překroucení slov zde bylo vždy, ale teď je jejich vliv díky technologickým vymoženostem a globalizace výraznější, než kdykoliv předtím. Tento vývoj je exponenciální. Ale co s tím? Jediné, co může zabránit této ovlivnitelnosti, je nevěřit všemu, co čteme, co vidíme či slyšíme. Snažme se být objektivní. Někdy přemýšlím, že je možná lepší nečíst a nesledovat, což zase není úplně smysluplné. Je dobré vědět, co se děje, ale nechte si odstup. Než nějaké informaci, nebo dokonce „kachně“ podlehnete, zkuste se podívat i na druhou stranu. 


Kurz hodnoty informace dosáhl svého dna | Propaganda

     Je to trošku nepřesné tvrzení, nejde o dnešní kurz, ale všeobecnou situaci, která je v dnešní přetechnizované technologicky vyspělejší elektronické a globální době očekávaná, resp. nepřekvapující. Nepravdy či klamy nám jsou nabízeny ze všech možných prostředků, zejména v médiích (TV, rádia, tiskopisy, atd.) a na internetu. Schválně tento prostředek dávám zvlášť, neboť jej považuji za něco víc, než jen médium. Internet má obrovský potenciál. Je to jakési propojení lidí, které může zásadním způsobem ovlivňovat jedince, ale i masa lidí (dokonce celou společnost/národ). Je to věc, která nám může mnoho dát, ale je také snadno zneužitelná. Je nutné, aby to každý z nás měl na paměti. Myslím, že by to měla být jedna z osnov ve školách (třeba v občanské nauce). Pokud tomu tak není – není něco v pořádku. 


Mám rád slova

     Mám rád slova. Neumím je moc používat, ale doufám, že jsem se trochu zlepšil. Snažím se o to. Pokouším se psát smysluplně, výstižně, nerozepisovat se (kromě nutnosti optimalizace SEO 🙂 ), upřímně, skepticky, realisticky a především pravdivě. To, že se mohu mýlit, je samozřejmé. Jsem jen obyčejný člověk, žádný akademik. Ale není to nic úmyslného. To se bohužel nedá říct o světě kolem nás a o jeho prostředcích.


Otevřete oči

     Tento neblahý vliv na kurz hodnoty informace je natolik nedobrý, že jsem se o tom rozhodl napsat. Řekl jsem si, že se mi třeba podaří, aby si alespoň jeden člověk uvědomil, že je dnešní svět takový, a že je nutné se tomu přizpůsobit – vědomě na to myslet. Snad alespoň jemu otevře oči a přestane slepě naslouchat. Můj příspěvek není proti nikomu zaměřen (ani západ, ani východ), jen se snažím poukázat na skutečnost, která nás obklopuje a zásadním způsobem ovlivňuje. Často si mnozí z nás ani neuvědomují, že jsou ovečkou systému. 


Změna na poli rychlosti a cestě k vám 

     Všimněte si, co se stalo s informacemi. Informace se šíří neuvěřitelnou rychlostí. Nikdy takové rychlosti nedosahovala. Z jednoho kontinentu na druhý přeletí během několika milisekund. Nejde jen o rychlost, jde také o pyramidu. Jak rychle se dostane informace, ať už má jakoukoliv hodnotu (pravda/lež), k běžnému člověku? Je to ta samá rychlost. Informace může tedy obletět „téměř celý svět“ a dostat se ke každému, kdo vlastní nějaké médium (TV, rádio, mobil, PC, tablet, hodinky) během pár milisekund. A kdo médium nevlastní, může se k němu dostat od toho, kdo médium vlastní, atd.


Optimismus | Kurz hodnoty informace (slova) má šanci

     Doufám, že můj příspěvek nebude brán pouze jako negativní. On totiž negativní není. Pouze popisuje současnou situaci. Nezavírejme před tím oči a stůjme oběma nohama na zemi. Jsou tu také známky toho, že se pracuje se slovy tak, jak si zasluhují. To na celé situaci vidím za velmi optimistické. Pokud si my lidé uvědomíme, že ovlivňování existuje, dokážeme s tím něco udělat – identifikovat to a přizpůsobit se tomu. Čím více lidí prozře, tím bude mít ovlivňování našich myslí menší šanci. 


S nadhledem

     A proto Vám vřele doporučuji – nechte si odstup od informací, vybírejte si, snažte se být objektivní – hledejte pravdu (i když je to v dnešní době velmi složité, né-li nemožné) a nezapomeňte uchovat si nadhled. 


Upgrade 29.08.2016

     Tento článek, který jsem publikoval dne 8.ledna 2016 pro mne není překvapením. Má 19x zhlédnutí za 3/4 roku. Řadí se mezi nejméně sledované články a jasně napovídá o tom, co dnešní společnost zajímá a co ne. Obzvláště, když se podívám na výsledky dalších méně čtených. Jen je mi takovým potvrzením faktu, že jsou lidé lhostejní k tomu, co se kolem nich děje. Je lepší podívat se na seriál, než věnovat 5 minut článku, který Vás upozorní na to, že se pohybujeme ve zvláštním světě, kde jsou slova překrucovaná a přetvářená. Proč se zabývat složitější tématikou, když je lepší před tím zavřít oči a jít si koupit třeba tričko nebo pustit telenovelu. Sám tak trochu souhlasím, není potřeba vědět všechno a zbytečně se zabývat věcmi, které ne vždy jdou ovlivnit. Ale rozhodně nesouhlasím s tím, že bychom měli být lhostejní k tomu, co se kolem nás děje. Každý názor, každý hlas se počítá. Je lepší vědět, co se děje, než to přehlížet a dělat, že o ničem nevíme. Neznalost neomlouvá.


     Vím, že tímto odstavcem nezvýším sledovanost tohoto článku, jen se nad tím sám pozastavuji. Tato společnost je na pokraji krize a může si za to sama. Běžní lidé se zabývají banalitami, namísto toho, aby se zabývali smysluplnějšími věcmi a ověřováním. Lidé něco čtou, ale už je nezajímá, kdo to píše a s jakým úmyslem. A nejhorší na tom je to, že když to ví, je jim to jedno. To je velmi smutné. Málo se o tom mluví, málo se o tom píše 🙁


Poslední aktualizace dne: 12.10.2016, Důvod: Úprava textu.Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments