Cesta na Mars | Chcete vidět budoucnost? | SpaceX | Co člověk dokáže?

 Ilustrativní fotografie od společnosti SpaceX: Pohled na Mars, Použití se souhlasem SpaceX, Článek: Cesta na Mars

Pro někoho je cesta na Mars něco jako scifi film a pro někoho reálná představa. Vize, že by lidé místo cestování do Středomoří vyrazili někam interplanetárním transportem o pár tisíc kilometrů jinam, není ale zase tak utopická, jak se může na první pohled zdát. Podívejte se na simulaci společnosti SpaceX vizionáře Elona Muska a třeba Vás to přesvědčí změnit názor. Možná z toho budete uneseni, stejně jako my.


Cesta na Mars

      Možná cesta na Mars bude nejprve koníček, zábava nebo výlet pro pár vyvolených. Časem třeba i pro střední vrstvu nebo dokonce téměř pro každého – pokud se ambiciózní program Elonu Muskovi podaří. Narazil jsem na velmi zajímavé a poutavé video společnosti SpaceX, která nám o tom, jak to zřejmě bude za pár let vypadat, vytvořila simulaci. Dnes je to to trochu sci-fi, ale zítra už to tak být nemusí. Společnost má jasně daný plán. Věřím, že se jim to podaří. Stejně jako jiné projekty, na kterých již ukázali, že když se na něčem kolektivně se zapálením pracuje, že je možné dokázat téměř vše, co si dokážeme představit. 

     Těmto projektům je potřeba fandit, protože je to naše budoucnost. Nepochybuji o tom, že časem bude osídlování planet potřeba. Zřejmě ne hned, snad ne v tomto století. To ale nemůže nikdo vědět a už vůbec ne predikovat. Pokud vše půjde dobře, budeme muset začít hledat jiné alternativy – jiné planety – jakou je třeba Mars. 


Simulace – Cesta na Mars – SpaceX Interplanetary Transport System (27.září 2016)


Celé video pro zaryté fanoušky (27.září 2016)


Úspěšné přistání SpaceX Falcon 9 na moři na plovoucí plošině + Dragon dopraven na oběžnou dráhu (8.dubna 2016)


Ještě pohled z paluby 360° (8. dubna 2016)

 


Přistání rakety SpaceX Falcon 9 na zemi (21.prosince 2015)


Odkaz

Oficiální stránky společnosti SpaceX – o transportu na Mars – zde


Poslední aktualizace dne: 29.09.2016,Použití fotografie z galerie facebooku a odkazů na youtube kanál SpaceX odsouhlaseno přímo od společnosti SpaceX. Děkujeme.

(97)Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!

Zabere Vám to pár sekund, přitom pro nás je to obrovská motivace. 


Dejte nám like a sdílejte nás na Facebooku


Sdílejte nás i na ostatních sociálních sítí (postranní panel nalevo)


Děkujeme za jakoukoliv formu podpory!


Mohlo by Vás zajímat - 5 top článků na Rady ze života:


1) Křemelina

Křemelina | Přírodní detox | Pryč s parazity! | Zdraví


2) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)Zdravé žvýkání bez éček | Bez zdraví škodlivého aspartamu | Zdraví


3) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví


4) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ | Zdraví


5) Knihy pro děti (2-5 let) - Jak naučit barvy hrou? 

Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4 roky) | Děti

 


Hlavní strana     Dům | Domácnost     Finance     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     Ostatní     Kraťasy     Vše


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Sledujte nás

Jiří Samuel

Jsem admin a koordinátor pro magazín radyzezivota.cz. Byla a je to pro mě velká výzva postavit tento web na zelené louce. Veškeré aktivity si dělám sám, teď už vím, že je to neudržitelné - to jsem ale na začátku nevěděl. Člověk se neustále vyvíjí. Proto budu časem rozšiřovat tým našeho magazínu, o lidi kteří ví, co dělají, a dělají to s radostí a vervou. Mám radost, že moje žena přispívá do kategorie Bezlepkové recepty. Baví mě psát články, příspěvky, tweety, tvořit, učit se novým věcem, jako pro měl byla a stále je tvorba stránek, SEO marketing, linkbuilding, propojování webu se sociálními sítěmi, Google Analytics, do budoucna AdSense, časem možná AdWords, apod. Je skvělé, když sami zjistíte, jak zvýšit hodnotu stránek, když o tom nikdo nepíše. Je to tvůrčí činnost a pro mě můj největší koníček, který bych rád přetavil do práce na plný úvazek. Nemám potřebu nechávat si své letité zkušenosti pro sebe, chci se o ně podělit. Největší radost mi dělá dobrá zpětná vazba.
Jiří Samuel
Sledujte nás